Технологія виготовлення та ознаки якісного світлого пива

Історія створення саме світлого пива налічує декілька сотень років. Досі вчені не дійшли висновку, в якій саме з країн почали вперше виготовляти цей сорт як окремий вид пива. Але підтвердження того, що пиво — найдавніший напій, який вміли готувати наші предки, знаходять у всьому світі. Складно уявити собі, скільки експериментів було проведено пивоварами, перш ніж вони досягли ідеального смаку та аромату світлого пива. Сьогодні купити світле пиво може будь-хто та будь-коли, звичайно тільки якщо вам є 18 років. Для цього навіть не обов’язково виходити з дому. Скориставшись послугами онлайн-супермаркету Турбо, можна замовити все необхідне з доставкою додому чи в офіс від 15 хвилин. Широкий асортимент свіжих продуктів, унікальна бонусна система TurboCoin та доступні ціни роблять онлайн шопінг з Turbo ще більш зручним та вигідним. Завдяки власним дарксторам у Києві замовлення доставляються дуже швидко. Задля збереження оптимальної температури всі продукти транспортуються у термосумках. Оформити замовлення можна на сайті або у мобільному застосунку Турбо. Замовлення на суму від 400 грн доставляються безкоштовно.

Як виготовляється світле пиво?

Попри різноманіття вибору любителів світлих сортів пива сьогодні значно більше, ніж гурманів, які віддають перевагу темним сортам. Всупереч деяким твердженням, що темне пиво міцніше за світле, варто зауважити, що міцність цієї алкогольної продукції залежить не від кольору, а від часу витримки та способу виготовлення. Прихильники світлих сортів пінного відзначають, що воно відрізняється приємним легким смаком та ароматом. У той час як темні сорти, на їхню думку, насичені гірким присмаком, важко п'ються та залишають неприємний посмак.

 

Технологічний процес виготовлення фільтрованого світлого пива включає кілька етапів:

  1. Пророщування зерен ячменю, їх сушіння та очищення від паростків.
  2. Подрібнення готового солоду та змішування його з водою. На цьому етапі він має солодкуватий смак.
  3. Суміш перекачують у спеціальний чан, де вона поділяється на дробину та сусло для подальшої фільтрації.
  4. Кип'ятіння сусла з додаванням хмелю та інших інгредієнтів, якщо вони потрібні залежно від рецептури.
  5. Перекачування суміші у вихрову ванну (вірпул). Це необхідно для видалення великих залишків хмелю та ячменю, щоб освітлити пиво.
  6. Охолодження та аерація у бродильній установці.
  7. Фільтрація — з продукту видаляються залишки дріжджів.
  8. Розлив у тару — пляшки, банки чи кеги.

Деякі сорти пастеризують (нагрівають до 70°С), щоб збільшити термін придатності. Нефільтроване світле пиво має деякі відмінності у виробництві. Воно теж проходить очищення, але лише один раз. Для цього застосовують кізельгурові фільтри. Після такої обробки у рідині залишаються бактерії, а сам напій продовжує бродити, тому на таких пляшках часто є позначка «Живе».

fDW8egjAhiM5iS6VjeRsgdEMCRho_O0Kip6AYcor5Lm2Mh05zzGPUnO5pDC8V1B-1OlgS5MhEMTykkCW821IF4p1Zkq2cj-v2DCu2-U39Ve-NYS8zD071Hdn8rUKQY98dtSn0EgpPieVBUXgpepbJg

Як відрізнити якісне світле пиво?

До кольору напою висуваються особливі вимоги при виробництві. Пиво не повинно мати коричневого, зеленого або будь-якого іншого відтінку, крім золотистого з помітним блиском. Велике значення має аромат, але він дуже відрізняється у різних виробників. Головне, щоб не було неприємного, кислого запаху.

В ароматі якісного світлого пива відчувається солодова ніжність. Вона може доповнюватися ледь помітними шлейфами з трав'янистими, фруктовими, карамельними, ягідними нотками. Може мати місце хмільний присмак з ненав'язливою гіркотою.

Смак світлого пива має бути м'яким, без відчуття щільності чи тяжкості, щоб воно пилося легко.

Першокласне світле пиво повинно мати абсолютно білу, щільну, високу піну, яка зберігається протягом кількох хвилин. Можна провести простий експеримент та подути на піну. Якщо напій якісний, вона не зникне, а просто зігнеться. Також, зазвичай, після вживання на стінках келиха залишаються сліди піни, що також можна вважати показником високої якості напою.

Реклама


25.04.2024 575
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

325
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2922
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21075
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1980
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1352 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2365

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

701

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2141

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

822

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1409
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

143
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

468
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1000
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

144
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

760
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

739
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8215
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

830 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

877
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2172 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

822