Прихистили близько 30 тисяч переселенців: як в Івано-Франківську функціонує Спільнота святого Егідія

Ідея виникнення "Спільноти святого Егідія" в Івано-Франківську.

Про це розповів учасник "Спільноти святого Егідія" Іван Харук в програмі "Про головне в деталях", пише Фіртка.

Зі слів учасника, ідея виникла в 1968 році, коли в Римі, студенти, школярі, підлітки мали бажання робити щось потрібне, корисне.

"Тоді Італія була в іншій економічній ситуації чим зараз. Було багато бідних людей, бараків, де вони жили. Вони вирішили робити корисні справи, робили з дітьми з бідних сімей домашнє завдання, дружили.

Виконували важливі слова, які ми часто чуємо на Святій Літургії, проводили на практику. Тобто дружили з бідними, допомагали, самі прикладалися практично до таких корисних ініціатив, щоб розуміти, відчувати, бути другом з тими людьми, які потребують.

Це були молоді люди, які хотіли змінювати своє середовище навколо якого вони проживали в тому місці, тих околицях", - каже Іван Харук.

Як зазначає Іван Харук, з 1968 року багато чого змінилося. Зараз спільнота є по всьому світі, зокрема, в Києві, Львові та в Івано-Франківську.

"Ми в Івано-Франківську з 2004 року, також на одній з міжнародних поїздок познайомилися зі спільнотою. Допомагали людям малозабезпеченим. Я ще тоді був студентом. Роздавали їжу бідним, що ми й продовжуємо робити й надалі зараз. Але спочатку повномасштабного вторгнення наші друзі в Італії  почали формувати вантажі допомоги для українців, які потребують та переселенців.

У нас не було, як такої ідеї спочатку обов'язку відкривати центри в наших містах. Ми побачили, що є допомога, є бажання допомагати. Тому що до нас телефонували, підтримували практично і духовно. Зрозуміли, що нам потрібно відкривати в Івано-Франківську центр допомоги, де могли б налагодити роботу і приймати регулярно людей", - розповідає Іван Харук.

Іван Харук додає: днями виповнюється два роки роботи нашого центру. За цей час прийняли близько 30 000 переселенців в Івано-Франківську. Центр також є у Львові та три в Києві.

"Також ставимо собі за мету не тільки надавати допомогу конкретну. Тобто це продукти, на початку війни були теплі речі, але підтримувати людей морально, дружити з ними. Багатьох людей ми вже знаємо й тішимося, що маємо можливість в такий непростий час бути корисними народу, країні в якій проживаємо.

Зараз переживаємо час який є непростим для України. "Спільнота святого Егідія" також є скрізь, де є біда, де є потреба, де є потреба підтримки, де є потреба дружнього плеча, де є потреба великої кількості людей які солідарні з Україною в цей час біди", - резюмує Харук. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прибирають парки, сквери та висаджують дерева: мешканці Франківська вийшли на толоку

Відомо, чи планується третій ярмарок "Солодка допомога" в Івано-Франківську

"Хто, як не ми": на Прикарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових (ФОТОРЕПОРТАЖ)


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2865
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21016
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1947
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1329 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2343
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

4026

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

654

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2120

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

800

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1390
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

97
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

448
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

982
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

107
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

730
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

725
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

667
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8181
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

766 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

862
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2142 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

804