Роман Іваницький: МОЗ України вимагає пропозицій з регіонів щодо найефективніших механізмів з оптимізації мережі державних медустанов

 

У засіданні робочої групи під головуванням Міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової - з питань оптимізації мережі бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів - взяв участь заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Іваницький.

 

За його словами, МОЗ України переглядає положення про заклади вторинної медичної допомоги; розпочато роботу з опрацювання нормативів навантаження на медичний персонал зазначених закладів.

 

Зазначалося: на сучасному етапі діючу мережу бюджетних установ, в тому числі медичних, потрібно наблизити до передового досвіду фінансування соціально-культурної сфери, врахувати тенденції до змін кількості населення та потреб громад, аби підвищити якість надання послуг споживачам.

 

За визначенням учасників робочої групи, найскладнішою та найресурсоємнішою частиною мережі закладів охорони здоров’я є вторинна медична допомога. Коштовною та пов’язаною з ризиками є її модернізація. Однією з перешкод на шляху оптимізації мережі медзакладів є прив’язка штатних розкладів до кількості ліжок у лікарнях. На переконання робочої групи, цей підхід потребує змін.

 

За словами Міністра охорони здоров’я, МОЗ розпочало роботу із впровадження нормативів навантаження на медичний персонал, що розкриває можливості для роботи нового механізму визначення штатів у закладах охорони здоров'я. Зокрема, проектом Національного плану дій на 2013 рік передбачено розробку визначення вартості медичної допомоги за клініко-спорідненими групами та завдання щодо створення ресурсної моделі госпітального округу.



Як повідомляє прес-служба МОЗ України, учасники засідання робочої групи були одностайні: розпочинати практичні дії на вторинному рівні медичної допомоги ризиковано в умовах відсутності відповідних фінансових ресурсів для модернізації.

 

За словами Романа Іваницького, Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова доручила всім учасникам робочої групи, зокрема керівникам регіонів та їхніх територіальних органів охорони здоров'я - подати до МОЗ у найкоротші терміни свої пропозиції для випрацювання найефективніших механізмів з оптимізації мережі державних медустанов.


Учасниками засідання робочої групи з питань оптимізації мережі бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, були представники Міністерства соціальної політики, регіонального розвитку, економіки, фінансів та Асоціації міст України.

 

31 січня вже під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка у Києві відбулась розширена нарада з питань реалізації Закону «Про екстрену медичну допомогу», у якій взяли перший заступник Глави Адміністрації Президента України, Представник Президента України у Кабінеті Міністрів Ірина Акімова, перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Качур, Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів, представники МВС, Міністерства фінансів, Державної служби контролю за наркотиками, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. Зазначалося: стан виконання Закону «Про екстрену медичну допомогу» «викликає багато запитань, вимагає більш активних зусиль всіх заінтересованих сторін, щоб система «екстреної медичної допомоги» була справді дієвою і рятувала життя українців» . Учасники наради поінформували Костянтина Грищенка про виконання доручень, які були поставлені під час селекторної наради 16 січня.

 

Керівник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів поінформував учасників наради про отримання від МОЗ, у визначені строки, плану-графіку реалізації національного проекту “Вчаснадопомога” на території України, вимог до облаштування приміщень під регіональні оперативно-диспетчерські служби, а також план план-графік введення в експлуатацію оперативно-диспетчерських служб центрів на території усіх адміністративно-територіальних одиниць.

 

Віце-прем’єр міністр Костянтин Грищенко висловив переконання, що питання реалізації Закону на даному етапі залежить від вирішення декількох важливих питань, серед яких виділення приміщень під диспетчерські центри, створення сучасної системи маршрутизації дзвінків та фінансування закупівлі необхідного обладнання для диспетчерів. У цьому контексті він дав доручення протягом найближчих днів провести засідання робочої групи у складі Держспецзв’язку, Держагентства з інвестицій та управління національними проектами, МОЗ, провідних експертів, представників компанії-розробника ТЕО проекту «Вчасна допомога» (Avaya), а також із залученням представників Харківської, Дніпропетровської областей та м.Києва для обговорення питань маршрутизації викликів швидкої допомоги за єдиним для всієї країни номером «103». З поміж інших питань, під час наради Костянтин Грищенко доручив головам обласних державних адміністрацій поінформувати Кабінет Міністрів про ситуацію із виплатою зарплат працівникам системи «екстреної медичної допомоги». Окрема увага була приділена відповідальності водіїв з питань пропуску автомобілів швидкої для вчасного прибуття до пацієнтів та забезпечення бригад «швидкої» необхідними ліками.

 

Довідково: В Україні мережа закладів охорони здоров’я - понад 20 тис. одиниць, більшість з них - це фельдшерсько-акушерські пункти (14,5 тис. одиниць). У 2012 році було створено 179 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Загальна кількість ЦПМСД, за оперативними даними непілотних регіонів, у 2012 році становитиме 548.

Наказом МОЗ України№ 713 від 11 вересня 2012 року затверджено Методичні рекомендації щодо регіональних планів модернізації мережі закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу, якими передбачені основні засади модернізації мережі закладів охорони здоров'я, що включають оптимізацію мережі бюджетних установ.

На виконання ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я, МОЗ України розробило проект Закону «Про особливості діяльності закладів охорони здоров’я», який станом на сьогодні перебуває у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі для погодження.

За словами Міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової, даний законопроект визначає особливості діяльності та класифікацію закладів охорони здоров’я за видами надання медичної допомоги та спеціалізацією, а також встановлює порядок ліцензування та контролю господарської діяльності з медичної практики.

Його реалізація дасть змогу розпочати роботу зі створення закладів охорони здоров’я нового типу та встановити порядок контролю господарської діяльності у сфері охорони здоров’я відповідно до видів надання медичної допомоги, визначеної Основами законодавства України про охорону здоров’я.


04.02.2013 1973 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

280
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13525 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1534
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

846
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6065
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1700

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

618

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1256

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1151
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

501
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

636
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1550
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

583
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

861
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5903
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13493
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

213
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

521
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

465
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

774 2