Прикарпаття віртуальне. Огляд пабліків регіону

Чимало пабліків та спільнот є для тих, хто любить, живе або хоч один раз колись бував в Івано-Франківську та області. Фіртка спробувала зібрати інформацію про найпомітніші серед них.


Франківчани - зараз спільноту читає понад 100 тисяч людей.

В групі можна прочитати чи й самому поширити теми:

  • особистого життя: якщо ви стали учасником скандалу, утиску чи непорозуміння і шукаєте спосіб вирішити чи поділитися проблемою;
  • комунального життя: якщо у вас відключили воду/світло чи нахамив водій комунального транспорту – тут вам допоможуть;
  • суспільно-політичного життя.

Комуналка ІФ - зараз група налічує 48 тисяч читачів.

Тут часто можна побачити звіт місцевих чиновників про свою роботу. Зокрема, активно ділиться заступник міського голови Михайло Смушак: можна простежити дописи про намальовані дорожні розмітки, демонтування незаконної реклами та вивісок, облагородження територій.

Франківці часто пишуть дописи, у яких скаржаться на побутові місцеві проблеми, тегаючи чиновників. І, як правило, місцева влада та державні організації реагують на критику, а люди коментують такі дописи.


Кримінальний Івано-Франківськ

Група налічує 37 тисяч читачів. Тут можна прочитати про іншу, темну сторону нашого міста: хабарі, ДТП, крадіжки, вбивства, знущання з тварин, незаконні вирубки дерев та інші проблеми.


Шо си діє?! Новини Франківщини

Група для тих, хто цікавиться останніми подіями Івано-Франківська та області. В групі також можна знайти цікаву та корисну інформацію, обговорити чи прокоментувати ситуацію з позиції експерта чи незацікавленої особи, поділитися останніми новинами та власними проблемами.

Спільнота налічує майже 15 тисяч учасників.


Франківськ-інфо

В даній групі франківці можуть переглядати та розміщувати найсвіжіші новини міста та ділитися ними з друзями.

Майже 12 тисяч містян стежать за спільнотою.


Франківськ, який треба берегти – група про громадську ініціативу зі збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська та популяризації бережного ставлення до свого міста, його архітектури, історії, культури.

Культурною засновницею та ідейною ініціаторкою є Марія Козакевич, яка часто звітує про виконану роботу. Тут же часто митці чи експерти поширюють новини виставки в музеях, історичні факти про мистецтво.

«Ми не просто реставруємо та відновлюємо старовинні двері міста, ми реставруємо історичну пам'ять містян та відновлюємо їх відповідальність за місто, в якому вони живуть, працюють навчаються, виховують дітей», - кажуть засновники.

Спільнота налічує майже 9,5 тисяч небайдужих містян, митців та експертів, які обговорюють проблему збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська.


Франківськ 112

Інформування про надзвичайні події в місті Івано-Франківськ. Сюди люди часто оперативно надсилають інформацію про ДТП, затори, пожежі та іншого роду надзвичайні ситуації. Окрім того, група має телеграм канал.

Попри свою популярність, група у Facebook налічує всього 3 725 підписників.


УТіЗ ІФ

Офіційна група управління транспорту та зв'язку, яка налічує 3 тисячі учасників. Тут повідомляють про зміни графіку курсування громадського транспорту, обговорюють скандали та різноманітні інциденти за участі водіїв комунального транспорту, розповідають про закупівлю нових автобусів.


Архітектура ІФ

Незалежний та загальнодоступний майданчик для спілкування на теми архітектури, містобудування, археології, захисту культурної спадщини, реставрації, дизайну нашого рідного міста Івано-Франківська.

Мета спільноти звучить просто і банально: «зробити місто кращим».

Адміністрація спільноти про себе пише так: «Керівництво Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради чемно пообіцяло уважно слідкувати за публікаціями спільноти та в міру сил, можливостей та, звісно, потреби, реагувати на викладені матеріали».

Спільнота налічує 2,7 тисячі учасників.


Кастинги Івано-Франківськ

Спільнота, яка буде корисна як людям, які хочуть скористатися послугами на умовах ТФП, або ж фотографам, музикантам, дизайнерам, майстрам макіяжу, манікюру чи перукарям. Адже у групі розміщують модельні, акторські та інші кастинги.

Проте, в правилах спільноти прописано, що послуги у сфері краси публікуються тільки за умови, якщо вони безкоштовні. Якщо ж людина шукає майстра з певних послуг, то варто зазначити мінімальну вартість, яку готова заплати або умови бартеру.

Загалом на паблік підписано 1000 людей.


ГО "Молода Просвіта Прикарпаття"

"Молода Просвіта Прикарпаття" - громадська організація, створена з метою формування національної свідомості та пропагування українознавства, збереження культурної спадщини та традицій, розвитку громадянського суспільства, утвердження прав людини та демократичних цінностей.

