Студентки-біохіміки Прикарпатського університету проходять наукові стажування за кордоном

Студентки-четвертокурсниці, які навчаються на кафедрі біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського університету за освітньою програмою «Біохімія», нині проходять наукові стажування за кордоном. 

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу університету.

Зокрема, Каріна Маліновська успішно працює в науковій групі професорки Аліція Гідальго в школі біонаук Бірмінгемського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії).

Наукова група професорки Гільдаго займається вивченням пластичності нервової системи при розвитку та відновленні пошкоджень. У цій групі студентка-біохімік працює над дослідженнями, які увійдуть до її бакалаврської роботи.

Ще одна студентка Наталя Нечитайло у рамках грантової програми EMBO Solidarity with Ukraine бере участь в наукових дослідженнях на базі International Institute of Molecular Mechanisms and Machines (IMoL), Polish Academy of Sciences (Варшава, Республіка Польща). Вона долучилася до наукової групи, яка займається вивченням ролі мітохондрій при різних захворюваннях.

Дослідження, які виконує Наталя Нечитайло активно ведуться і на кафедрі біохімії та біотехнології університету, тому на базі польського університету юна дослідниця матиме змогу вдосконалити свої навики, освоїти нові методики, які надалі можна буде імплементувати в університеті.

Також, проведені студенткою дослідження стануть частиною її бакалаврської роботи.

“Відрадно, що, навчаючись у Прикарпатському університету маю можливість стажуватися за кордоном. Це надзвичайно потрібний для мене досвід. Тут я вчуся методів клонування ДНК (Gateway cloning) та роботі з програмою для аналізу результатів секвенування ДНК SeqBuilder Pro. Маю велику честь працювати в команді професорки Alicia Hidalgo в школі біонаук. Впевнена, що нові знання допоможуть мені досягти успіху », – зазначила студентка Каріна Маліновська.

Наталя Нечитайло розповідає, що її лабораторія займається вивченням мітохондрій.

“Я зараз працюю у Laboratory of Metabolic Quality Control із Dr. Karolina Szczepanowska. Лабораторія займається вивченням мітохондрій, а саме механізмів контролю OXPHOS, молекулярних сигналів, які забезпечують ці процеси, а також хвороб (рак та старіння), які характеризуються порушенням процесу заміни (turnover) білків у мітохондріях. Зокрема, займаюся вивченням протеази CLpP та її субстратів через методи протеоміки – SDS–PAGE та вестерн-блот, надалі із кількісним аналізом отриманих результатів.

Працювала також з клітинними лініями (MEFs cell lines; саме цю лінію можна побачити на прикріпленому до допису фото), на яких і проводила експериментальні визначення, як на зразках цілих клітин, так і на лізатах мітохондрій певних органів. Назагал, мітопротеоміка є досить цікавим напрямом біохімічних досліджень, що в подальшому може стати визначними для лікування не лише мітохондріальних хвороб, але й багатьох видів раку та старіння», – розповіла Наталя Нечитайло.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Понад вісім тисяч вступників планують стати студентами ПНУ

Тепер розміщений в Івано-Франківську: які спеціальності пропонує Луганський університет внутрішніх справ

Відомо, чи замінить мультипредметний тест ЗНО в майбутньому


10.09.2022 Іван Муканик 962
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

620
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1880
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3360
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1218
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1235
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1304 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1164

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

372

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1030

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1194
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

405
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2565
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1291
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1400
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

601
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15255
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7543
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

404
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1019 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

538
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

438
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

522