СNN: боротьба з пандемією в Америці зайшла у глухий кут

Після феєрверку 4 липня Джо Байден у своїй промові наголосив, що найтемніші дні пандемії минули, проте понеділок став тим днем, коли реальність продемонструвала, що боротьба нації проти Covid-19 швидко рухається в неправильному напрямку.

З'являється гібридна версія американського життя, яка в найближчому майбутньому стане нормальною, коли більшість вакцинованих живуть, а багато тих, хто відмовляється від щеплення, хворіють або помирають.

В понеділок Американська академія педіатрії опублікувала керівництво для шкіл, де наголошується на важливості носіння маски та чи повернуться до очного навчання школи цієї осені.

З'явилася перспектива для мільйонів молодих людей, які впродовж двох років перебували в облозі вірусу. Також, ймовірно, розв'яжеться чергова війна з політичною культурою в деяких штатах, де відкидають масковий режим і забороняю школам таким чином захистити вразливі групи.

Також американці пережили черговий шок для національної психіки в понеділок - індустріальне середнє значення Dow Jones впало більше ніж на 700 пунктів, це найбільше падіння року, оскільки тривога щодо штаму Дельта скоротила подорожі, обмежила дозвілля та активності, які були традиційними для літа.

І в той самий час погляди були спрямовані на Токіо, де ще більше турбот. Часто Олімпійські ігри формують національну єдність завдяки спортсменам, натхненним виступати швидше, вище, сильніше. Така потреба рідко коли була так затребувана. Але ці Ігри навряд чи запропонують таке відчуття, як це зазвичай було.

Натомість поїздка першої леді Джил Байден до Японії пізніше цього тижня, ймовірно, підкреслить ризик того, що ці Олімпійські ігри можуть бути визначені триваючою пандемією, оскільки позитивні тести затьмарюють церемонію відкриття в п'ятницю - в тому числі й молодої гімнастки США.

Проте, той факт, що найбільше спортивне шоу на Землі триватиме - навіть без глядачів - являє собою ще один момент щодо людства, яке втомилося й шукає видимість звичного життя, попри те, що пандемія все ще вирує. Усі ці події, у багатьох випадках, представляли усвідомлення того, що сподівання на те, що вірус минув, як страшний сон, були необґрунтованими і є необхідність у нових національних зусиллях.

 "Якщо ми не вакцинуємо значну частину людей, ми будемо спостерігати регулярні спалахи в нашій країні протягом тривалого проміжку часу", - заявив доктор Ентоні Фочі, головний урядовий експерт з інфекційних хвороб США.

Канада - лідер кампанії з вакцинації Почуття нації, яка ще далека від нормального життя, було підкреслено новиною про те, що Канада, яка зазнала жорстокого локдауну весною в умовах нестачі вакцини, обігнала США за відсотком повністю щеплених дорослих.

На відміну від більшості Сполучених Штатів, на північ від кордону вакцинація мало політизована. В іншому нагадуванні про те, як Covid-19 все ще змінює світ, Вашингтон попередив громадян не відвідувати Сполучене Королівство - після того, як Англія зняла всі обмеження, попри стрімкі випадки захворювання через штами вірусу. Чудо вакцин - 48,6% американців повністю захищені, і особливо високий рівень вакцинації серед людей похилого віку - означає, що США не зазнають проблем, які були рік тому.

Але відмова багатьох громадян робити щеплення - тенденція, поглиблена консервативною дезінформацією - означає, що багато американців чекає багато нещасть, навіть коли багато їх земляків нормалізують своє життя.

У неділю хід справи ще більше погіршився, коли колишній президент Дональд Трамп, який, здається, зацікавлений у поглибленні недовіри до Байдена, ніж переконанні своїх прихильників отримати вакцини, які він допоміг закупити, додаючи пропаганду до кампанії вакцинації. Доктор Річард Бессер, колишній виконувач обов'язків директора Центрів контролю та профілактики захворювань США, заявив у понеділок CNN, що він вважає, що багато людей, які не щеплені, в кінцевому підсумку інфікуються штамом Delta, "враховуючи, наскільки він заразний, до того ж слід врахувати концентрацію людей, які не були щеплені, вони живуть разом ". Сюрреалістичне почуття нації, яка застрягла в дивному закінченні пандемії, посилиться у вівторок сценами іншого мільярдера - Джеффа Безоса з Амазонки, який готується "втікти" з нездорової планети на особистому ракетному кораблі.

Але важко зрозуміти, який стратегічний зсув може запровадити Президент для покращення ситуації в короткостроковій перспективі, оскільки консервативна пропаганда загрожує потужною інформаційною діяльністю уряду, спрямованою на реалізацію рятувальних вакцин.

Переміщення республіканських виборців, які йому не довіряють, меншин, які вважають, що минулі зусилля щодо вакцинації були упереджені до них, і скептицизм сільських американців, які мало бачили наслідки Covid-19 і вважають, що їм не потрібно робити щеплення, навряд чи щось може бути досягнуто черговою президентською промовою.

Президент, який з'явиться в студії CNN у середу ввечері, зробив крок назад від свого твердження минулого тижня про те, що фірми соціальних мереж, такі як Facebook, "вбивають людей" дезінформацією, що, здається, видає розчарування тим, що його зусилля підриваються речами поза його контролем.

"Facebook не вбиває людей - ці 12 людей там дають дезінформацію. Той, хто її слухає, постраждав від цього. Це вбиває людей. Це погана інформація", - сказав Байден журналістам у Білому домі в понеділок.

Здавалося, він посилається на дані некомерційного Центру протидії цифровій ненависті (CCDH), які в березні вказували, що близько десятка людей були суперпоширювачами дезінформації проти вакцин. Не було зрозуміло, чому Байден відступив.

Але, можливо, ведення дезінформаційної війни з Facebook може бути не найпродуктивнішим способом приборкати скептицизм щодо вакцин - особливо в той момент, коли пандемія погіршується.

За останній тиждень щодня повідомлялося про 32 000 нових випадків захворювання на Covid-19, що на 66% більше, ніж на минулому тижні, і на 145% - два тижні тому.

за матеріалами CNN


21.07.2021 1622
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

88
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2872
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21031
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1949
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1332 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

658

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

804

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

111
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

453
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

983
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

114
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

736
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

780 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2146 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

805