Спортивні ТОП цікавинки

Наше життя сповнене курйозних випадків та різних досягнень, спорт теж не є винятком у цьому сенсі.

Спортивні змагання стимулюють бути кращим, рухатися вперед. Упродовж сотень років спорт приваблює поціновувачів яскравих видовищних змагань. Когось цікавить спортивна кар'єра окремих спортсменів, когось той чи інший вид спорту, а для когось цікаві рекорди, яскраві та незвичайні моменти чи статистичні дані. Та найцікавіші курйозні факти залишаються в історії спорту та у пам'яті шанувальників.

Спорт існує стільки ж років, як людство, але колись він був нерозривно пов'язаний із виживанням, а сьогодні перетворився на розвагу для одних, видовище для інших та спосіб нажити величезні статки для третіх. Спорт різноманітний і цікавий — не дивно, що за минулі століття відбулося чимало подій: рекорди та провали, перемоги та казуси — історія спорту зберегла безліч різних випадків.

Одними із найпопулярніших видів спортивних змагань вважається, звісно, футбол. Погодьтеся, кожен чоловік любить сісти перед телевізором та спостерігати, як улюблена команда володіє м'ячем. Поруч із ним розмістився такий контактний вид спорту як бокс. Сьогодні із розвитком інформаційних технологій кожен фанат свого виду спорту може вболівати з користю, роблячи ставки в БК, але для цього треба залогінитися на gg.bet та дивитися трансляцію. А зараз згадаємо декілька цікавих фактів.


Футбол: сила, швидкість, навички


Який найпопулярніший у світі колективний вид спорту? Ну звісно, що це футбол.  Його матчі збирають тисячі фанатів на стадіонах, і мільйонів глядачів біля екранів телевізорів. Головною відмінністю цієї гри є важливість не тільки фізичної підготовки учасників, але й необхідність ретельно продумувати стратегію матчів.

Існування жовтої та червоної карток бере відлік з кінця 1960 рр., коли  суддівський корпус придумав їх для згладжування мовного бар'єру. Сьогодні ці картки зрозумілі у будь-якій країні світу.

Смугасте футбольне поле стає таким завдяки відмінній роботі газонокосильників, які не тільки обрізають пагони, але й пригинають її у різні боки, створюючи ілюзію смуг.

Сучасний футбол започаткували британці, які встановили правила гри у 1863 році. До 1881 року на футбольних матчах не було суддів — гравці просто покладалися на хорошу спортивну майстерність.

В Афганістані, Кампучії та Гренландії футбол заборонений на офіційному рівні.

Цікавим є той факт, що в американському штаті Юта грати у європейський футбол можна за умови, що ігрове поле розташоване близько до церкви.

Єдиною країною у світі, яка брала участь у всіх чемпіонатах світу з футболу є Бразилія.

У листопаді 1969 року на матчі у Великобританії були покарані всі 22 гравці через те, що грали недисципліновано, і цей матч увійшов в історію футболу, як найнедисциплінованіший.

Найдовший футбольний матч зіграли наприкінці літа 1981 року дві ірландські команди, він тривав аж 65 годин 1 хвилину.

Цікавинки світу боксу

Бокс — це один із найпопулярніших видів бойових мистецтв. Він був узаконений як вид спорту лише 1900 року. Перші правила цього виду єдиноборств прийняли у 1743 році. Їх запропонував англієць Джон Бротон, який і вважається «батьком» сучасного боксу, і вони здобули всесвітнє визнання.

Боксерські рукавички з'явилися у Китаї, саме представники азіатської країни стали першими використовувати захист для рук.

Багато хто помилково вважає найвищим бійцем Миколу Валуєва, однак це звання належить Гозі Міту. Його зріст становив 2,23 м проти 2,12 м у росіянина.


Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри!

Замовник: ТОВ «ГГБЕТ». Рішення про видачу ліцензії №128 від 08.08.2023 р.


Партнерський матеріал


02.11.2023 502
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

12497
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1490
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1091
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2113
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3641
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1374

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1760

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

546

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1177

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1343
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

585
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24290
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

532
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

500
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

653
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1540
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

708
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7299
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

652
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1683 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

644
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

554