Система фільтрації гарячої води: особливості конструкцій та правила вибору

Гаряча вода містить в собі не менше домішок та забруднень, ніж холодна. Пісок, іржа, солі жорсткості, хлор та інші речовини вкрай шкідливі для побутової та сантехніки. Вони негативно впливають на стан шкіри та волосся, призводять до передчасного виходу із ладу душових лійок, змішувачів. Фільтр для гарячої води допоможе розв’язати проблему забруднення, якщо правильно його вибрати. 

Чим відрізняються фільтри для гарячої води

Зовні системи фільтрації для гарячої та холодної води дуже схожі, проте основна різниця полягає в їх можливостях. «Теплий» фільтр не можна замінити звичайним, оскільки він:

  1. виготовлений з термостійких матеріалів — металу чи спеціального пластику, що здатні витримувати високу температуру;
  2. відрізняється вищою ефективністю, адже може затримати навіть ті домішки, що розчиняються у гарячій воді, але роблять її каламутною;
  3. призначений для роботи в важких умовах — через це і термін його служби коротший;
  4. має стандартний формфактор — магістральний, встановлюється виключно всередину труби водопостачання.

Однак гарячий фільтр можна встановити на трубу з холодною водою. Від цього не зміниться ефективність очистки, а сам пристрій не постраждає під час експлуатації.

Як вибрати фільтр для гарячої води

Під час купівлі фільтрів для грубої очистки води https://ecosoft.ua/ потрібно звернути увагу на спосіб їх обслуговування:

  1. Зі змінними картриджами — простий та недорогий варіант. Змінний елемент може бути виконаний з металу, ниток нейлону чи поліпропілену. Металева сітка призначена для грубого очищення та придатна до промивання і повторного використання. Ниткові затримують дрібні частинки до 1 мікрона, спресовані — видаляють хлор, частково шкідливі мікроорганізми та солі жорсткості. Вони ефективніші, однак потребують регулярної заміни.
  2. Промивні — сучасні моделі. Для очищення не потрібно розкручувати колбу та виймати картридж. Конструкцією передбачено спеціальний клапан — достатньо відкрити його, і картридж промиється самостійно. Фільтр зі зворотним промиванням більш ефективний, ніж з прямим.
  3. Автоматичні — найбільш зручні в обслуговуванні. Фільтр самостійно запускає процес очищення під час падіння тиску в системі гарячого водопостачання або через певний проміжок часу. Визначення необхідності промивання відбувається завдяки датчикам чи таймеру.

Важливим критерієм вибору є і матеріал виготовлення. Нержавіюча сталь є найнадійнішим варіантом. Вона витримує високий тиск та широкий діапазон температурних режимів. Високу надійність забезпечують моделі з хомутовим з’єднанням замість класичного різьбового. Термостійкий пластик відрізняється нижчою вартістю. Він також стійкий до високої температури води, здатен витримувати тиск близько 6 атмосфер. Однак фахівці рекомендують додатково використовувати з ним регулятор тиску, щоб у випадку різкого підвищення показників не відбулося розриву корпусу фільтра.

Реклама


28.01.2024 414
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2436
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19549
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1224 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

142

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8056
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740