Правозахисники: В Івано-Франківську влада спробувала безпідставно зірвати мирну публічну акцію

 

/data/blog/114025/cb4f5f5a86b328394f6190b39cc67c62.jpg

 

Акція “Спільна кухня” відбулася 16 серпня поблизу меморіалу “Вічний вогонь” в Івано-Франківську і була організована українськими та російськими громадськими активістами в рамках проекту “Молоді голоси за мир”.

 

Активісти влаштували імпровізовану дискусію у форматі вуличного чаювання, до якої запросили місцевих правозахисників, активних переселенців з Донбасу та перехожих, аби без посередників обговорити обставини російсько-української війни і вплив конфлікту на життя суспільств в обох країнах.

 

Акція тривала близько години і привернула увагу представників місцевих націоналістичних угруповань, а також місцевої влади, які спробували завадити її проведенню.

 

На повідомлення організаторів про намір провести акцію виконком Івано-Франківської міської ради відповів рекомендацією скасувати її, мотивуючи це тим, що “проведення заходу може нести загрозу безпеці його учасників та створюватиме передумови для порушення громадського порядку і безпеки”.

 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцинків у свою чергу публічно доручив своїм підлеглим скласти позов до суду на організаторів акції. Безпосередньо під час проведення акції представник міської ради спробував змусити активістів згорнути її, проте вони відмовилися це зробити. В результаті був складений протокол про адміністративне правопорушення щодо одного організаторів Ярослава Мінкіна за проведення акції у невстановленому місці. Активісти заявляють про готовність оскаржити це звинувачення у суді. У своїй публічній заяві вони наголосили на тому, що “згідно статті 39 Конституції України, саме органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за забезпечення громадського порядку під час проведення вуличних акцій”.

 

Правозахисна спільнота відреагувала на інцидент критикою поведінки влади. Так, активістка громадської ініціативи “Восток-SOS”, правозахисниця Олександра Дворецька на своїй сторінці у Facebook закликала колег “Не мовчати про такі речі, коли місцева влада, перевищуючи свої повноваження, порушує ваші права”. За словами правозахисниці, “Право на мирні збори - це лакмусовий папірець для вільного суспільства. Подивіться на Російську Федерацію або Білорусь - саме це право там під суворим контролем”.

 

Інспектори з благоустрою склали протокол на організатора акції "Спільна кухня"

 

На думку експерта зі свободи зібрань правозахисної коаліції «Ні – поліцейській державі» Михайла Лебедя, окремі норми Правил благоустрою міста, на які у своєму рішенні посилаються представники Івано-Франківської міської ради, суперечать українському законодавству, оскільки міська рада не має права регулювати питання організації і проведення некомерційних культурно-масових заходів - це право належить лише Верховній Раді України.

 

Акція «Спільна кухня» ініційована правозахисними активістами з України та Росії в рамках міжнародної миротворчої ініціативи «Молоді голоси за мир», яку адмініструють і реалізують Освітній дім прав людини в Чернігові за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ / ОБСЄ), Української Гельсінської спілки з прав людини, Міжнародного Молодіжного Правозахисного Руху і Дім прав людини – Воронеж за підтримки Норвезького Гельсінського комітету. Подібні акції плануються також в інших містах України і Росії.

 

Проект підтриманий Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ). Інформація та думки, що містяться в цьому документів, не обов'язково відображають політику та позицію БДІПЛ.

 

В Івано-Франківську захід організувала Молодіжна організація «СТАН», що працює задля розвитку креативного громадянського суспільства та є координатором правозахисного освітнього проекту «Діалог та примирення в регіонах України», що об’єднує зусилля правозахисників, вимушених переселенців та молодіжних активістів.


19.08.2016 475 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

103
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12691 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1466
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

798
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5964
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1649

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

569

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1397

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1206

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1108
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

462
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

586
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1504
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

535
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

809
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5851
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13069
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

461
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

426
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

738 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1188