Сестра Райта надала докази зв'язку з Накамото

Тривалий час особа таємничого творця біткоїна Сатосі Накамото залишається нерозкритою. Однак нещодавно з'явилася нова сенсаційна інформація, яка може пролити світло на цю загадку. Сестра австралійського програміста Крейга Райта оприлюднила переконливі, на її думку, докази того, що саме її брат і був людиною, яка приховувалася під псевдонімом Сатосі Накамото.

У цьому тексті ми детально розглянемо оприлюднені докази, висловимо припущення щодо їхньої вірогідності та впливу на криптоспільноту. Також проаналізуємо різні погляди на цю ситуацію та з'ясуємо, чи здатні нові відомості розвіяти ореол таємничості навколо легендарного Накамото.

 

Нові докази у справі Сатосі

16 лютого 2024 року відбулося чергове слухання у справі Crypto Open Patent Alliance (COPA) проти програміста Крейга Райта. На засіданні виступила сестра відповідача та два інші свідки.

Крім свідчень рідної сестри Крейга Райта, яка стверджує, що він і є легендарним Сатосі Накамото, з'явилися й інші вагомі докази на користь цієї версії.

  1. Виявилося, що ще у 2008 році, за рік до створення Bitcoin, Райт подавав патентні заявки на технології електронних грошей та платіжних систем, де фігурували описи децентралізованих мереж з блоками транзакцій, криптографічними ключами тощо. Тобто фактично йдеться про прототип майбутнього блокчейну.
  2. Колишні знайомі та бізнес-партнери Райта згадують, що він ще задовго до 2009 року захоплено ділився ідеями про електронні гроші, криптоплатформи, digital payments system. Дехто навіть стверджує, що бачив у нього на комп'ютері якесь раннє втілення концепції блокчейну та пов'язаних з ним технологій.

Все більше фактів вказує на тісний зв'язок Крейга Райта з винаходом біткоїна під псевдонімом Сатосі Накамото. Ймовірно, саме Райт і стояв біля витоків цієї революційної технології.

Сестра Райта дає переконливі аргументи

Згідно зі свідченнями Даніель ДеМорган, сестри Крейга Райта, є кілька переконливих аргументів на користь того, що він може бути Сатоші Накамото, творцем біткоїна.

По-перше, ДеМорган розповіла, що у підлітковому віці Райт гуляв у парку в костюмі ніндзя, що може натякати на його зв'язок з таємничою особистістю Накамото. Такий ексцентричний вчинок може вказувати на схильність Райта до анонімності та приховування своєї справжньої ідентичності.

Крім того, сестра одного разу зайшла в кімнату брата і побачила там велику кількість комп'ютерів. Сам Райт заявив їй, що працює над чимось важливим, що може бути прямою вказівкою на розробку біткоїна та блокчейн-технології в той час.

Свідчення Даніель ДеМорган доповнюють інші аргументи, наведені іншими свідками на захист Крейга Райта. Зокрема, менеджер Марк Арчболд розповів про розмову з Райтом про цифрову валюту ще у 2005 році, а патентна повірена Серіан Джонс вказала на патенти Райта, які можуть бути пов'язані з біткоїном.

Незважаючи на суперечливий характер Крейга Райта, свідчення його родички, які базуються на особистих спогадах та спостереженнях, можуть бути переконливими аргументами на користь його зв'язку з особистістю Сатоші Накамото.

Джерело: trading.biz

Ключові моменти доказів

Свідчення Даніель ДеМорган, сестри Крейга Райта, містять кілька ключових моментів, які можуть слугувати переконливими доказами його зв'язку з особистістю Сатоші Накамото:

1. Костюм ніндзя: ДеМорган розповіла, що у віці 18 років Райт гуляв у парку в костюмі ніндзя. Цей епізод може вказувати на його прагнення до анонімності та приховування справжньої ідентичності, що є характерною рисою Накамото.

2. Багато комп'ютерів: сестра одного разу зайшла в кімнату Райта і побачила там велику кількість комп'ютерів. Сам Райт заявив їй, що працює над чимось важливим. Це може бути прямим доказом того, що він займався розробкою біткоїна та блокчейну в той час.

3. Ранні розмови про цифрову валюту: згідно зі свідченнями менеджера Марка Арчболда, у 2005 році він розмовляв із Райтом про цифрову валюту. Це може вказувати на те, що Райт цікавився ідеями, які лягли в основу біткоїна, задовго до його створення.

4. Патенти, пов'язані з біткоїном: патентна повірена Серіан Джонс вказала на патенти Райта, які можуть бути пов'язані з біткоїном, що є ще одним доказом його причетності до розробки цієї технології.

5. Відсутність прямих свідчень про надсилання біткоїнів: водночас під час останнього судового засідання Райт не зміг назвати жодної людини, якій він надсилав біткоїни від імені Сатоші Накамото. Це ставить під сумнів його заяви про те, що він є творцем біткоїна.

Хоча деякі з цих доказів є непрямими, у сукупності вони можуть скласти переконливу картину зв'язку Крейга Райта з легендарним Сатоші Накамото.

