Прикарпатські енергетики-ековолонтери - учасники конкурсу Фонду Східна Європа

 

Енергетики-ековолонтери - учасники конкурсу Фонду Східна Європа.


Енергокомпанія вже вдруге представляє свої напрацювання у сфері волонтерства на конкурс, який оголошується  Фондом Східна Європа в партнерстві з мережею Глобального договору України, Європейською Бізнес Асоціацією, Американською Торгівельною Палатою та Українським форумом благодійників.

 

Торік ПАТ «Прикарпаттяобленерго» перемогло у конкурсі з програмою корпоративного волонтертсва «Наш суперагент» - у сфері популяризації дитячої електробезпеки. Новий проект, поданий на  конкурс «Корпоративне волонтерство в Україні-2012», описує діяльність працівників ПАТ «Прикарпаттяобленерго», що є добровольцями природоохоронної програми «Лелека».

 

Нагадаємо, з 2011 року обласна енергопостачальна компанія розпочала встановлення спеціальних платформ, які піднімають гнізда лелек на діючих опорах електроліній на безпечну для птахів та надійного електропостачання висоту. Загалом до 2016 року в Івано-Франківській області заплановано виготовити і встановити близько 500 платформ.

 

Однак відповідальне ставлення до довкілля не вичерпується суто технічними заходами. В енергетиків після переустановлення гнізд залишалася стурбованість: чи лелеки повернуться навесні до свого оновленого гнізда. Ось тут і стали потрібними ековолонтери - працівники компанії, які почали залучати дітей до спостереження за лелечими домівками.

 

У 2012 році, до Міжнародного дня птахів, що відзначається 1 квітня, ПАТ «Прикарпаттяобленерго» ініціювало проведення науково-практичного семінару, присвяченого охороні білого лелеки. Зустріч відбулася на базі Галицького національного природного парку  (м. Галич). Ціль семінару – познайомити вчителів біології Галицького району з освітньою програмою «Лелека» Західноукраїнського орнітологічного товариства (м. Львів). Також учасниками зустрічі стали працівники компанії.

 

У ролі волонтерів програми вони вирушили у навчальні заклади інших районів області, де енергетики за зимовий період підняли гнізда на спеціальні металеві платформи (23 населені пункти). Їхнім завданням було зацікавити школярів до участі в освітній програмі «Лелека». Завдяки ековолонтерам у 2012 році програмі «Лелека» зареєструвалося 23 шкільні колективи з Івано-Франківської області, 10 з них вчасно подали зібрану наукову інформацію.

 

На першому етапі реалізації програми ековолонтерами стало 9 працівників ПАТ «Прикарпаттяобленерго»: Хнаєв Михайло – технік філії «Галицький РЕМ», Веселовський Андрій – інспектор філії «Рогатинський РЕМ», Боєчко Роман – інспектор філії «Долинський РЕМ», Хамут Броніслав – майстер та Хамут Володимир – електромонтер філії  «Тлумацький РЕМ», Васильчишин Назар – старший майстер філії «Калуський РЕМ», Павликівський Андрій – старший майстер філії «Лисецький РЕМ», Купка Наталія – електромонтер філії «Надвірнянський РЕМ», Кухарук Ярослав – керівник ОДГ філії «Яремчанський РЕМ».

 

Оскільки кількість гнізд на платформах щоразу збільшується, існує потреба у продовженні діяльності ековолонтерів. Як і на першому етапі програми, працівники компанії, що виявлять бажання працювати у природоохоронній програмі, пройдуть відповідне навчання. Отримавши необхідні матеріали, вони направляться до навчальних закладів населених пунктів (у 2013 – у 41 населеному пункті), де за попередній період було встановлено платформи для лелечих гнізд.

 

Ековолонтери стануть постійними консультантами шкільних колективів, учасниками супутніх заходів програми, адже у багатьох школах створюються додаткові матеріали, присвячені лелекам: стінгазети, буклети, організовуються виставки малюнків, святкування, презентації тощо. Вони допомагатимуть школам у взаємодії з ПАТ «Прикарпаттяобленерго», з орнітологами, екостанціями, сільськими та міськими адміністраціями тощо.


06.02.2013 2089 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1107
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2816
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

983
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1042
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1050 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3115 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

910

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

157
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15075
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

820
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

383
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

294
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

382
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

661
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1115