Прикарпатська преса про дорогу над прірвою, вільний центр, освітню реформу та "скажену обдиралівку"

Огляд прикарпатської преси за період з 12 по 18 жовтня 2018 року.


Галицький кореспондент

Дорога над прірвою

По вулиці Європейській у Калуші їздять смертники, каже місцевий мешканець Михайло Наконечний. Під дорогою, по якій щодня «пробігають» сотні машин, - шахтні порожнини. Коли утвориться провалля, не знає ніхто, але те, що дорога просідає, нині вже може бачити кожен. Підтверджують це й науковці.

Цілюща отрута

Жінка з Верховини лікує людей зміїною настоянкою.

Щодня вона отримує десятки дзвінків. У кожного своя біда: рак, гепатит, епілепсія, низький імунітет… До див горянка уже звикла. Каже, що її ліки й справді цілющі. Розповідає, що й самі медики дають її адресу своїм хворим, яким нічого не допомагає.

Заміж за португальця, або Чому їхні чоловіки готові носити українок на руках

Чим жінка вередливіша, тим частіше її носять на руках – перевірено на півторарічному сімейному досвіді франківчанки Ірини Ремик та її португальського обранця Нелсона. Дівчина їхала в Португалію просто відпочити, але так сталось, що в Україну більше не повернулась.

Рак молочної залози: не пасувати перед хворобою

Статистика свідчить, що перше місце серед злоякісних новоутворень у жінок посідає рак молочної залози. У світі щорічно реєструють мільйон випадків цієї недуги. На жаль, не відстаємо у цьому і ми. В Україні, і в Івано-Франківській області зокрема, інтенсивність зростання захворюваності на РМЗ за останні 10 років збільшилась вдвічі і набуває випереджувальних темпів.


Репортер

Центр має бути вільним

Днями на площі Ринок у Франківську почали вкотре облаштовувати паркувальну зону – нанесли нову розмітку, а під саму ратушу втулили страшну буду. Її згодом таки пересунули. А от автівок на площі побільшало.

Порошенко розлютив «московських демонів»

Вічно можна дивитися на три речі: як тече вода, як горить вогонь та як росіяни біснуються, коли українці досягають успіхів.

Сильні хлопці з Чорногори

На горі Піп Іван або Чорногорі в колишній обсерваторії, третій рік працює Явірницьке пошуково-рятувальне відділення. На сьогодні це єдиний пункт у високогір'ї українських Карпат.


Західний кур'єр

Михайло Яцків: Великі зміни йдуть маленькими кроками

Не так давно в місті Івано-Франківську розпочала свою роботу Муніципальна інспекція з благоустрою. Чи не з перших днів змінився і підхід до організації праці. Якщо попередня інспекція перевіряла роботу лише комунальних установ, то нинішня зосереджуватиме увагу і на приватних, а також на фізичних особах.

Латки на новому полотні

Деяким дорогам одразу після капітального ремонту потрібен поточний. Попри чималий обсяг виконання впродовж останніх років капремонтів доріг, мешканці міста дедалі частіше нарікають на якість виконання.

Хіба такого футболу ми чекали?

Перша ліга. «Прикарпаття» знову поступилося рахунком. Цього разу сильнішою виявилася команда «Дніпро-1» на стадіоні «Дніпро-Арена». На сезон в обох команд задачі діаметрально протилежні – «Дніпро-1» задекларував бажання підвищитися в УПЛ, а «Прикарпаття» має на меті закріпитися бодай у ТОП-10 команд першого дивізіону.


Галичина

Роботодавець - працівник - держава. Як знайти баланс інтересів між ними?

Відносини між роботодавцями та працівниками в Україні уже давно є досить дивними. І говорити у цьому контексті про рівноправність вочевидь не доводиться.

Ігор Дебенко: однією з найбільших проблем є відплив людського капіталу, прірва між громадянином, державою і політичною елітою

Читайте інтерв'ю про важливість початку дня в освітніх закладах зі звучання Гімну України, децентралізацію і депутатські ініціативи.

…Бо «скажена обдиралівка»

Водії страйкували проти зростання вартості бензину і дизпалива та закликали бойкотувати мережу АЗК. В Україні з початку року, образно кажучи, ціни «сказилися» і так вдарили по кишенях українців, стрімко рвонувши вгору, що стали не лише кусючими, а й загрозливими.

Багатопрофільна проблематика

Як втілюють в життя освітні реформи в навчальних закладах області, якими є їхні будні та проблеми, котрі потребують нагального вирішення, депутати обласної ради побачили на власні очі на прикладі освітньої сфери Коломийщини.

Інклюзія - не утопія

У Делятинській ОТГ відкрили дошкільну групу для дітей з особливими освітніми потребами. Новостворену групу назвали символічно «Ангелятко».


Вікна

Чому «Вар’яти» знову не їдуть в Калуш?

Міська влада розпочала процес громадського обговорення методики розрахунку орендної плати за короткострокове користування приміщеннями комунальної власності в закладах освіти і культури. У такий спосіб міська влада планує пожвавити концертну діяльність, створивши для організаторів концентрів, які орендують приміщення в палацах культури, кращі і більш вигідні умови. Проте є нюанси.

Перший «успішний»

Перший проект Бюджету участі в Калуші виявимся не таким вже й успішним: елементи ігрових конструкцій в ДНЗ «Червона шапочка» демонтували і ремонтують. Про це йшлося на засіданні міської комісії з питань Бюджету участі, яка розглянула стан реалізації проектів-переможців минулорічного конкурсу.

Більше українських фруктів та овочів!

У різному віці і в різні пори року наш раціон потребує корегування. Це пояснюється особливими потребами організму, метаболізмом та енерговитратами. Осінній період харчування також характеризується своїми особливостями. Порадами про особливості харчування восени поділилася лікар-гастроендокринолог Калуської ЦРЛ Зоряна Притуляк.

Макс Кідрук, який претендує на премію ВВС, зірвав у Калуші аншлаг і скуштував калуського пива

Макс Кідрук розповів, що його нова книжка не про авіакатастрофу і не про виживання у горах, як може помилково думати більшість. Це шість розповідей про шість різних людей під назвою «Де немає Бога».


18.10.2018 1161
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

280
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13525 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1534
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

846
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6065
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1700

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

618

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1256

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1151
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

501
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

636
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1550
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

583
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

861
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5903
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13494
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

213
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

522
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

465
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

774 2