Вплив на криптосуспільство

Коментарі сестри Крейга Райта справили ефект бомби та викликали жваве обговорення в криптоспільноті. Адже від початку існування біткоїна особа його творця Сатосі Накамото була загадкою та викликала численні спекуляції. І ось тепер з'явилися досить вагомі та переконливі докази, що це був саме Райт.

Значна частина підприємців цієї галузі поставилися до таких новин з неабияким ентузіазмом — адже для багатьох засновник біткоїна має культовий авторитет. Вони сподіваються, що інформація сестри Райта назавжди скине флер таємничості і встановить ім'я геніальної людини за псевдонімом Накамото. Кумиром багатьох стане реальна людина з ім'ям

Разом з тим, чимало скептиків все ще сумніваються в правдивості наведених аргументів і не вважають справу остаточно закритою. Занадто багато разів факти не підтверджувалися, а надійні докази розсипалися. Ще зарано робити категоричні висновки — розслідування та незалежна експертиза документів триває. Багато експертів відмовляються однозначно визнавати Крейга Райта творцем біткоїна, незважаючи на всі оприлюднені аргументи його родички.

Заява сестри Крейга Райта про те, що він є Сатосі Накамото, матиме далекосяжні наслідки для криптоспільноти, незалежно від того, підтвердиться вона чи ні.

  1. Ця новина знову привернула масову увагу до біткоїна та технології блокчейну. За останній тиждень кількість згадувань цих термінів у ЗМІ значно збільшилася. Це сприяє популяризації криптосфери та залученню нових користувачів.
  2. Якщо все ж таки з'ясується, що Райт дійсно є Накамото, це посилить довіру до біткоїна.
  3. Окрім того, ідентифікація Накамото в особі Райта зніме певну завісу таємничості навколо біткоїна та курсу сатоші (сатоші курс — це курс біткоїна, вимірюваний у кількості сатоші, найменших одиниць біткоїна, що названі на честь його анонімного творця Сатосі Накамото). Хоча це, можливо, позбавить технологію частини романтики, пов'язаної з анонімним творцем.

З іншого боку, якщо заяви Райта виявляться брехнею чи маніпуляцією, це посіє недовіру у криптоспільноті. Багато хто розчарується у людині, яку раніше вважав геніальним винахідником. Це може зашкодити репутації як самого Райта, так і біткоїна загалом.

Так чи інакше, ситуація навколо особистості Сатосі Накамото ще довго триматиме криптоспільноту у напрузі. І хоча її вплив на ціни криптовалют важко спрогнозувати, вона безсумнівно залишить помітний слід в історії розвитку технології блокчейну.

Джерело: trading.biz

Скептицизм та підтримка: різні думки

Заява сестри Крейга Райта викликала суперечливі реакції в криптоспільноті.

Деякі експерти скептично поставилися до її тверджень. Вони вказують на відсутність переконливих криптографічних доказів, які б підтверджували, що Райт дійсно є творцем біткоїна. Крім того, стиль кодування Райта значно відрізняється від оригінального коду біткоїна, що викликає сумніви. Наприклад, експерт з безпеки Ден Бернштейн заявив, що код Райта демонструє "абсолютно інший стиль" порівняно з первинним кодом біткоїна.

Також критики вказують на те, що Райт раніше публічно заперечував, що він є Сатосі. Раптова заява його сестри про зворотне суперечить попереднім твердженням і виглядає непереконливо. Дехто з експертів навіть припускає можливість того, що хтось підкупив сестру Райта.

Окремі члени спільноти висловлюють підтримку заявам сестри Райта. Вони вказують, що в минулому він неодноразово демонстрував глибоке розуміння технічних аспектів роботи біткоїна. Дехто навіть пригадує його внесок у розвиток криптовалюти на ранніх стадіях.

Отже, незважаючи на скептицизм частини експертів, у справі Райта залишаються відкриті питання. Ретельний аналіз наданих його сестрою доказів, можливо, проллє більше світла. А поки що криптоспільнота розділилася у думках щодо того, чи є Крейг Райт тим самим легендарним Сатосі Накамото, який створив революційну технологію блокчейну та започаткував еру криптовалют.

Висновок: чи вплине це на легенду Накамото

Незалежно від того, чи виявляться коментарі від сестри Крейга Райта правдивими, ця ситуація по-своєму вплине на легенду Сатосі Накамото.

Якщо Райт справді є творцем біткоїна, міф Накамото набуде конкретних рис реальної людини з її біографією та особистими якостями. З одного боку, це може розвіяти ореол таємничості навколо цієї особистості.

Проте з іншого боку, ідентифікація Накамото лише підтвердить його геніальність як винахідника. Адже в такому разі саме Райту вдалося створити революційну технологію та надихнути на розвиток цілої індустрії. Тож легенда Накамото як геніального програміста й новатора тільки міцнішатиме.

Якщо ж заяви Райта виявляться безпідставними, це може зашкодити його репутації. Втім, сам міф Накамото при цьому залишиться недоторканим, оскільки справжня особистість Сатосі залишатиметься анонімною, як і раніше. Хто б не ховався під цим псевдонімом, він назавжди увійде в історію як таємничий геній-винахідник.

Реклама


25.03.2024 659
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

88
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2872
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21031
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1950
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1332 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

660

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

805

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1393
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

113
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

453
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

985
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

114
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

736
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

785 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

863
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2148 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806