Публічний простір Івано-Франківська наповниться урбаністичними візіями

 

/data/blog/107532/dc85a169dd0b00b34356c19c64c86bfe.jpg

 

8-12 червня в Івано-Франківську вперше відбудеться міжнародний фестиваль Porto Franko Гогольfest — синтез візуального мистецтва, кіно, музики, літератури, театру.

 

За легендою, Івано-Франківськ постав на місці стародавнього моря, що надихнуло куратора Дар’ю Кольцову на створення основної візуальної програми, яка називається L I T O R A L I S.

 

Термін позначає частину узбережжя морського дна, що осушується під час відпливу. Ця зона – символ темпоральності та межі, проміжку між грандіозними припливом та відпливом.

 

«У затоці під […] скелями, які ніяк не дочекаються припливу, а відплив був декілька тисяч років тому, – там ще збереглися дві колишні течії Карпатського моря. Вони витікають із його глибин і, вдаряючись об камінь берега, заверта-ються, утворюючи невеликий атол, понад яким випинається в ямі порт Франківськ» (Тарас Прохасько).

 

Художники працюватимуть із закритими на сьогодні локаціями та надава-тимуть нового звучання звичній міській архітектурі. Основна виставка буде пока-зана в оновленому приміщенні старої друкарні на вулиці Січових Стрільців, 78, яка відкриється 8 червня о 19.00.

 

Експозиція складається як зі знакових робіт українських авторів різних по-колінь, так і проектів, створених спеціально для фестивалю. Важливою складовою програми є дослідження митцями сучасного міського простору, накладеного на міф про втрачене море.

 

Мета проекту — через мистецтво дослідити Івано-Франківськ, наново відкрити місцевим мешканцям його міфологію та історію і розповісти про них за його межами. Організатори прагнуть створити не так тимчасову виставку, як закласти основи для розвитку нових мистецьких локацій, створення сучасного впізнаваного іміджу міста.

 

Публічний простір Івано-Франківська наповниться урбаністичними візіями групи «Лабораторія ненаправ-лених дій» (Харків), Дмитра Дюльфана (Одесса), Apl 315 (Одеса), Дмитра Мики-тенка (Польща/Україна), Jan Zdvořák (Чехія), Назара Білика та інших.

 

Як окремий проект стартувала короткотривала фоторезиденція за участі Kinder Album, групи «Шило», Нуно Бароззо (Португалія), Поліни Карпової та ін-ших. Частина фотографій буде представлена в рамках проекту L I T O R A L I S та стане можливістю погляду на звичне місто сторонніми очима. Євген Самборсь-кий представить проект, побудований на співпраці художника з пацієнтами Івано-Франківської психіатричної лікарні та спрямований на взаємодію мистецтва з місь-ким середовищем.

 

Медіа-роботи та інсталяції, відео, живопис, скульптура від визнаних авторів (Олександр Ройтбурд, Ілля Чічкан, Ілля Ісупов, Мірослав Вайда та інші) та найцікавіших молодих митців (Роман Мінін, Роман Михайлов, Відкрита група, Єв-геній Самборський, Степан Рябченко, Дмитро Микитенко та інші) окреслять об-риси відчуттів від існування в ілюзії Litoralis – міста між припливом і відпливом, на дні, де можна дихати.

 

Серцевиною програми стане створення проекту «Музей Друкарня», який відкриє відвідувачам забуту історію будівлі крізь спогади представників Станіславського феномену, насамперед, Юрія Андруховича. Експериментом на межі візуального мистецтва та літератури стане залу-чення молодого українського письменника Мирослава Лаюка до текстуальних інтервенцій у виставковий простір.

 

Програму доповнять екскурсії, обговорення та лекції. Дві лекції прочитає го-ловна редакторка ART UKRAINE та заступниця директора Мистецького арсеналу Аліса Ложкіна.

 

Паралельна програма включатиме виставкові проекти «Маргінеси міфу» (куратори Анатолій Звіжинський та Holger Wendland, галерея «Маргінеси», вул. Пилипа Орлика 4), міжнародний mail-art проект «Повстання гнома» (куратор Ми-кола Джичка, публічний простір), «Music Building» від польської групи Karbido на території Палацу Потоцьких та інші.


26.05.2016 566 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2411
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1127
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1069
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2249
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3679
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2660 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

931

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

797

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

745

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

714
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10423
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1274
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5409
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1123
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2917
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1268
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

510
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

368 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

806
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

695
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

746