Цього разу вони видурили 400 гривень у франківчанина через Інтернет-мережу за велосипед, якого замовник так і не отримав, а довірлива коломиянка перечислила 5 тисяч гривень «працівнику банку». Знайомство через Інтернет, купуємо-продаємо речі та багато іншого.
При цьому, забуваючи, що Інтернет, попри свою доступність і масовість, приваблює й різного роду аферистів. Для пройдисвітів він зручний, передусім тим, що не знаєш в обличчя людини, з якою маєш справу, тож зловмисник може себе видати за кого завгодно, а відтак обдурити та заволодіти чужими коштами чи майном.
Приміром, вчора до Івано-Франківського відділу поліції звернувся 20-річний місцевий мешканець, який розповів, що шахраї заволоділи його грошовими коштами. Як було встановлено правоохоронцями, юнак на одному із Інтернет-сайтів хотів придбати велосипед та перечислив на банківський рахунок, який йому повідомив невідомець, грошові кошти в сумі 400 гривень, однак по даний час товар не отримав. Подібна ситуація обману може трапитись і в мережі мобільногого зв’язку.
Мобільні телефони не лише полегшують спілкування між абонентами, але і породили такий вид злочину, як телефонне шахрайство. Схема його проста: громадяни, при спілкуванні з невідомими особами, які представляються в основному співробітниками банків, торгових підприємств й поліцейськими, беззастережно довіряють: надають повні анкетні дані, номери сім-карток мобільних операторів, рахунки, тощо що працює на руку злочинцям.
Так, з подібним повідомленням до Коломийського відділу поліції звернулася 36- річна місцева жителька . Жінка розповіла, що напередодні на її мобільний телефон подзвонив невідомець, який представився працівником місцевого банку. Під час спілкування з потерпілою, зловмисник увійшов у довіру і шахрайським шляхом заволодів її коштами в сумі близько 5 тисяч гривень.
За цими фактами розпочато кримінальні провадження за ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років. Крім того, працівники поліції в черговий раз нагадують: не довіряйте телефонним аферистам, які зловживаючи всіма правилами людської моралі, злочинним шляхом збагачуються на вашій довірливості.