Розсувні ворота: конструкція, зручність використання, переваги

Розсувні ворота останніми роками стали дуже популярними. Вони впевнено витісняють інші конструкції, зокрема розстібні, адже мають важливі переваги: їх вдасться відкрити в будь-яку погоду, навіть якщо стався снігопад. Проте не лише це оцінили користувачі. Розберемося далі, чим ще зручні дані моделі.

Чим розсувні ворота відрізняються від інших конструкцій

Розсувні ворота мають головну відмінність від розстібних: для їх відкриття не потрібно багато місця, а під'їжджати до них вдасться впритул. Полотно, яке перегороджує в'їзд, зміщується вздовж огорожі. Головні елементи конструкції:

  • опора. На неї встановлюється консоль, яка утримує полотно;
  • напрямна балка. На цей елемент доводиться основне навантаження;
  • уловлювачі. Є верхній та нижній. Перший зменшує рівень парусності споруди, другий у закритій позиції перебирає більшу частину навантаження опорного елемента;
  • ролик. На нього спирається конструкція у закритому положенні;
  • кронштейн. Фіксує стабільну позицію воріт, не дозволяючи полотну йти убік;
  • підставка. Основа для опор, що забезпечує переміщення стулки.

Зашиваються ворота будь-яким матеріалом (за бажанням користувача). При правильній експлуатації конструкція прослужить довго, тому що розрахована на 45-55 тисяч закривань.

Серед переваг даного типу можна виділити:

  • покращені захисні властивості. Відімкнути такі ворота складніше, ніж розстібні. Це забезпечує додатковий захист території від проникнення;
  • висока несуча здатність та міцність;
  • безпека при в'їзді-виїзді. Розсувні ворота не закриються від пориву вітру, оскільки їхня позиція фіксується;
  • зручність, у тому числі за несприятливих погодних умов. У вітер, сніг, під час дощу керувати розсувними конструкціями, особливо автоматизованими, значно легше.

Що стосується недоліків, то можна виділити складність установки хвіртки та необхідність проведення правильних розрахунків навантаження та ваги. Тут не обійтися без земляних робіт, велике значення має професійний монтаж.

Огляд видів конструкції

Розсувні ворота бувають кількох конфігурацій. Найпопулярніший варіант – консольні. Вони не видають шуму під час відкривання/закривання. Установка потрібна професійна, але цей процес не такий складний як з іншими типами конструкцій. З недоліків варто виділити велику кількість деталей, тому ризик виходу з експлуатації вище. Зверніть увагу: при правильній та акуратній експлуатації поломки малоймовірні.

Підвісні ворота розсувного типу вважаються дуже безпечними. За рахунок підвісу на верхній балці легко та безпечно переміщуються навіть досить великі та важкі стулки. Недолік – обмеження висоти транспорту, що в'їжджає.

Роликові конструкції найпростіші у цій категорії. Вони займають мінімум простору, в експлуатації є зручними. Однак під час руху роликів по напрямних видають сильний шум, що подобається не всім.

Спосіб управління

Існує два варіанти управління: механічний та автоматичний. Хоча в першому випадку передбачається відкривання та закривання вручну, за рахунок продуманої конструкції навіть з важкою стулкою не виникне проблем. Щодо автоматизації, то внаслідок присутності електроприводу виходить максимально комфортно використовувати ворота. Відкривання, закривання, фіксація у певній позиції – все це вдасться зробити, не виходячи із машини.

 Партнерський матеріал


24.01.2022 1439
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2424
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19530
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1219 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

486
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

780
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738