Прикарпаття віртуальне. Огляд пабліків регіону

Чимало пабліків та спільнот є для тих, хто любить, живе або хоч один раз колись бував в Івано-Франківську та області. Фіртка спробувала зібрати інформацію про найпомітніші серед них.


Франківчани - зараз спільноту читає понад 100 тисяч людей.

В групі можна прочитати чи й самому поширити теми:

  • особистого життя: якщо ви стали учасником скандалу, утиску чи непорозуміння і шукаєте спосіб вирішити чи поділитися проблемою;
  • комунального життя: якщо у вас відключили воду/світло чи нахамив водій комунального транспорту – тут вам допоможуть;
  • суспільно-політичного життя.

Комуналка ІФ - зараз група налічує 48 тисяч читачів.

Тут часто можна побачити звіт місцевих чиновників про свою роботу. Зокрема, активно ділиться заступник міського голови Михайло Смушак: можна простежити дописи про намальовані дорожні розмітки, демонтування незаконної реклами та вивісок, облагородження територій.

Франківці часто пишуть дописи, у яких скаржаться на побутові місцеві проблеми, тегаючи чиновників. І, як правило, місцева влада та державні організації реагують на критику, а люди коментують такі дописи.


Кримінальний Івано-Франківськ

Група налічує 37 тисяч читачів. Тут можна прочитати про іншу, темну сторону нашого міста: хабарі, ДТП, крадіжки, вбивства, знущання з тварин, незаконні вирубки дерев та інші проблеми.


Шо си діє?! Новини Франківщини

Група для тих, хто цікавиться останніми подіями Івано-Франківська та області. В групі також можна знайти цікаву та корисну інформацію, обговорити чи прокоментувати ситуацію з позиції експерта чи незацікавленої особи, поділитися останніми новинами та власними проблемами.

Спільнота налічує майже 15 тисяч учасників.


Франківськ-інфо

В даній групі франківці можуть переглядати та розміщувати найсвіжіші новини міста та ділитися ними з друзями.

Майже 12 тисяч містян стежать за спільнотою.


Франківськ, який треба берегти – група про громадську ініціативу зі збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська та популяризації бережного ставлення до свого міста, його архітектури, історії, культури.

Культурною засновницею та ідейною ініціаторкою є Марія Козакевич, яка часто звітує про виконану роботу. Тут же часто митці чи експерти поширюють новини виставки в музеях, історичні факти про мистецтво.

«Ми не просто реставруємо та відновлюємо старовинні двері міста, ми реставруємо історичну пам'ять містян та відновлюємо їх відповідальність за місто, в якому вони живуть, працюють навчаються, виховують дітей», - кажуть засновники.

Спільнота налічує майже 9,5 тисяч небайдужих містян, митців та експертів, які обговорюють проблему збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська.


Франківськ 112

Інформування про надзвичайні події в місті Івано-Франківськ. Сюди люди часто оперативно надсилають інформацію про ДТП, затори, пожежі та іншого роду надзвичайні ситуації. Окрім того, група має телеграм канал.

Попри свою популярність, група у Facebook налічує всього 3 725 підписників.


УТіЗ ІФ

Офіційна група управління транспорту та зв'язку, яка налічує 3 тисячі учасників. Тут повідомляють про зміни графіку курсування громадського транспорту, обговорюють скандали та різноманітні інциденти за участі водіїв комунального транспорту, розповідають про закупівлю нових автобусів.


Архітектура ІФ

Незалежний та загальнодоступний майданчик для спілкування на теми архітектури, містобудування, археології, захисту культурної спадщини, реставрації, дизайну нашого рідного міста Івано-Франківська.

Мета спільноти звучить просто і банально: «зробити місто кращим».

Адміністрація спільноти про себе пише так: «Керівництво Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради чемно пообіцяло уважно слідкувати за публікаціями спільноти та в міру сил, можливостей та, звісно, потреби, реагувати на викладені матеріали».

Спільнота налічує 2,7 тисячі учасників.


Кастинги Івано-Франківськ

Спільнота, яка буде корисна як людям, які хочуть скористатися послугами на умовах ТФП, або ж фотографам, музикантам, дизайнерам, майстрам макіяжу, манікюру чи перукарям. Адже у групі розміщують модельні, акторські та інші кастинги.

Проте, в правилах спільноти прописано, що послуги у сфері краси публікуються тільки за умови, якщо вони безкоштовні. Якщо ж людина шукає майстра з певних послуг, то варто зазначити мінімальну вартість, яку готова заплати або умови бартеру.

Загалом на паблік підписано 1000 людей.


ГО "Молода Просвіта Прикарпаття"

"Молода Просвіта Прикарпаття" - громадська організація, створена з метою формування національної свідомості та пропагування українознавства, збереження культурної спадщини та традицій, розвитку громадянського суспільства, утвердження прав людини та демократичних цінностей.

У групі 902 учасники.

Якщо вас цікавить життя Прикарпаття – пропонуємо підбірку найпопулярніших пабліків, де можна зсередини почитати та подивитися, чим живе Івано-Франківська область.


Щоб глибше дізнатися, чим живе Калуш – радимо підписатися на «Типовий Калуш» - зараз спільнота налічує 75 тисяч людей.

Калушани спільно радіють здобуткам своїх земляків, активно обговорюються гострі теми: дорога, політика, ремонт, освіта та медицина. Тут же можна продати чи купити домашню тваринку. Місцеві ЗМІ постійно поширюють власні актуальні матеріали, що стосуються життя міста.


