
Огляд прикарпатської преси за період з 25 січня по 1 лютого 2018 року.
Репортер
Соліст із Косова
24-річний косівчанин Тарас Стефанів пішов на війну вслід за батьком, якого мобілізували у 2014 році. Обидва служили спершу у 30-тій, а потім у 53-тій бригадах. Відвоювавши три роки, у жовтні Тарас повернувся додому й тепер звикає до мирного життя. Історію бійця читайте на 5 сторінці видання.
Живемо, боремося
Щороку 4 лютого у світі відзначають день боротьби проти раку. Юрію Федоришину з Надвірної – 57. Два роки тому у нього виявили рак легень четвертої стадії. З таким діагнозом зазвичай живуть до півроку. Але за два роки (!) лікування вдалося досягти позитивної динаміки – регресії пухлини на 90 %. Сторінка 6.
Урни чекають заміни
Чистота вулиць завжди буде актуальним питанням. Та, відверто кажучи, в Івано-Франківськуч ця проблема не така вже й гостра: комунальники прибирають більш-менш, смітників ніби не бракує. А от їх зовнішній вигляд далеко не найкращий. Сторінка 17.
Галицький кореспондент
Немає згоди – немає влади
У центрі Франківська роками руйнується пам’ятка архітектури – триповерхова будівля в австрійському стилі на вулиці Січових Стрільців,16. Зведена вона на початку ХІХ ст. та відома як «Пасаж Єгеря» споруда потерпає і від невблаганного часу, і від відсутності згоди між мешканцями, підприємцями-орендарями та міською владою. Деталі конфлікту на сторінці 5.
Лайфхаки від дієтогога: як подолати постсвятковий синдром
Нещодавно у креативному просторі ALOE терапевт, дієтолог Тетяна Чевалюк поділилася корисними порадами, як плавно, бережно і з любов’ю до себе допомогти організму «вийти» зі свят і закласти основи правильного харчування. Про це на 11 сторінці газети.
Роман Чайка: «З «русскім міром» мир неможливий»
Роман Чайка, відомий журналіст і музикант, в інтерв’ю «Галицькому кореспонденту» - про пропаганду в умовах війни, «русскій мір» і те, як уберегтись від впливів та думати власним розумом. Читайте на 15 сторінці.
Західний кур’єр
Нема диму без вогню
106 будинків приватних ЖЕО та ОСББ не подали актів перевірок димовентиляційних каналів. Про це повідомив головний інженер Івано-Франківського міського управління з експлуатації газового господарства Андрій Струк. Водночас він запевнив, що загрози життю і здоров’ю мешканців цих будинків нема, бо всі вони обладнані турбованими газовими приладами. Повну версію матеріалу читайте в друкованому виданні газети «Західний кур’єр» на 3 сторінці.
«Ніка» повернулася: престижна нагорода знайшла своїх героїв
В Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулося спортивно-мистецьке свято «Ніка – 2017», приурочене відзначенню кращих спортсменів та діячів області за вагомі досягнення у спорті. Про спорт на 12-13 сторінках.
Електронні торги – нові можливості
Івано-Франківськ реалізовуватиме комунальне майно через два майданчики електронних закупівель. Відповідно до нового Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» воно тепер поділятиметься на дві категорії – великої та малої приватизації. Об’єкти малої приватизації продаватимуть лише на електронних торгах. Івано-Франківська міська рада підписала меморандуми про реалізацію комунального майна через два майданчики електронних закупівель – «ProZorro.Продажі» та «OpenMarket-СЕТАМ». Деталі на сторінці 4.
Вікна
Пенсіонери надіються на суд, міська рада – на Кабмін
25 січня відбулося пленарне засідання сесії Калуської міської ради, на яке, як і було анонсовано, масово прийшли пенсіонери. Вони вимагають від влади скасувати пільгові рейси та забезпечити перевезення пільгових категорій громадян на усіх без винятку автобусних маршрутах загального користування.
Плюс-мінус мільйон
Майже рік ТОВ «Карпатнафтохім» не перераховує до сільських бюджетів орендну плату за користування земельними ділянками поза межами населених пунктів. Головна причина – не укладені договори оренди. Збитки лише по Калуському району – понад півмільйона, і вони продовжують наростати. Відповідальності обласних посадовців – жодної.
Мікеланджело з Дубовиці
У Галичині є десятки сіл, які називаються Дубовиця. Більшість їхніх мешканців переконані, що назва сіл походить від дерев дубів, які ростуть неподалік. Трохи спантеличені ті, які навколо свого села не знаходять жодного дуба, і, щоб якось себе втішити, розказують, що дуби біля їхнього села росли, але дуже давно пропали.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня