Ростислав Волошинович: Вже думав повертатися в чемпіонат області, але все змінив дзвінок Мазяра

Наш земляк, півзахисник рівненського "Вереса" Ростислав Волошинович в інтерв’ю Sport Arena розповів про свій довгий шлях у рівненському клубі, згадав, як грав за сільську команду з Володимиром Адамюком та хто у Вересі відповідає за святкування дебютних голів в УПЛ.



Кар’єра Ростислава Волошиновича нагадує історію футбольної Попелюшки. Від самих низів – аматорського чемпіонату Івано-Франківської області – працелюбний гравець за кілька років доріс до УПЛ, де має стабільне місце в складі новачка ліги. Якщо когось ставити у приклад юнакам, які мріють через Прем’єр-лігу потрапити в сильніші чемпіонати, то саме історії на кшталт тієї, яку проживає у футболі Ростислав.



Нині ж Волошинович – «останній з могікан» Вереса зразка Другої ліги. 26-річний хавбек у відвертій розмові розповів свою історію сходження з низів до верхів, згадав про запрошення Володимира Мазяра та В’ячеслава Грозного, а також зізнався, що очікує на конкуренцію в команді.



— До літа минулого року ти не мав досвіду гри в Прем’єр-лізі. Страшнувато було починати відразу з чистого листа?
— Коли вийшов на заміну в грі проти Маріуполя (0:0), то був реальний «мандраж» – вперше в житті такі емоції відчув. Ноги справді тремтіли. Але загалом нічого страшного в УПЛ немає, треба просто прибрати зайве в думках.



— Традиційно казав собі, що в решти футболістів так само дві ноги, дві руки і т.д.?

— Маю двох старших братів, з якими багато спілкувався – вони допомогли порадами, передусім психологічними. Брати, які також грали на аматорському рівні, якраз і казали, що я нічим не гірший від інших. Мені потрібна така підтримка. А вже після матчу проти Зірки в Кропивницькому і забитого на виїзді голу я майже повністю акліматизувався, і грати стало легше.



— Через хвилювання ти не відразу потрапив й в основну обойму Юрія Вірта?
— Можливо. Я вийшов на заміну в Маріуполі, не грав проти Олександрії, зіграв тільки перший тайм проти Олімпіка. Тільки після голу Зірці зрозумів, що треба грати у той футбол, що вмію, нічого зайвого не придумувати. Тим більше що Вірт повірив в мої сили. На тренуваннях все виходило, а на полі бувало, що все правильне забував.



— Під час збору влітку, коли Верес в екстреному порядку комплектував команду, були побоювання, що не встигнете зібрати колектив?

— Ні, адже з новачків знав майже всіх. По-перше, у нас все ж лишилося вісім гравців із команди зразка Першої ліги. Романа Карасюка знав, Адамюка Володю – теж мій товариш. Наші села на Івано-Франківщині поруч, то ми колись за одну об’єднану сільську команду бігали «на область». Володя свого часу поїхав за Кримтеплицю грати, а мені не поталанило – в той час зробили операцію на апендиксі. Тому, в принципі, нікого з абсолютно невідомих гравців у Вересі не було, та й акліматизовуватися не було часу – починався чемпіонат.



— Знаю, що в Кримтеплицю тебе кликали доволі наполегливо…
— Двічі був там на оглядинах, але оскільки мені було лише 18 років, то мене хотіли в  молодіжну команду. А я не вельми бажав їхати в Крим. Я домашня людина, і взагалі не дуже ті краї люблю – російська мова, люди не такі привітні… Тому закінчив університет, тренував дитячу групу хлопців 2002 р.н. і грав на область.

Все змінив випадок – товариський матч Тернополя в Івано-Франківську. В тому поєдинку я забив їм гол, і мене тренер забрав відразу в Першу лігу. Тоді мені вдалося відіграти всі матчі в основі, а сам я дуже полюбив ту команду.

 

Читайте також:

Футболіст «Прикарпаття» перейшов у клуб Прем’єр-Ліги

Ковалюк: У Прикарпаття є проблеми зі спонсорами

Володимир Ковалюк: На нинішні зарплати ніхто не прийде

Троє футболістів покинуть Прикарпаття



— Як сталося, що міг опинитися в Сталі та Говерлі, але весною 2016 року опинився у Вересі?

— Після Тернополя Володимир Мазяр запросив на перегляд, але не вийшло – вже дуже скуто себе почував. Домовилися з Мазяром, що ще пограю в Першій лізі та пізніше повернемося до питання. Тоді я почав грати за іншу команду з Тернополя – Ниву. Коли ж її розформували, проблем із новою командою вже не було. Телефонував багато хто, бо вважаю, що гарний рік провів у Ниві.

В результаті поїхав на оглядини в Говерлу. В’ячеслав Грозний брав мене, але Бог милував – допоміг уникнути подальших проблем трансферний бан клубу. Говерла вже не могла нікого з нових заявляти.

Після того, можна сказати, руки трохи опустилися, і я вже надумав повернутися грати «на область» та дітей тренувати. Але знову зателефонував Мазяр і запросив у Верес, який він якраз прийняв. Думав: «Друга ліга, куди там їхати?» Але спробував, і бачите, як все склалося – тепер ми в Прем’єр-лізі.



— Діти, яких тренував, зараз їздять підтримувати тебе на матчі Вереса?

— О, ми досі спілкуємось та підтримуємо одне одного. На матч с Зіркою я організував квитки, і тоді приїхало півсотні дітей. І їм приємно, і мені – колись тренував дітлахів, а тут вже їхній тренер в УПЛ грає.



— Повернімося до літа минулого року. Чекали такого, що як вийдете на перші матчі в УПЛ, то Вересу насиплять повну «торбу» голів?
— Особисто в мене взагалі такого не було. Звісно, не готувалися в лідерах бути, думав, аби не осоромитися, не на виліт стояти. Згодом побачили, що в команду приходять дуже сильні гравці, що клуб має чіткі плани і стратегію. То чому би не виконувати ті цілі? Іщенко, Сімінін, Кобін, Бандура, Федорчук – як ми могли програвати з ними? Зібралися бійці, які ще не сказали останнього слова у футболі.



— Ти граєш на фланзі разом з Сімініним. Надійно атакувати, маючи за спиною «містера підката»?
— На тренуваннях ми навпаки граємо один проти одного. То скажу, що проти більш жорсткішого хлопця не грав, ніж Сергій. Коли граєш проти нього на тренуванні, то в матчах діяти вже трохи легше.



— Верес точно буде поповнюватися цієї зими. Куди вам треба передусім новачків, як гадаєш?
— Треба створити загальну конкуренцію, я по собі відчуваю це. Щоб ніхто розслабленим не виходив, щоб навіть на тренуваннях конкурувати. А куди треба передусім новачків? В атаку точно не завадить – там одному Михайлу Сергійчуку важко.



— Восени пішов з Вереса Валерій Федорчук, також може покинути команду Василь Кобін… Без найдосвідченіших гравців важче буде молодим, як ти?
— Як і Валерій в свій час, так і Василь, обидва дуже багато підказують нам. Починаючи від того, як відкриватися, куди бігти. Я не маю якоїсь довгої історії навчання футболу, фактично все на практиці пізнавав, тому легше було з їхніми підказками. Причому саме підказками, а не «втиканнями», як це часто буває у досвідчених гравців. І я не сприймаю це як образу – старші підказують, а мені є чому вчитися.



— Верес часто критикують, що ви вже не рівненська, а львівська команда. Чіпляють за живе такі слова?
— Ми не звертаємо на те уваги. Ніколи не відчуваємо себе командою без підтримки, бо до нас постійно приїздять наші вболівальники. Залишилося тільки дочекатися стадіону в Рівному. У мене немає сумнівів, що якби ми грали матчі УПЛ у Рівному, то збирали б повні трибуни. Зараз я єдиний, хто залишився у команді з Другої ліги, тому дуже легко пригадати, як нас люблять в Рівному. Багатьох вірних вболівальників я особисто знаю, з багатьма у Facebook переписуюся. І це найщиріші друзі, бо вони з нами в біді та в невдачах.



— Ти виокремив в цьому сезоні матч із Зіркою, коли сам забив, але з Динамо зіграв не менш вдало. Не здалося, що тоді навіть динамівці розгубилися під час твоїх забігів і дриблінгу на фланзі?
— Можливо, через те, що дуже добре тоді увійшов у гру. Багато що від першого контакту з м’ячем залежить. Тоді все вийшло впевнено й увесь матч літав полем. Але однаково гру з Зіркою більше запам’ятав, бо сам гол забив. Якби мені хтось колись сказав, що я буду грати в УПЛ і забивати там, то розсміявся б.



— За дебютні голи як виставляєтеся в команді?
— Стандартний набір – кока-кола та піца. Володя Адамюк за цим уважно стежить та всіх «душить» в разі чого (сміємося). Ну але це ж святе – з товаришами по команді спільно порадіти.

 

sportarena.com


05.01.2018 1951 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10153 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1283
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

661
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5767
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1570
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1428

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

504

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1315

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1148

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1047
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

395
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

482
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1418
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

469
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

738
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5782
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

497
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

354
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

683 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1126
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

981