Представила Україну на саміті Perspektywy Women In Tech.Франківка Ірина Дарвай про жінок у технологіях та волонтерство

Засновниця філіалу "Дівчата STEM" в Івано-Франківську Ірина Дарвай представила Україну на міжнародному саміті Perspektywy Women In Tech 2022. Одна з найбільших подій у сфері науки для жінок у технологіях з Європи та Сходу цьогоріч проходила у Варшаві (Польща) 7-8 червня.

Про це Ірина Дарвай розповіла Суспільному, передає Фіртка.

На саміті Прикарпаття представляли десять учасниць, каже науковиця, серед них — студентки національного технічного університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету імені Стефаника. Загалом на саміті взяли участь приблизно 10 тисяч жінок та дівчат з 80 країн світу.

Під час знайомства кожна з представниць доповідала про жінок у технологіях. Регламент виступу — 30 секунд. Проте Україні дали більше часу, каже Ірина Дарвай. Саме вона виступила зі сцени.

"Про що я говорила? Що у нас — війна, нам потрібно допомагати зброєю, санкціями, новими проєктами. Говорила про підтримку дівчат і жінок у STEM. Також, що ми готові співпрацювати з країнами-учасницями саміту", — розповідає Ірина Дарвай.

Під час зібрання виступили 500 спікерів, відбувалися воркшопи, лекції, менторські програми. Тривала виставка партнерів заходу, під час якої вони шукали на роботу працівників.

"Разом зі спікерками з різних країн організували мозковий штурм. Думали, як можна збільшити кількість жінок у технологіях. Ми ділилися досвідом, як у кожній країні з цим. Чи легко жінкам, чи обізнані батьки з їхніми можливостями? Була окрема секція для українців про можливості жінок у технологіях та співпрацю з іншими країнами", — говорить Ірина Дарвай.

З її слів, за три роки діяльності Івано-Франківського осередку "Дівчата STEM" збільшується кількість дівчат, зацікавлених у техніці.

"У науковому містечку "Нова енергія" було 15% дівчат на курсах робототехніки та IT. І після того, як ми стали філією проєкту STEM, у нас кількість зросла до 22%. Вважається, що 23% — це кількість жінок і дівчат у світі. У своєму мікросередовищі ми цього досягли", — каже науковиця.

Українська делегація відчувала велику підтримку поляків та учасників форму, каже Ірина. Символікою України були прикрашені вулиці Варшави та навіть стенди саміту.

"Ми відвідали музей науки "Коперник" і розплакалися на касі. Нам сказали, що для нас вхід безоплатний. Зараз у всі музеї Варшави для українців — вільний вхід. Хоча ми готові були заплатити, — розповідає Ірина Дарвай. — Також багато українців знайшли роботу. Гід у музеї, касирка, прибиральниця — українки. Підтримка поляків — неймовірна".

Наразі Ірина Дарвай повернулася в Україну та продовжує волонтерити. На базі наукового містечка з перших днів повномасштабного вторгнення РФ діє волонтерський хаб.

"Спочатку ми допомагали переселенцям. Зараз — більше мамам з дітьми. Щодня у науковому містечку всі заходи для переселенців — безкоштовні. Це — екскурсії, Тесла-шоу. У школі на ІТ-напрямках та робототехніці безоплатно навчаються діти переселенців",— каже науковиця.

З її слів, у літньому таборі Science Camp 2022: Explorer у кожній групі навчаються діти переселенців. Їхню участь оплачують за гроші проєктів "Нової енергії" та працівників компанії.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTube. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прикарпатське подружжя організувало благодійну акцію на власному весіллі

В Івано-Франківську відбувся благодійний концерт «На шапку» (ВІДЕО)

В Івано-Франківську дружини військових завдяки випічці збирають кошти на маскувальні сітки (ВІДЕО)

Більше ніж благодійність: «АТБ» передала три тисячі великодніх подарунків дітям із «сірої» зони Донбасу


19.06.2022 Іван Муканик 826
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1354
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1035
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2052
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3538
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1330
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1316

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1645

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

480

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1125

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1285
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

329
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24244
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

493
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

382
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

604
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1489
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

666
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2382
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

576
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1460 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

604
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

518