Теплий аксесуар із довгою історією

Плед – річ, яка відома з далеких часів. Назва «plaide» у перекладі означає «ковдра». Здебільшого в побуті виріб у вигляді хустки великих розмірів із пухнастої, щільної тканини використовують як покривало.

Часто зустрічається ткане полотно, яке має більш універсальне призначення. Плед активно застосовується не тільки для зігрівання людини під час відпочинку, його також можна використовувати як покривало на диван, ліжко або велике крісло. Цей модний елемент може зробити атмосферу навкруги комфортнішою та затишнішою. Великий вибір моделей пропонує компанія Bedroom.

В інтернет-магазині є м'які пледи з натуральних, штучних волокон, а також тонші аналоги.

Що цікавого відомо про пледи

Важко знайти текстильний аксесуар з такою ж довгою історією використання в побуті. Перше його призначення – зігрівати власника. У давнину це був вовняний одяг у вигляді величезного палантина, що перев'язували поясом (ременем). Саме стародавні шотландці вигадали незамінну на той час накидку, яка зігрівала під час військових походів. Вона чудово вкривала воїнам спину в бою, а вночі служила вовняною ковдрою, що захищала від пронизливого вітру. Для гірських пастухів легке та міцне полотно також використовувалось як накидка. На пасовищі його стелили на землю для сну чи приймання їжі.

З появою штучних барвників забарвлення пледу стало набагато різноманітнішим. Завдяки своїм експлуатаційним характеристикам пледи набули популярності у всіх куточках планети. Вони стали невіддільною частиною такого поняття, як домашній комфорт.

Як вибрати текстиль

Виробники пропонують різноманітну продукцію з яскравими візерунками та модними принтами, адже зазвичай текстильні речі вибирають за візуальною оцінкою. Однак не тільки зовнішній вигляд та м'яка на дотик поверхня мають значення. Розглянемо докладніше різновиди матеріалів основи, на які варто звертати увагу при купівлі виробу.

Умовно всі пледи можна розділити на натуральні (наповнювач природного походження), зі змішаних тканин (з додаванням синтетики), штучні на 100%. Залежно від складу, призначення речі та дизайну формується вартість готового виробу. Розглянемо докладніше кожен із різновидів.

1. Натуральні вироби.

Це легкі та теплі речі, що шиють із волокна тваринного чи рослинного походження, гарний та безпечний для здоров'я аксесуар. Він чудово зігріває та довго утримує тепло. Така продукція не провокує виникнення «парникового ефекту», характеризується гарною вентиляцією, швидко відводить вологу від тіла. Вовняні пледи – одні з найбільш довговічних в експлуатації. Як і бавовняні (бамбукові) вироби, чудово підходять дорослим та дітям. Вони прості та зручні в застосуванні та догляді.

2. Вироби зі змішаним складом.

Для них характерні переваги натуральних та синтетичних волокон. Наприклад, штучні нитки використовуються для підвищення міцності та довговічності. Така продукція добре підходить для людей із чутливою шкірою, оскільки є гіпоалергенною (при 20% синтетики).

3. Моделі зі 100% синтетичним складом.

Вироби відрізняються м'яким, приємним на дотик ворсом. Зазвичай вони мають більш яскраве забарвлення та принти. Полотно добре тримає форму. Нерідко пледи використовуються як покривала для меблів. Ними прикрашають інтер'єри спальні, дитячої, вітальні. Вироби з яскравими малюнками чудово підходять для малечі. Моделі зі 100% синтетичним складом незамінні на відпочинку, природі чи дачі. Завдяки приємним тактильним відчуттям та простому догляду в холодні місяці їх можна часто зустріти на літніх майданчиках закладів громадського харчування.

Як підібрати продукцію залежно від розміру

Пледи – вигідна покупка для сімейного побуту. Вони коштують значно дешевше, ніж ковдри, довго служать, будуть завжди гарною знахідкою в разі ночівлі гостей. Залежно від мети застосування не завадить заздалегідь визначитися з параметрами майбутньої покупки, адже розмір завжди має значення, може розширити перелік функцій виробу. У продажу є такі різновиди:

Один із можливих подарункових варіантів – плед «сімейний». Це альтернативне рішення – модель, яка складається з 2 полуторних виробів однакового забарвлення. Такий презент доповнить затишну атмосферу житла, стане гарною пам'яттю на довгі роки.

Партнерський матеріал


18.01.2022 1103
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2436
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19549
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1224 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

142

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8056
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740