У групі 902 учасники.

Якщо вас цікавить життя Прикарпаття – пропонуємо підбірку найпопулярніших пабліків, де можна зсередини почитати та подивитися, чим живе Івано-Франківська область.


Щоб глибше дізнатися, чим живе Калуш – радимо підписатися на «Типовий Калуш» - зараз спільнота налічує 75 тисяч людей.

Калушани спільно радіють здобуткам своїх земляків, активно обговорюються гострі теми: дорога, політика, ремонт, освіта та медицина. Тут же можна продати чи купити домашню тваринку. Місцеві ЗМІ постійно поширюють власні актуальні матеріали, що стосуються життя міста.


Ще одна група «Комуналка Калуш», яка налічує 3,6 тисячі людей. Тут обговорюють ідеї та проблеми в комунальній сфері міста Калуша та Калуського району.


Група «Рожнятівські вісті», яка зараз налічує 40 тисяч учасників – розповідає про актуальні новини та події, що відбуваються у Рожнятові - селищі міського типу Калуського району.

Дискусії в групі вітаються, але вони мають бути конструктивними – на цьому наголошують модератори: «Ми спільними зусиллями створюємо привітну атмосферу. Поважаймо одне одного! Конструктивні спори – це нормально, але вони мають бути ввічливими».

Окрім традиційних новин, що стосуються політики, освіти та медицини тут односельці порекомендують, де придбати смачний мед, мило ручної роботи, речі для дому та квартири.

Актуальною група буде й для водіїв – тут часто анонсують перекриття дороги національного значення.


Для тих, кого цікавлять Богородчани у пригоді стануть групи «Типові Богородчани» (17 тисяч читачів) та «Богородчани сьогодні» (майже 4 тисячі читачів). Тут ви зможете прочитати новини Богородчанського району та Івано-Франківської області. Окрім того, у стрічці спільнот можна дізнатися, де смачно попоїсти, купити одяг чи взуття. Ну, а якщо раптом вам знадобиться допомога лікаря, але гарного спеціаліста ви не знаєте – жителі Богородчан поділяться власним досвідом.


У спільноті «Новини Ворохти і Татарова» можна дізнатися власне про ці райони Прикарпаття. Тут також часто попереджають про перекриття руху транспорту на автодорозі національного значення Н-10 сполученням «Стрий-Чернівці-Мамалига». Мешканці часто скаржаться на поганий стан ремонту дороги, тому вимагають заборонити рух великогабаритного транспорту по дорозі місцевого значення «Рожнятів-Липовиця».


У спільноті «Новини Долини» понад 8 тисяч учасників. Місцеві ЗМІ постійно поширюють власні актуальні матеріали, що стосуються життя міста. З останніх, яка важлива та актуальна для жителів, новина про те, що АТ «Прикарпаттяобленерго» буде змушене припинити електропостачання КП «Водоканал» Долинської міської ради через борги. Власне можна простежити, що у групі пишуть про актуальні події та зміни в місті, які стосуються жителів Долини.


«Тисмениця – Інформ», - група, що має на меті розповідати та поширювати новини цього міста.

В описі модератори пишуть: «Якщо Ви готові ділитись досвідом, навичками, знаннями, благими намірами, порадами, ідеями чи просто добрим словом/відгуком - тоді ласкаво просимо до нашої групи. Долучайте друзів і знайомих до спільноти, адже чим більше буде учасників - тим ефективніша буде сама спільнота та задовольнить потреби більшої кількості людей».

Правила користування усіх груп, як правило, дуже схожі. Якщо виокремити головні, то:

  1. Тематика постів усіх груп має стосуватися виключно життя регіону;
  2. Крос-постінг (публікація репостів) новин із сайтів засобів масової інформації. ЗМІ ж власні матеріали мають поширювати із коротким коментарем чи описом;
  3. 3. Фейки, користувачі з явними ознаками «бота», «джинса» і прихована реклама - заборонені.
  4. Реклама, яка розміщена без погодження з адміністрацією спільнот, буде видалятися.
  5. В усіх пабліках адміністратори наголошують на забороні вживання нецензурної лексики; уникання нетактовної поведінки, особистих образ, розпалювання ворожнечі, провокації конфліктних ситуацій тощо.
  6. Пости про збір коштів та благодійність в групах без погодження адміністрації заборонено. Причина - шахрайство.


09.07.2021 Ілона Шевченко 4587
Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

611
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

500
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1061
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1134
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9346 17
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2697

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

598

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

942

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1046

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

712
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

606
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

416
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

597
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20133
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38206
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

581
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

709
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

407
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

247
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

533
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

445
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1146