Ще одна група «Комуналка Калуш», яка налічує 3,6 тисячі людей. Тут обговорюють ідеї та проблеми в комунальній сфері міста Калуша та Калуського району.


Група «Рожнятівські вісті», яка зараз налічує 40 тисяч учасників – розповідає про актуальні новини та події, що відбуваються у Рожнятові - селищі міського типу Калуського району.

Дискусії в групі вітаються, але вони мають бути конструктивними – на цьому наголошують модератори: «Ми спільними зусиллями створюємо привітну атмосферу. Поважаймо одне одного! Конструктивні спори – це нормально, але вони мають бути ввічливими».

Окрім традиційних новин, що стосуються політики, освіти та медицини тут односельці порекомендують, де придбати смачний мед, мило ручної роботи, речі для дому та квартири.

Актуальною група буде й для водіїв – тут часто анонсують перекриття дороги національного значення.


Для тих, кого цікавлять Богородчани у пригоді стануть групи «Типові Богородчани» (17 тисяч читачів) та «Богородчани сьогодні» (майже 4 тисячі читачів). Тут ви зможете прочитати новини Богородчанського району та Івано-Франківської області. Окрім того, у стрічці спільнот можна дізнатися, де смачно попоїсти, купити одяг чи взуття. Ну, а якщо раптом вам знадобиться допомога лікаря, але гарного спеціаліста ви не знаєте – жителі Богородчан поділяться власним досвідом.


У спільноті «Новини Ворохти і Татарова» можна дізнатися власне про ці райони Прикарпаття. Тут також часто попереджають про перекриття руху транспорту на автодорозі національного значення Н-10 сполученням «Стрий-Чернівці-Мамалига». Мешканці часто скаржаться на поганий стан ремонту дороги, тому вимагають заборонити рух великогабаритного транспорту по дорозі місцевого значення «Рожнятів-Липовиця».


У спільноті «Новини Долини» понад 8 тисяч учасників. Місцеві ЗМІ постійно поширюють власні актуальні матеріали, що стосуються життя міста. З останніх, яка важлива та актуальна для жителів, новина про те, що АТ «Прикарпаттяобленерго» буде змушене припинити електропостачання КП «Водоканал» Долинської міської ради через борги. Власне можна простежити, що у групі пишуть про актуальні події та зміни в місті, які стосуються жителів Долини.


«Тисмениця – Інформ», - група, що має на меті розповідати та поширювати новини цього міста.

В описі модератори пишуть: «Якщо Ви готові ділитись досвідом, навичками, знаннями, благими намірами, порадами, ідеями чи просто добрим словом/відгуком - тоді ласкаво просимо до нашої групи. Долучайте друзів і знайомих до спільноти, адже чим більше буде учасників - тим ефективніша буде сама спільнота та задовольнить потреби більшої кількості людей».

Правила користування усіх груп, як правило, дуже схожі. Якщо виокремити головні, то:

  1. Тематика постів усіх груп має стосуватися виключно життя регіону;
  2. Крос-постінг (публікація репостів) новин із сайтів засобів масової інформації. ЗМІ ж власні матеріали мають поширювати із коротким коментарем чи описом;
  3. 3. Фейки, користувачі з явними ознаками «бота», «джинса» і прихована реклама - заборонені.
  4. Реклама, яка розміщена без погодження з адміністрацією спільнот, буде видалятися.
  5. В усіх пабліках адміністратори наголошують на забороні вживання нецензурної лексики; уникання нетактовної поведінки, особистих образ, розпалювання ворожнечі, провокації конфліктних ситуацій тощо.
  6. Пости про збір коштів та благодійність в групах без погодження адміністрації заборонено. Причина - шахрайство.


09.07.2021 Ілона Шевченко 3436
Коментарі ()

17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

328
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

391
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

785
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

1147 1
13.10.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка пояснює, чому «День захисників і захисниць України» – це про оборону, а не гендер, кого доречно вітати та як найкраще це зробити.  

1507
12.10.2021
Тіна Любчик

Наскільки українське суспільство володіє темою визвольної боротьби та наскільки вона є актуальною сьогодні, - про це Фіртка поспілкувалася з Ярославом Коретчуком, директором Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

1734

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

896

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

1239

Спочатку був Ян Флемінг. І він народив Джеймса Бонда. «Сер Джеймс Бонд» - Представлявся він майже 60 років з екранів більше ніж на 80-ти мовах.

1477

Засипана капуста у Галичині ніколи не була просто стравою. Або, як тут ще люблять казати, їдженням. Такий наїдок готували на свята або для певної події. Засипану капусту можна сміливо називати ритуальною стравою.

3468 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

1052
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

10274
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15213
17.10.2021

На Тисмениччині відбулася Архиєрейська літургія, яку очолив митрополит Володимир Війтишин. Про це повідомляє кореспондентка Фіртки. Відомо, що у селі Нова Липівка організували освячення іконостасу у храмі Пресвятої Трійці. «Унікальність нашог

373
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

1846
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

11007
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

19980
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

855
18.10.2021

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні призупинила свою діяльність на Донбасі. Про це очільник місії Яшар Халід Чевік повідомив у неділю, 17 жовтня, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію Reuters. «Через побоювання за нашу без

131
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

1018
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

1882
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3213