Прикарпатський університет готовий приймати на навчання молодь з Білорусі, що тікає від режиму Лукашенка

Іноземні студенти, котрі розглядають Україну, як місце здобуття вищої освіти, в основному орієнтовані на медичні спеціальності та частково технічні. Класичні ВНЗ серед абітурієнтів в тому числі й серед близького закордону є не надто популярними. 

Про це в інтерв'ю Фіртці повідомив Ігор Цепенда, ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

На сьогодні за словами ректора, у виші у порівнянні з іншими двома державними ВНЗ обласного центру навчається небагато іноземців. Однак в разі потреби заклад готовий збільшувати прийом таких студентів. 

"Однозначно, що на якомусь з етапів ми можемо так само збільшувати цю кількість. Це стосується інформатики, рівень підготовки якої нашими викладачами високо цінується у світі. Це може стосуватися і мистецтва.

Пандемія зупинила багато цікавих проєктів, коли до нас приїжджали китайські колеги з університету мистецтв, котрі захоплюються тенденціями в мистецтві. Сьогодні Китай поряд з традиційним мистецтвом розглядає поєднання минулого і сучасного, нові тенденції в мистецтві",- каже Ігор Цепенда.

читайте також: Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда: "Карпатський простір" місток до інтеграції України в ЄС

В університеті кажуть, що через пандемію коронавірусу зупинено процеси, котрі б дозволяли це розвивати. Однак на сьогодні пріоритет навчального закладу - це боротьба за вітчизняного абітурієнта. 

"У нас в пріоритеті боротьба за українського студента, особливо того, що прийняв рішення навчатися за кордоном, не плануючи повертатися в Україну після здобуття вищої освіти. Сьогодні для нашого суспільства це головне завдання.

Якщо ми протягом п'яти років не випрацюємо стратегію зацікавленості молодої людини навчатися в Україні, то ми будемо втрачати інтелектуальний потенціал, не говорячи про профтехосвіту. Брак робітничих професій стає дуже відчутним", - зазначив ректор.

В той самий час в університеті готові до того, що політична ситуація в Білорусі може спричинити наплив іноземців з цієї країни на навчання в виші західної України. 

"Ми готові до такого розвитку подій, коли у зв'язку з подіями, що зараз відбуваються в Білорусі частина молодих людей буде хотіти емігрувати й щонайменше продовжити навчання в суміжних країнах. Це вже прослідковується по Литві та Польщі. В цих країнах діють державні програми, Україна мала б також протягнути руку. 

Однозначно така тенденція може бути. Ми вже в 90-х роках мали подібну ситуацію, коли події в Придністров’ї призвели до того, що значна частина етнічних українців виявили бажання навчатись в нашому університеті", - пояснив очільник ВНЗ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Українські науковці разом із колегами з усього світу досліджуватимуть вплив полярних процесів на кліматичні зміни

Івано-франківські науковці застосовуватимуть свої знання на першому в Україні заводі з виробництва "зеленого" водню

Обдаровані діти Прикарпаття можуть виграти грант на безкоштовне навчання в університеті

Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка – найменше коштів

Нова українська школа: чи задоволені прикарпатці якістю освіти (ОПИТУВАННЯ)


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2594
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20081
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1778
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1265 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2285
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3914

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

409

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2036

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

720

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1333
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

401
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

928
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24425
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

665
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

768
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1659
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8090
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

552
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

800
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2086 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

758