Стихія руйнує все: очільниця ОВА розповіла про заходи з ліквідації негоди на Прикарпатті

Цього року негода на Прикарпатті завдала чимало лиха, впродовж літа ліквідовували її наслідки.

Про це розповіла голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук в програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.

"Ми дуже багато допомагаємо нашим захисникам і захисницям. Беремо участь у відбудові Херсонщини. У нас було багато внутрішньо переміщених людей з Херсонщини, і вони попри все вирішили повернутися додому.

Зараз існує такий проєкт «Пліч-о-пліч». Івано-Франківщина не стояла осторонь цієї проблеми. Наші будівельники відремонтували будинки дуже якісно. Роботи багато пророблено", - прокоментувала Світлана Онищук.

Зі слів Онищук, на жаль, цього року на Прикарпатті трапилися надзвичайні події.

"Ми робили все, щоб попередити ці події. Вся техніка управління ДСНС працювала, як на Верховинщині, так і на Коломийщині. Тобто намагалися своїми силами дуже багато зробити й територіальні громади. Але стихія завдала лиха.

Відповідно, була нарада, де по кожній надзвичайній ситуації, яка мала місце на Прикарпатті, розглядали ситуацію. Найважливіше, щоб всім людям, які постраждали була надана матеріальна допомога і ми над цим працюємо", - каже очільниця ОВА.

Як уточнила очільниця ОВА, стихія завдала дуже багато лиха дорожньому господарству. Тільки 50 мільйонів гривень спрямували на відновлення після паводку, після наслідків стихії на дорожню сферу.

"Цього року є субвенція на дорожній фонд 358 мільйонів гривень. І це нам дає можливість поправити ту ситуацію, яка була. Хочу зазначити, що це далеко не все, що потрібно ще робити.

Звертаю увагу, що ми й громадам також допомагаємо із резервного фонду обласної ради. Не кожна громада може самостійно справитися. 

Також виділені кошти для виконання необхідних робіт в постраждалих громадах. Зокрема мільйон гривень отримала Верховинська територіальна громада, мільйон двісті гривень - Білоберізька територіальна громада. Два мільйони гривень виділили для Нижньовербізької територіальної громади й півтора мільйона гривень - для Печеніжинської територіальної громади. Це кошти на допомогу тим громадам, які найбільше постраждали.

"З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 23,9 мільйона гривень. За ці кошти планується звести 13 берегозакріплювальних споруд на обʼєктах, де житлові будинки критично близько до водойм.

Зокрема, це у Нижньовербізькій територіальній громаді. Різними зусиллями, як територіальних громад обласного бюджету, так і за допомогою співпраці з міжнародними донорами намагаємося допомогти жителям, які постраждали під час стихійних лих", - резюмувала Світлана Онищук.

Як зазначила посадовиця, нещодавно була складна ситуація на Надвірнянщині. Коли відбувся витік нафтопродукту та постраждали люди.

"На жаль, постраждалі чоловік та жінка, яких евакуювали в Німеччину на лікування, померли. Зараз лікарі в Німеччині борються за життя двох хлопчиків. Ситуація дуже складна, бо опіки складають 80% тіла дітей", - пояснила Онищук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Надвірнянщині горіла господарська будівля (ФОТОФАКТ)

Пожежа через прорив нафтопроводу на Прикарпатті: п‘ятеро людей у критичному стані (ФОТО)


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

8174
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1422
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1068
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2094
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3607
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1361

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1723

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

526

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1329
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

519
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24274
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

519
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

480
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

638
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1525
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

696
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6859
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

636
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1621 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

630
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

543