Рівень середньої зарплатні на Прикарпатті поступається Львівщині, Закарпаттю та Буковині

Релокація підприємств та працівників у західні регіони України спричинила структурні зміни ринку праці. Частка актуальних вакансій в західних областях у перший місяць літа зросла, порівнюючи з довоєнним періодом. Не зважаючи на внутрішню міграцію конкуренція у Львівській, Івано-Франківській та інших західних областях залишається найнижчою порівнюючи з східними чи центральними регіонами. 

Про це пише Фіртка з посиланням на експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua.

Починаючи з квітня частка актуальних вакансій в західних регіонах країни збільшилася. Це пояснюється, по-перше, тим, що на фоні відчутного падіння ринку праці у областях, які постраждали від війни найбільше, підприємствам Західної України вдалося зберегти свою діяльність. По-друге, компанії, які скористалися державною програмою релокації, вже відновили свою діяльність на новому місці.

За даними Міністерства економіки України, завершили переїзд з областей, де тривають бойові дії, вже 606 підприємств. Відновили роботу на нових локаціях 392 компанії. Загалом на релокованих підприємствах працюють десятки тисяч людей. Таким чином, більше можливостей для працевлаштування є не лише в українців, які переїхали разом зі своїми роботодавцями, але й у місцевих жителів Західної України.

Найчастіше релокація підприємств відбувається у Львівську, Закарпатську та Чернівецьку області. Також популярними для переїзду є Тернопільська та Івано-Франківська області. Це має відображення у динаміці збільшення кількості пропозицій роботи на Заході України. Прикарпаття увійшло до десятки областей із найбільшою кількістю вакансій станом на початок червня. В Івано-Франківській області відкрито 2,3% вакансій від усіх в Україні. 

Найголовніше питання, яке турбує працівників, це рівень заробітної плати.

"У Львові на початку червня пропонують високу середню зарплату у розмірі 23 200 грн. На її рівень впливає велика кількість вакансій для спеціалістів ІТ-сфери, у яких традиційно високі щомісячні компенсації.

В інших областях Західної України не такі високі зарплати. В Чернівецькій області медіанна зарплата на початку червня складає 17 100 грн, у Закарпатській – 16 300 грн, в Івано-Франківській – 15 100 грн, в Рівненській – 15 000 грн.

Трохи нижчі зарплати в середньому пропонують у Хмельницькій області – 13 900 грн, у Тернопільській області – 12 100 грн, найнижча середня зарплата серед усіх областей Західної України у Волинській області – 11 300 грн",- зазначили експерти.

Перелік найбільш затребуваних професій у Західній Україні майже співпадає зі всеукраїнською статистикою. Щоправда, до десятки спеціалістів, для яких найбільше роботи, не потрапили представники сфери маркетинг, реклама та PR, а також медики та фармацевти, для яких загалом в Україні багато вакансій.

Найчастіше в областях західного регіону країни шукають продавців, касирів, менеджерів з продажу, працівників сфери транспорту та логістики, робітничий персонал, будівельників. Затребуваними також є ІТ-спеціалісти.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ситуація стабілізується: майже 70% мешканців західних регіонів повернулись до роботи

Відомо, як українці адаптувалися до життя в умовах війни — опитування

Бізнес в умовах війни: робота компаній та зарплатня


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1381
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1046
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2067
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3551
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1339
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1329

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1684

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

496

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1134

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1306
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

385
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24252
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

499
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

417
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

613
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1506
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4411
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

597
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1512 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

613
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

524