Прикарпатська преса про боротьбу з раком, конфлікти та головні спортивні події

Огляд прикарпатської преси за період з 25 січня  по 1 лютого  2018 року.

 

Репортер

Соліст із Косова

24-річний косівчанин Тарас Стефанів пішов на війну вслід за батьком, якого мобілізували у 2014 році. Обидва служили спершу у 30-тій, а потім у 53-тій бригадах. Відвоювавши три роки, у жовтні Тарас повернувся додому й тепер звикає до мирного життя. Історію бійця читайте на 5 сторінці видання.

 

Живемо, боремося

Щороку 4 лютого у світі відзначають день боротьби проти раку. Юрію Федоришину з Надвірної – 57. Два роки тому у нього виявили рак легень четвертої стадії. З таким діагнозом зазвичай живуть до півроку. Але за два роки (!) лікування вдалося досягти позитивної динаміки – регресії пухлини на 90 %. Сторінка 6.

 

Урни чекають заміни

Чистота вулиць завжди буде актуальним питанням. Та, відверто кажучи, в Івано-Франківськуч ця проблема не така вже й гостра: комунальники прибирають більш-менш, смітників ніби не бракує. А от їх зовнішній вигляд далеко не найкращий. Сторінка 17.

 

Галицький кореспондент

Немає згоди – немає влади

У центрі Франківська роками руйнується пам’ятка архітектури – триповерхова будівля в австрійському стилі на вулиці Січових Стрільців,16. Зведена вона на початку ХІХ ст. та відома як «Пасаж Єгеря» споруда потерпає і від невблаганного часу, і від відсутності згоди між мешканцями, підприємцями-орендарями та міською владою. Деталі конфлікту на сторінці 5.

 

Лайфхаки від дієтогога: як подолати постсвятковий синдром

Нещодавно у креативному просторі ALOE терапевт, дієтолог Тетяна Чевалюк поділилася корисними порадами, як плавно, бережно і з любов’ю до себе допомогти організму «вийти» зі свят і закласти основи правильного харчування. Про це на 11 сторінці газети.

 

Роман Чайка: «З «русскім міром» мир неможливий»

Роман Чайка, відомий журналіст і музикант, в інтерв’ю «Галицькому кореспонденту» - про пропаганду в умовах війни, «русскій мір» і те, як уберегтись від впливів та думати власним розумом. Читайте на 15 сторінці.

 

Західний кур’єр

Нема диму без вогню

106 будинків приватних ЖЕО та ОСББ не подали актів перевірок димовентиляційних каналів. Про це повідомив головний інженер Івано-Франківського міського управління з експлуатації газового господарства Андрій Струк. Водночас він запевнив, що загрози життю і здоров’ю мешканців цих будинків нема, бо всі вони обладнані турбованими газовими приладами. Повну версію матеріалу читайте в друкованому виданні газети «Західний кур’єр» на 3 сторінці.

 

«Ніка» повернулася: престижна нагорода знайшла своїх героїв

В Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулося спортивно-мистецьке свято «Ніка – 2017», приурочене відзначенню кращих спортсменів та діячів області за вагомі досягнення у спорті. Про спорт на 12-13 сторінках.

 

Електронні торги – нові можливості

Івано-Франківськ реалізовуватиме комунальне майно через два майданчики електронних закупівель. Відповідно до нового Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» воно тепер поділятиметься на дві категорії – великої та малої приватизації. Об’єкти малої приватизації продаватимуть лише на електронних торгах. Івано-Франківська міська рада підписала меморандуми про реалізацію комунального майна через два майданчики електронних закупівель – «ProZorro.Продажі» та «OpenMarket-СЕТАМ». Деталі на сторінці 4.

 

Вікна

Пенсіонери надіються на суд, міська рада – на Кабмін

25 січня відбулося пленарне засідання сесії Калуської міської ради, на яке, як і було анонсовано, масово прийшли пенсіонери. Вони вимагають від влади скасувати пільгові рейси та забезпечити перевезення пільгових категорій громадян на усіх без винятку автобусних маршрутах загального користування.

 

Плюс-мінус мільйон

Майже рік ТОВ «Карпатнафтохім» не перераховує до сільських бюджетів орендну плату за користування земельними ділянками поза межами населених пунктів. Головна причина – не укладені договори оренди. Збитки лише по Калуському району – понад півмільйона, і вони продовжують наростати. Відповідальності обласних посадовців – жодної.

 

Мікеланджело з Дубовиці

У Галичині є десятки сіл, які називаються Дубовиця. Більшість їхніх мешканців переконані, що назва сіл походить від дерев дубів, які ростуть неподалік. Трохи спантеличені ті, які навколо свого села не знаходять жодного дуба, і, щоб якось себе втішити, розказують, що дуби біля їхнього села росли, але дуже давно пропали.

 

  

 Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня


01.02.2018 1259 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

253
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13468 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1512
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

829
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6043
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1681

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

603

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1239

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1137
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

488
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

622
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1535
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

569
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

848
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5889
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13465
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

197
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

502
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

448
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

758 2