Студентки-біохіміки Прикарпатського університету проходять наукові стажування за кордоном

Студентки-четвертокурсниці, які навчаються на кафедрі біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського університету за освітньою програмою «Біохімія», нині проходять наукові стажування за кордоном. 

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на пресслужбу університету.

Зокрема, Каріна Маліновська успішно працює в науковій групі професорки Аліція Гідальго в школі біонаук Бірмінгемського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії).

Наукова група професорки Гільдаго займається вивченням пластичності нервової системи при розвитку та відновленні пошкоджень. У цій групі студентка-біохімік працює над дослідженнями, які увійдуть до її бакалаврської роботи.

Ще одна студентка Наталя Нечитайло у рамках грантової програми EMBO Solidarity with Ukraine бере участь в наукових дослідженнях на базі International Institute of Molecular Mechanisms and Machines (IMoL), Polish Academy of Sciences (Варшава, Республіка Польща). Вона долучилася до наукової групи, яка займається вивченням ролі мітохондрій при різних захворюваннях.

Дослідження, які виконує Наталя Нечитайло активно ведуться і на кафедрі біохімії та біотехнології університету, тому на базі польського університету юна дослідниця матиме змогу вдосконалити свої навики, освоїти нові методики, які надалі можна буде імплементувати в університеті.

Також, проведені студенткою дослідження стануть частиною її бакалаврської роботи.

“Відрадно, що, навчаючись у Прикарпатському університету маю можливість стажуватися за кордоном. Це надзвичайно потрібний для мене досвід. Тут я вчуся методів клонування ДНК (Gateway cloning) та роботі з програмою для аналізу результатів секвенування ДНК SeqBuilder Pro. Маю велику честь працювати в команді професорки Alicia Hidalgo в школі біонаук. Впевнена, що нові знання допоможуть мені досягти успіху », – зазначила студентка Каріна Маліновська.

Наталя Нечитайло розповідає, що її лабораторія займається вивченням мітохондрій.

“Я зараз працюю у Laboratory of Metabolic Quality Control із Dr. Karolina Szczepanowska. Лабораторія займається вивченням мітохондрій, а саме механізмів контролю OXPHOS, молекулярних сигналів, які забезпечують ці процеси, а також хвороб (рак та старіння), які характеризуються порушенням процесу заміни (turnover) білків у мітохондріях. Зокрема, займаюся вивченням протеази CLpP та її субстратів через методи протеоміки – SDS–PAGE та вестерн-блот, надалі із кількісним аналізом отриманих результатів.

Працювала також з клітинними лініями (MEFs cell lines; саме цю лінію можна побачити на прикріпленому до допису фото), на яких і проводила експериментальні визначення, як на зразках цілих клітин, так і на лізатах мітохондрій певних органів. Назагал, мітопротеоміка є досить цікавим напрямом біохімічних досліджень, що в подальшому може стати визначними для лікування не лише мітохондріальних хвороб, але й багатьох видів раку та старіння», – розповіла Наталя Нечитайло.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Понад вісім тисяч вступників планують стати студентами ПНУ

Тепер розміщений в Івано-Франківську: які спеціальності пропонує Луганський університет внутрішніх справ

Відомо, чи замінить мультипредметний тест ЗНО в майбутньому


10.09.2022 Іван Муканик 727
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

681
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1954 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1139 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

561
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6908 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11405 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

342

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1090

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1119

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1114
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

78
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

290
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1091
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

761
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4453
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

82
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

328
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

358
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

668