Стародавні монети: свідки історії

Гроші супроводжували людство на всіх етапах розвитку цивілізації. Яких тільки форм вони не набували! Спочатку це були камені, мушлі, потім — одомашнені тварини. Згодом гроші стали виготовляти з дорогоцінних металів: срібла, золота. На монетах викарбовувати профілі правителів або якісь важливі історичні події.

Римська імперія збуджувала уяву диктаторів. Реальні свідки слави імперії — це монети Стародавнього Риму на Monitex, які може придбати кожен охочий. Хіба ж не заманливо доторкнутися до грошей, що тримав у руках житель античної цивілізації? Саме тої, що сформувала наше сучасне життя та дуже сильно вплинула на економічний та політичний стан усіх історичних епох Європи.

Фінанси Стародавнього Риму

Стародавній Рим і його економічна система трималися на сільському господарстві, праці рабів та торгівлі. Промисловість та мануфактури мали дуже незначну частку та обслуговували сферу будування. Вони видобували каміння та робили цеглу.

Дуже розповсюдженим був бартер, коли просто обмінювалися товарами та послугами. Але монетна система залишалася доволі розвиненою. Гроші чеканили з міді, бронзи, срібла та золота. Вони були в ходу не тільки на величезній території імперії, але й поза її межами. До нашого часу дійшли такі види монет:

  • денарій;
  • срібний антонініан;
  • срібна силіква;
  • золотий солід;
  • фоліс;
  • сестрицій;
  • дупондій;
  • сестерцій.

Спадщина Стародавнього Риму настільки багата, що скарби находять досі, а вивченням історичних фактів займалися багато вчених у різних сферах. Чимало досягнень на кшталт водогону, архітектури, латини, права прийшло до сучасної цивілізації саме від Риму.

Коротка історія римських монет

Римляни перейняли вміння карбувати монети від Стародавньої Греції. Такі грецькі колонії, як Неаполіс, робили дидрахми та статери зі срібла й золота. Спочатку римляни користувалися бронзовими брусками, не бажаючи витрачати час та сили на карбування. Торгівля й виробництво були дуже примітивними, тому застосовували звичайний обмін.

З розвитком та виникненням римського права почали виготовляти монети з тяжкої бронзи. Далі з’являється мідний ас, який був дуже важким та незручним у використанні. Тому робили його частини, найменшою з яких була унція.

Монети Стародавнього Риму є унікальними та рідкісними. Але на сайті Monitex є нагода придбати цікаві експонати для вашої колекції. Такі цінності — це вигідна інвестиція, що буде тільки зростати в ціні.

Реклама


15.02.2024 1249
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2788
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20942
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1830
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1306 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2324
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3979

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

616

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2082

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

772

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1374
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

434
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

959
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24461
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

695
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

705
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

653
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

794
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8144
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

688 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

833
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2125 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

790