Роман Безсмертний 11 жовтня у Франківську: з чим їде і що пропонує

Якщо відкрити сторінку у Вікіпедії про цього політика, то одних лише регалій – на кілька рядків. Політик, дипломат, один із авторів Конституції України, історик, викладач, кандидат політичних наук.

В минулому віце-прем’єр, народний депутат кількох скликань. Все це про Романа Безсмертного. У травні цього року до списку цих регалій додалась ще одна – майбутній кандидат в президенти України.

Він одним із перших оголосив про свій намір брати участь у виборах Президента. З того часу об’їздив уже половину України. В обласних центрах по всій державі Безсмертний організовує зустрічі-дискусії з українцями.

Назва дискусій – «Якої ми хочемо України». І у четвер, 11 жовтня, вона відбудеться в Івано-Франківську.

Тож чим Безсмертний відрізняється від інших політиків і що він пропонує українцям?

В українській політиці він уже більше 25 років. Прийшов туди з посади звичайного сільського вчителя. Виграв двотурову мажоритарку на окрузі на Київщині. Зараз пригадує, що потратив тоді на вибори 120 доларів. Гроші пішли в основному на те, аби заправляти автомобіль, щоб їздити на зустрічі з людьми. Очевидно, що саме тодішній досвід Безсмертний згадує і напередодні цьогорічної виборчої кампанії. Адже, на відміну від всіх інших потенційних кандидатів, започаткував серйозну дискусію з українцями. Уже не на невеликому окрузі, а в масштабах всієї держави. Каже, що йому важливо особисто зустрічатися з українцями. На основі почутого і побаченого потім буде писатись програма кандидата в Президенти Безсмертного.

Чому взагалі прийняв рішення іти в Президенти? У декількох своїх інтерв’ю Безсмертний розповідає, що переломною для нього стала участь у Мінських переговорах з врегулювання ситуації на Донбасі. Там побачив дряхлість і бездарність нинішньої державної машини. Каже, що жодної державної підтримки для представників з України (які вели переговори з росіянами і представниками ОРДЛО) не було. Гостро критикував за це Президента Порошенка. Став першим, хто почав публічно розповідати про те, що насправді відбувається у Мінському процесі. У 2016 році – вийшов із цих переговорів. З того моменту і зараз називає їх «мертвими».

Власне, як зізнається зараз Безсмертний, тема війни так чи інакше стає основною під час дискусій «Якої ми хочемо України». Вона турбує людей у кожному з міст – від сходу до заходу і від півдня до півночі. Що пропонує сам Безсмертний?

Найперше – нарешті офіційно визнати війну війною. «У нас люди п’ятий рік воюють, а держава ні. Ба більше – держава тим часом торгує з агресором», - каже політик. Відтак, як він уже заявив, першим Указом Президента Безсмертного буде введення в дію Закону про правовий режим воєнного стану на окремій території. Він переконаний, що нинішні керманичі цього не зробили, бо їм вигідно, аби країна залишалася в підвішеному стані. Це вигідно, бо на цьому заробляються великі гроші. Не для країни - для власних кишень.

Безсмертний також вважає, що держава має припинити списувати на війну всі негаразди, в тому числі економічні. Зараз саме той час, вважає політик, щоб дати поштовх роботі оборонних підприємств, особливо тим, які колись належати до оборонного комплексу, а після приватизації перейшли на виробництво сільгосптехніки тощо.

«На п’ятому році війни в Україні немає патронного заводу! Як таке може бути?»,  - обурюється Безсмертний. Щоб знов спускати з конвеєрів деталі для військової техніки, заводу не потрібно надто багато часу. Потрібен закон, який дозволить приватним підприємствам виконувати державне замовлення на виробництво озброєння. Така система працює в усьому цивілізованому світі. Це реальна можливість не тільки максимально забезпечити власну армію, а й зробити серйозний економічний ривок.

Які ще основні тези Безсмертного?

  1. Перезаснування держави. Безсмертний пропонує змінити принципи роботи державних інститутів так, щоб вони працювали на користь людини.
  2. Нова Конституція. Це основа для перезаснування держави. Перший етап – прийняття Конституційного акту. Основним у новій Конституції мають стати права людини.
  3. Двопалатний парламент. Це єдина модель, коли центр не тиснутиме на регіони, а вони не скаржитимуться, що Київ їх не чує.

Безсмертного часто питають, як він оцінює свої шанси на перемогу. Відповідь на це питання у нього така. Коли був 28-річним сільським вчителем, ніхто не вірив, що він переможе представників влади і адмінресурс на виборах до парламенту. Він переміг. У 1996 році ніхто не вірив, що Україна здатна прийняти власну Конституцію. Він був серед тих, хто цього домігся. Завдяки тій Конституції держава вистояла. Коли у 2004 році очолив передвиборчий штаб Віктора Ющенка, теж не було певності, що той переможе. Він переміг. Потім, коли у 2010 році Безсмертний був призначений послом у Білорусі, ніхто не вірив у те, що вирішиться питання із україно-білоруським кордоном. Йому це вдалося. А на Мінських переговорах у 2015-16 роках домігся, аби з повістки дня взагалі було знято питання про зміни до Конституції України на вимогу представників ОРДЛО. Тож, очевидно, що список перемог буде продовжуватися.  

Зустріч-дискусія із майбутнім кандидатом в Президенти відбудеться у четвер, 11 жовтня, в університеті Короля Данила (вул. Коновальця, 35). Початок о 12.00.

ДОСЬЄ:

Роману Безсмертному 52 роки. Депутат Верховної Ради чотирьох скликань. Один з авторів Конституції України. Був віце-прем’єр-міністром з питань адміністративно-територіальної реформи та заступником голови Секретаріату Президента. У 2010-2011 роках працював послом України в Білорусі.

У 2015-2016 роках був представником України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Одружений.


10.10.2018 1591
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

153
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13161 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1496
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

819
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6025
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1670

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

593

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1413

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1227

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1128
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

477
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

608
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1523
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

550
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

834
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5867
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13362
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

182
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

486
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

438
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

748 2