«Старались надати сімейний затишок»: як на Косівщині разом із домашніми улюбленцями мешкають переселенці (ФОТО)

У Старокосівському ліцеї мешкають переселенці із Костянтинівки, Краматорська, Маріуполя та Донецька.

Про це журналістці Фіртки розповіла директорка ліцею Ярослава Лаврентович.

Ще донедавна у стінах Старокосівського ліцею яблуку ніде було впасти. На подвір’ї, в класах та коридорах юрмилися учні та вчителі. Та нині класи перетворились на прихисток для тих, хто бачив війну на власні очі.

З другого дня повномасштабного вторгнення працівники ліцею стали першими в територіальній громаді, хто почав приймати переселенців, розповідає Ярослава Лаврентович.

«Разом із працівниками ми обладнали 90 спальних ліжкомісць. Перші дні було важко, люди приїздили та поселялись до нас вночі. Свою роботу ми організували так, що ми залучили всіх вчителів, технічний персонал.

Ми намагались зробити максимально комфортні умови для проживання та щоденного триразового харчування. Готуємо для людей й до нині», - каже директорка.

Спочатку харчові продукти надходили із садочків, які перестали функціонувати, пізніше допомагали працівники установи, волонтери, місцеві мешканці, міська рада та всі небайдужі.

«Ми старались зробити все так, щоб людям надати сімейний затишок. Адже більшість з них їхали до нас під обстрілами без речей, з дітьми та тваринами.

У нас є класи великі й маленькі, є так, що десь живе по 10 людей, а десь менша кількість, є люди, які приїхали до нас разом з тваринами»,- додає очільниця ліцею.

Зараз у стінах освітнього закладу мешкає 50 переселенців, раніше було - 78. Очільниця закладу пояснює, що підготували 90 ліжко-місць, 20 з них для дітей дошкільного віку.

«На цій території наш ліцей з листопада, до цього ми були в іншій школі, за цей час ми не встигли облаштувати територію під свій манір. Разом спільно з учнями та переселенцями ми висаджували дерева.

Кожне дерево підписували стрічками, учні писали своє, а мешканці ліцею писали назви своїх міст. Кожен з них може приїхати за декілька років, щоб побачити своє дерево», - пригадує Ярослава Лаврентович.

Журналістка Фіртки поспілкувалась з одною із переселенок. Жінка розповідає, про дорогу згадувати не має бажання, оскільки це дуже складно. Натомість радіє, що тут так тепло зустріли, дали все необхідне. Загалом проживанням та харчуванням задоволена.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Відколи себе пам'ятаю, завжди переймався чужою бідою": громадська організація «Хазард» допомагає ЗСУ та переселенцям (ФОТО)

На чолі із шеф-кухарем: в Івано-Франківську переселенці готують їжу для військових та потребуючих (ФОТО)

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Працюють на старовинних верстатах: на Гуцульщині виготовляють основи під маскувальні сітки (ФОТО)

В Івано-Франківську почали шити бронежилети

У Коломиї шиють медичні сумки для військових (ФОТО)

"Ажіотаж позаду": прикарпатська продавчиня про ситуацію з продуктами в  сільській місцевості (ФОТО)


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1391
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1054
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2074
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3556
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1342
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1333

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1690

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

502

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1140

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1310
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

404
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24257
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

503
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

447
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

624
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1511
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4740
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

604
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1534 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

617
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

528