ІІ Всеукраїнський фестиваль сценічних мистецтв у Франківську презентує найгучніші українські вистави та вирушає у сенсаційні театральні експедиції до… Івана Франка, Василя Стефаника, Івана Миколайчука.
З 14 по 22 травня в Івано-Франківську відбудеться ІІ Фестиваль сценічних мистецтв – «Час театру» (Time of Theatre). Рік тому фестиваль розкрив тему «Українського контексту», презентуючи знакові вистави на основі української класики та сучасної драматургії, пише Фіртка із посиланням на прес-службу драмтеатру.
Цьогорічна тема – «Сцена людяності». Тобто сцена, яка апелює до серця сучасного глядача, акцентує увагу на милосерді, співчутті та любові у наш надскладний і часто цинічний час.
У цьогорічній фестивальній афіші – сценічні історії про людяність, співчуття, милосердя, любов. Про бажання підтримати ближнього у фатальні моменти випробувань. Це визначальні мотиви кращих п’єс Еріка-Еммануеля Шмітта, Мартіна МакДонаха, Івана Миколайчука, Павла Ар’є, які презентує Time of Theatre-2016.
Серед таких – відразу дві знакові п’єси від одного з найкращих драматургів сучасності Еріка-Еммануеля Шмітта. Його «Загадкові варіації» (Київський академічний Молодий театр, режисер Андрій Білоус) майже відразу після прем’єри стали театральним мегахітом. На цю виставу у столиці неможливо придбати квитки навіть за декілька місяців наперед. А дві видатні акторські роботи – Станіслав Боклан та Олексій Вертинський вже фактично увійшли в історію сучасного українського театру, як зразок сценічної довершеності та філософської глибини. Актори за дві години проживають на сцені дивовижну історію фатальної пристрасті до однієї жінки, яка для кожного з двох чоловіків – і ілюзія, і натхнення, і єдиний спосіб утриматись-вижити у жорстокому світі цинізму і фальші. Ця вистава вже здобула низку фестивальних відзнак.
На фестивалі "Time of Theatre" іванофранківцям випаде чудова нагода вперше відкрити для себе київську виставу-легенду за участю найпопулярніших українських акторів-зірок.
Наскрізний мотив співчуття та милосердя і в ще одному відомому творі Еріка-Емануеля Шмітта, який презентує фестивальна афіша, «Оскар і Рожева Пані». Це спільний проект Івано-Франківського театру з митцями різних міст України (Київ, Харків). Лише у 2016-му році ця вистава здобула низку престижних театральних нагород: «Київська Пектораль», «Дзеркало Сцени».
Публіцистичний і ліричний театральний хіт про співчуття, порозуміння та історичне милосердя - від одного з найкращих українських драматургів Павла Ар’є. Його п’єса «Слава Героям» (спільний проект Івано-Франківського театру ім. І. Франка та київських «Золотих воріт») – про дві конфліктні історичні «половинки» тієї цілісності, яка насправді є єдиним світом, бо ж цей світ – Батьківщина. І лише через любов та порозуміння – шлях до самого єства своєї землі, шлях до самого себе. У головних ролях – київський актор Дмитро Рибалевський та івано-франківський актор Олексій Гнатковський. Режисер проекту – Стас Жирков.
У фестивальній афіші "Time of Theatre" також незалежні театральні проекти: «Собака» («Новий театр» з Івано-Франківська, режисер – Тарас Бенюк), «Пісні вітру» (сольний проект Наталії Половинки в рамках львівського художньо-дослідницького центру «Слово і Голос»).
Ексклюзив та особливість цьогорічного фестивалю "Time of Theatre" – театральні експедиції. Мандрівки до джерел та витоків, які народжували та формували українських геніїв: Івана Франка, Василя Стефаника, Івана Миколайчука. Цьогоріч відзначаємо ювілеї кожного з них - 160 років з дня народження Франка, 145 років з дня народження Стефаника, 75 років виповнилось би у червні Миколайчуку.
Особливі фестивальні локації – власне «театр Автора» – це рідні місця видатних українців. Перша фестивальна експедиція вирушить у день народження Василя Стефаника – 14 травня – у його рідний Русів на Івано-Франківщині. Наступна експедиція – у Нугаєвичі, на малу батьківщину Івана Франка. Третя театральна експедиція – село Чортория Кіцманського району Чернівецької області, де народився Іван Миколайчук. Видатний актор, режисер, сценарист. «Тіні забутих предків», «Вавілон-ХХ», «Білий птах з чорною ознакою», «Пропала грамота».
Серед фестивальних заходів "Time of Theatre-2016" – творчі зустрічі з українськими критиками, акторами, режисерами, а також майстер-класи та відкриті дискусії.