ТОП-10 найдешевших міст Європи для туристів

 

Київ лідирує у списку - прожити день у столиці можна за 24 долари.

 

Київ очолив рейтинг найдешевших туристичних міст Європи. Такі дані опублікував ресурс priceoftravel.com. Там порахували, що день в столиці України для непримхливого туриста коштує 24 долари. 

 

Рейтинг був створений на основі аналізу витрат туристів, які подорожують самотужки, без підтримки турфірм та обирають хостели, замість великих готелів. Критеріями підрахунку стали: ціна та якість хостела за ніч, дві поїздки у громадському транспорті, денні витрати на триразове харчування, на три кухлі пива, чи один келих вина, а також вартість відвідування визначних пам'яток. 

Київ, Україна

Київ завжди був дешевшим у порівнянні з рештою європейських міст, але конфлікт на Сході та девальвація гривні зробили свою справу. То ж для туристів з Європи столиця України стала ще дешевшою.

Витрати: $ 24.32 / день

 

Бухарест, Румунія

Старе місто в Бухаресті отримує непогані відгуки туристів, в той час, як інша частина міста знижує ціни, щоб хоч якось їх привабити. Хостели в Бухаресті, останнім часом, також подешевшали.

Витрати: $ 26.38 / день

 

Софія, Болгарія

Софія залишається однією з найдешевших європейських столиць, з приємним центром міста, який подобається туристам. Ціни майже на все низькі.

Витрати: $ 27.27 / день

 

Краків, Польща

Низькі ціни приваблюють все більше європейців на відпочинок у вихідні дні. У місті багато великих і недорогих хостелів, барів та ресторанів.

Витрати: $ 27.79 / день

 

Белград, Сербія

Белград - це одне з балканських міст, яке досі відновлюється після війни в Югославії наприкінці 90-х років. То ж архітектурних та історичних пам'яток тут лишилось не багато. Проте туристів приваблюють центр міста, нічне життя і помірні ціни.  

Витрати $ 29.86 / день

 

Варшава, Польща

Столиця Польщі так само, як і Краків має чим похвалитися. Центр Старого міста швидко відновили після Другої світової війни, щоб нагадати його сутність та історію. 

Витрати:  $ 31.05 / день

 

Сараєво, Боснія та Герцоговина

Ще одне балканське місто, що розташоване глибоко в горах в долині Дінарських Альп. Численні культурні пам'ятки гармонійно виглядають навіть поряд із найвищим хмарочосом на Балканах Аваз Твіст Тауер.

Витрати: $31.21/day

 

Будапешт, Угорщина

В Будапешті чимало замків та соборів. Крім того, місто багате на термальні курорти, ціна на відвідування яких цілком помірна. Хостели, зокрема, мають велике значення, однак дешеві кімнати можна орендувати лише за межами центру міста.

Витрати: $ 31.23 / день

 

Чеський Крумлов, Чехія

Друге за популярністю туристичне місто в Чеській Республіці. Історичний центр міста у 1992 році включили до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, а Крумловський палац другий за величиною у Чехії після Празького граду. Готелі, продукти та напої дешеві навіть у центрі Крумлова. 

Витрати: $ 34.01 / день

 

Санкт-Петербург, Росія

Туристично-дружнє місто, на відміну від Москви. До того ж Санкт-Петербург ще й дешевший та цікавіший. Більшість речей по кишені європейцям, проте туристи більше зрадіють, якщо подешевшає ще й відвідування Ермітажу та Зимового Палацу. Готелі і туристичні ресторани для небагатого європейця коштують задорого. 

Витрати:  $ 34.27 / день

 

Цюрих, Швейцарія - визнали найдорожчим туристичним містом Європи

Перше місце серед найдорожчих міст Європи отримав Цюрих. У місті найдорожчі тарифи на проїзд у таксі у світі, однак і Швейцарія - не бідна країна. Цюрих - місто ділових туристів, які здебільшого приїжджають сюди у відрядження. Вони "милуються" готелями, конференц-залами та ресторанами, а їхні витрати сплачує компанія.

Витрати: $ 124,16 / день

 


Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1648
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

828
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

933
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2015
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3520
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2419 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

756

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

661

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

635

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10296
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1145
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5214
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

959
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2753
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1142
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

349
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

669
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

576
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

624
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

979 2