Щоб на голови не сипались бомби: в Івано-Франківську відбулися Інтелектуальні ігри нескорених "Invictus Animus" (ФОТО)

“Invictus Animus. Інтелектуальні ігри нескорених”. Під таким гаслом в Івано-Франківську відбувався сьогодні турнір з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?»

Організатори присвятили його Дню захисників і захисниць України, який, нагадаємо, відзначали в Україні 14 жовтня. Звідси – назва змагань та досить специфічний склад учасників. Адже своїми ерудицією та знанням в ході турніру мірялися учасники бойових дій, військові, а також ті, хто своєю наполегливою працею  надає всебічну допомогу нашим захисникам, повідомляє Фіртка.

Участь у грі взяли сім команд, в тому числі команди учасників бойових дій, військовослужбовців Національної гвардії України, військових капеланів, медиків, журналістів, а також семінаристів, які вирішили пов’язати свою духовну кар’єру зі службою військових капеланів.

Турнір став спільним проєктом Івано-Франківського міського клубу метикуючих та Студії квізів «9-й вал».

Як стверджують організатори, ідея проведення такої гри виникла одразу після Всеукраїнського турніру з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті засновника інтелектуального руху на Прикарпатті Володимира Макарова.

«Вже навіть не пам’ятаю, у кого першого виникла ідея провести такий турнір. Можна сказати, що це колективна ідея всього оргкомітету Клубу метикуючих, - коментує турнір одна з його організаторів – голова громадської організації «Клуб метикуючих» Ольга Коник-Макарова, - Присвячена ця гра 14 жовтня – Дню захисників і захисниць України.

Ми хотіли об’єднати не тільки учасників АТО. Ми хотіли об’єднати усіх причетних до війни, яка відбувається зараз на сході. Сьогодні з нами грали військові капелани, учасники АТО, команда журналістів, які висвітлюють події на сході.

Сьогодні з нами грали студенти Медичного університету та їхні викладачі, Національна гвардія, студенти-семінаристи – військові семінаристи, які своє майбутнє так само пов’язують з військовою справою».

Турнір відбувався за усталеними правилами «Що? Де? Коли?». Командам у трьох ігрових турах необхідно було дати відповіді на 30 питань на ерудицію та загальні знання. Зважаючи на специфіку гри, більшість питань так чи інакше стосувалася військової справи, історії воєн тощо.

Вести гру випало одному з ветеранів інтелектуального руху Прикарпаття Олегу Остаповичу. Сам ведучий зізнається: для нього цей турнір – особистісна історія.

«Вести цю гру мені було з одного боку страшенно цікаво, з іншого – приємно. Для мене це особистісна історія. Крім того, що інтелектуальний рух – ігри «Що? Де? Коли?» - це данина пам’яті Володимиру Макарову, але так сталося, що 14 жовтня вже з певного часу перестало бути формальним днем.

Це день українського війська, це день реальних захисниць і захисників Вітчизни. Ми дуже хотіли б, щоб це не перетворювалось в «23 фєвраля» - маю на увазі з «носочками і брітвеними прінадлєжностями».

Тому мені було важливо, щоб в залі були хлопці та дівчата, які були на фронті.  Мені хотілося, щоб люди спробували себе в інтелектуальних іграх, - ті, хто вже грали і ті, що ніколи ще не пробували. І нагода була цілком хороша, правильна – зіграти ще раз, щоб нам на голови не сипалися бомби», - розповів Олег Остапович.

Спробувала свої сили у грі також команда Агенції новин "Фіртка". Адже наше видання також приділяє чимало уваги висвітленню ситуації в районі проведення операції об’єднаних сил, проблем військових, учасників бойових дій, добровольців. Треба відзначити виступила Фіртка достойно, не зважаючи на той факт, що для абсолютної більшості наших журналістів це був перший досвід гри у «Що? Де? Коли?».

За результатами трьох ігрових турів перемогу здобула команда атовців з досить символічною назвою «Третя хвиля мобілізації».

А от боротьба за друге і третє місця стала інтригою. Адже після основної частини гри дві команди, які претендували на «срібло», мали однакову кількість ігрових очок.

Це – команди «Капеланів», яка об'єднала військових капеланів, та збірна команда «Милосердя» зі студентів Національного медичного університету. Долю другого місця вирішило додаткове питання. За результатами додаткового розіграшу другими стали медики з команди «Милосердя». «Капелани» - треті.

І все ж цінність сьогоднішньої гри не в тому, хто переміг. Гра ще раз нагадала: у нашій країні триває війна. І для перемоги у цій війні важливе єднання усіх верств населення. А ще це була чудова нагода попрацювати у команді у дружній приязній атмосфері, ще раз зустрітись з друзями й побратимами, та й просто порадіти за себе та за інших. Тому переможених у сьогоднішній грі не було. Усі учасники отримали дипломи та безліч позитивних емоцій.

«Це дуже чудова командна гра, - ділиться враженнями Микола Волков, ветеран АТО, колишній воїн 128-ї окремої гірськопіхотної бригади, учасник битви за Дебальцеве, журналіст, - Завжди приємно побачити побратимів не у бою, а у гарній дружній компанії, розділити з ними азарт гри та радість перемоги».

Своєю чергою організатори виношують плани зробити «Інтелектуальні ігри нескорених Invictus Animus» щорічними, а якщо вийде, то й всеукраїнськими. Крім того, організатори спільно зі службою військових капеланів Івано-Франківської архієпархії УГКЦ розглядають можливість перетворення турніру на своєрідний інструмент психологічної реабілітації учасників бойових дій.

«Ми хочемо це зробити, - говорить головний військовий капелан Івано-Франківської архієпархії УГКЦ отець Роман Залевський, - Це такий наш спільний початок.

Хотілося б, щоби направду більше було військових, ми ще не залучили у гру ДСНС, поліцію, Повітряні сили. І взагалі до Дня Покрови й Захисників Вітчизни ми б дуже хотіли, щоб це були навіть ігри по бригадах. Треба придумати, як їх мотивувати».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Батьківські збори» єднають інтелектуалів. В Івано-Франківську відбувся всеукраїнський турнір з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті Володимира Макарова

В Івано-Франківську на Алеї слави поховали президента клубу ерудитів Володимира Макарова (ВІДЕО)


22.10.2021 Сергій Білий 2074
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2682
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20716
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1289 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2304
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3939

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

563

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2055

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

747

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1352
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

417
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

942
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24443
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

651
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8125
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

631
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

818
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2107 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771