Пріоритетні об'єкти в Івано-Франківську: ремонти у ліцеях, дитячих садках та будівництво моста на Пасічну

Під час брифінгу міського голови начальник Управління капітального будівництва Роман Галіпчак прозвітував про реалізовані проєкти у 2023 році та розповів про плани на 2024 рік.

Серед основних – завершення проєктів з енергоефективності за програмою НЕФКО, пише Фіртка.

За словами Романа Галіпчака, у 2023 році тепломодернізацію провели у ліцеях №21, 28, 24, 12, 11, садочках №28 та школі-садку №6. Зокрема, по цих об’єктах виконали 90% робіт.

«Важливим напрямком УКБ була реалізація проекту підвищення енергоефективності. У 2022 році нам фінансування з ЄС було призупинено, у 2023 фінансування наших донорів відновилося  і це вже третій завершальний етап робіт з підвищення енергоефективності», - розповідає начальник Управління капітального будівництва Роман Галіпчак.

Окрім того, за підтримки НЕФКО реалізовують проєкти з ремонту гуртожитку Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу в Івано-Франківську; будівлі адміністративного корпусу на вулиці Бельведерська.

Івано-Франківськ також став одним із міст-учасників програми дій Європейського Союзу «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст України». Проєкт фінансує Європейський Союз за підтримки НЕФКО в Україні. Йдеться про будівництво соціального житла для ВПО, котрі вимушено проживають в Івано-Франківській громаді. Це житло залишатиметься у власності міста і не підлягатиме приватизації. Розраховано на поселення близько 600 осіб. Інвестиційний комітет НЕФКО схвалив для Івано-Франківська фінансування проєкту у сумі 9 500 000 євро.

Також серед пріоритетів і добудова «Галицького моста».

«Пріоритетним об’єктом для нас залишається будівництво моста Галицького через річку Бистрицю. Нагадаю, що він був включений в програму «Велике будівництво», але, на жаль, війна не дала нам реалізувати цей проект.

Попри всі виклики, ми продовжуємо роботи, зокрема робимо розв’язку зі сторони вулиці Надрічної. Станом на сьогодні влаштовано всі фундаменти під опори, основна опора, опори під розв’язку заїзду і з’їзду, змонтовані металеві конструкції, винесено повністю газопровід.

По з’їзду – виконана вся металева частина, і зверху забетонована вся монолітна плита. Тривають роботи по підпірних стінках», - розповів начальник управління.

Основні видатки з міського бюджету на цей рік – 527 мільйонів гривень на потреби захисників. 240 мільйонів гривень заклали на добудову моста. Повномасштабне вторгнення росіян спричинило багато економічних трансформацій і суттєве здорожчання матеріально-технічних ресурсів. Крім того, певні будівельні матеріали на даний час не виготовляються в Україні.

«Нам обов’язково треба приступити до виконання робіт під’їзду до моста зі сторони вулиці Хіміків. Там є багато роботи: і виніс водопроводу, і дощовий колектор, і освітлення, насип тощо.

Ми зробили проектно-кошторисну документацію, пройшли експертизу і змушені оголошувати тендер, укладати договір з переможцем і розпочинати реалізовувати проект зі сторони вулиці Хіміків», - підсумував Галіпчак.

Проєкт нового моста розробили ще у 2017 році і завершити будівництво за цінами того року – неможливо. Роботи безпосередньо з конструкцією мосту через річку Бистриця Солотвинська виконувало підприємство «Мостобудівельний загін №112».

«По-перше, у нас дуже багато людей пішли у лави ЗСУ захищати країну. По-друге, дуже багато постачальників матеріалів теж постраждали від прильотів. Договір підписали ще у 2017 році і конкретний приклад – металоконструкція тоді коштувала 35 тисяч гривень за тонну, зараз її вартість – 200-210 тисяч гривень за тонну. Тобто закінчити цей проєкт у межах тієї договірної ціни – неможливо»,- підсумовує заступник директора компанії «Мостобудівельний загін №112» Володимир Боголій.

Погоджуються з тим, що міст треба доробити й мешканці Івано-Франківська. Кажуть, попри війну в країні, добудувати його необхідно. Якщо старий міст стане непридатним, у мешканців мікрорайону Пасічна не залишиться альтернативи, окрім як в об’їзд навколишніми селами.

«На часі-на часі, дивіться, яка черга кругом. Звичайно, його вже давно треба добудувати. При тому, що його вартість кожний рік росте. Самі розумієте, в скільки він обходиться. У нас же не буде все життя війна, колись і мир буде. Якщо зараз нічого не робити, то що далі?», - висловився мешканець Івано-Франківська Володимир Хомяк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Найкраще — у Ворохтянській громаді: як на Прикарпатті бізнес сплачує туристичний збір

Не рахуючи сусідів: з яких областей України найчастіше приїжджають туристи на Івано-Франківщину


22.01.2024 1233
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2417
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19527
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1219 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

138

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8050
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

486
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

780
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738