Тисячі світових вчених виступили проти обмежень через Covid-19

Тисячі вчених та медичних експертів долучились до глобального руху, учасників якого серйозно непокоїть політика запровадження карантинних обмежень через Covid-19.

Про це пише Фіртка з посиланням на BBC Україна. 

Близько 6 000 експертів з усього світу заявили, що такий підхід має руйнівний вплив на фізичне та психічне здоров'я людей, а також на суспільство в цілому.

Вони закликають захищати вразливі категорії населення, а здоровим людям дозволити жити нормальним життям.

Водночас це викликало невдоволення іншої частини наукової спільноти.

Критики відзначають, що:

  • цільовий підхід може ускладнити процес захисту вразливих людей;
  • можливість довгострокових ускладнень від коронавірусу означає, що багато інших людей також перебувають у групі ризику.

Втім представники руху, відомого під назвою "Велика декларація Баррінгтона", відзначають, що в процесі ухвалення політичних рішень не приділяють достатньої уваги негативним наслідкам, які безпосередньо не пов'язані з коронавірусом.

Що таке Грейт-Баррінгтонська декларація?

Рух започаткували 4 жовтня у Грейт-Баррінгтоні, США.

Наразі декларацію підписали понад 11 000 вчених та медичних працівників по всьому світу, а також понад 100 000 представників громадськості.

Вони заявляють, що збереження карантинних обмежень до появи вакцини може завдати непоправної шкоди. Зокрема, найсильніше постраждають соціально незахищені групи населення.

Шкода здоров'ю включає:

  • нижчі показники щеплень у дітей;
  • погіршення медичної допомоги пацієнтам з хворобами серця та раком.

Учасники руху вказують, що ризик коронавірусу в 1000 разів більший для старих та немічних, а діти зазнають більшої шкоди від грипу, ніж від Covid-19.

За їхніми словами, ризик зараження для всіх - включно з вразливими - падає.

Декларація рекомендує низку заходів щодо захисту вразливих груп, включно з регулярним тестуванням працівників будинків для літніх людей, а також, по можливості, залучення персоналу, який вже має імунітет.

Пенсіонери, які живуть удома, мають отримувати продовольчі товари та інші предмети першої необхідності.

Їм також варто зустрічатися із членами сім'ї на вулиці, а не у приміщенні.

Усі мають виконувати прості гігієнічні правила, як-от мити руки та залишатися вдома, якщо захворіли.

Водночас:

  • молодим людям з низьким ризиком ускладнень слід дозволити нормально працювати;
  • школи та університети мають працювати у звичайному режимі;
  • треба дозволити спортивні та культурні заходи, а також роботу ресторанів.

Що говорять інші експерти?

Попри те, що ця декларація, безумовно, переслідує добрі цілі, вона має глибокі етичні, логістичні та наукові недоліки, стверджує доцент школи медицини університету Лідса д-р Стівен Гріффін.

Вразливі люди походять з усіх верств суспільства і заслуговують на те, щоб до них ставилися так само як і до інших.

За повідомленнями, довготривалі наслідки коронавірусу, на кшталт слабкості та болю у суглобах, залишалися протягом багатьох місяців навіть у тих людей, хто мав легкий перебіг хвороби. 

Тим часом експерт з клітинної біології Університету Редінга, доктор Саймон Кларк, каже, що досі неясно, чи можливий колективний імунітет взагалі.

"Необхідний природний, стійкий, захисний імунітет до хвороби, - говорить він. - А ми не знаємо, наскільки ефективним чи тривалим буде імунітет у людей, які перехворіли".

Деякі вчені кажуть, що найбільш вірогідний сценарій - відсутність довгострокового імунітету, але легший перебіг наступних захворювань.


Читайте також:

COVID-19: на Прикарпатті за добу 131 підтверджений випадок, чотири — летальні

Вже не метр: вчені назвали дистанцію, на яку передається коронавірус

У хворого на COVID-19 Порошенка погіршився стан


09.10.2020 10457
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18083
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1596
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1143
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2182
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3733
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1425

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1846

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

608

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1230

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1384
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

750
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24328
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

584
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

549
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

690
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1587
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

749
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7826
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

715
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1895 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

685
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

590