Повний текст "Угоди про копалини" між Україною та США

"Європейська правда" публікує фінальний текст так званої "Угоди про копалини" – міжурядової домовленості, яку мають підписати цього тижня Україна і США.

Про це повідомляє "Європейська Правда", пише Фіртка.

Про завершення переговорів офіційно повідомив у середу прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який також повідомив про те, що є домовленість зі США втілити ключову умову України — згадати в угоді про зв’язок з гарантіями безпеки.

Ще одна важлива деталь: документ вдалося сформулювати у вигляді, який не потребуватиме ратифікації у ВР. Однак попереду – ще важливіші переговори.

Головне юридичне зобов’язання України – розпочати переговори зі США про детальнішу угоду, яка регулюватиме діяльність так званого "Інвестиційного фонду відбудови" – двосторонньої структури, яку мають створити Україна і США.

За останні дні українській переговорній команді вдалося повністю змінити тональність документа у порівнянні з численними попередніми пропозиціями США, тож документ у нинішній редакції не лише дасть Трампу можливість говорити про його вміння досягати швидких угод, а й дійсно допоможе і міжнародній стабільності.

І головне – він є вигідним також Україні.

"Європейська правда" готує детальний аналіз документа, а наразі ми публікуємо його повний текст.

За даними джерел, потенційно можливе внесення точкових змін (зокрема, зміна підписантів), але основні положення вже узгоджені.

ДВОСТОРОННЯ УГОДА ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ ПРАВИЛ ТА УМОВ  ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ ВІДБУДОВИ

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки надали значну фінансову та матеріальну підтримку Україні з моменту повномасштабного вторгнення Росії  в Україну в лютому 2022 року;

БЕРУЧИ ДО уваги, що американський народ бажає інвестувати разом з Україною у вільну, суверенну та безпечну Україну;

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна прагнуть тривалого миру в Україні та тривалого партнерства між їх двома народами та урядами;

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна визнають внесок, який зробила Україна у зміцнення міжнародного миру та безпеки, добровільно відмовившись від третього за величиною у світі арсеналу ядерної зброї;

БЕРУЧИ ДО уваги, що Сполучені Штати Америки та Україна бажають забезпечити, щоб ті держави та інші особи, які діяли вороже проти України в конфлікті, не отримали вигоди від відбудови України після приходу тривалого миру;

ВІДТАК, ТЕПЕР Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України (кожен з яких – "Учасник") укладають цю Двосторонню угоду про встановлення правил та умов Інвестиційного фонду відбудови з метою поглиблення партнерства між Сполученими Штатами Америки та Україною, як викладено в цьому документі.

  1. Уряди України та Сполучених Штатів Америки з метою досягнення тривалого миру в Україні мають намір створити Інвестиційний фонд відбудови (Фонд), створивши партнерство у Фонді через спільну власність, яка буде далі визначена Угодою про Фонд. Спільна власність враховуватиме фактичні внески Учасників, як визначено в розділах 3 та 4.  Управління Фондом здійснюватиметься спільно представниками Уряду України та Уряду Сполучених Штатів Америки. Більш детальні умови стосовно управління та діяльності Фонду будуть викладені в подальшій угоді (Угода про Фонд), яку буде узгоджено в переговорах відразу після укладення цієї Двосторонньої угоди. Максимальний відсоток володіння власним капіталом та фінансовими інтересами Фонду, який належатиме Урядові Сполучених Штатів Америки, а також повноваження представників Уряду Сполучених Штатів Америки щодо прийняття рішень, будуть у межах, дозволених чинним законодавством Сполучених Штатів.

    Жоден з Учасників не буде продавати, передавати або іншим чином прямо чи непрямо відчужувати будь-яку частину своєї частки у Фонді без попередньої письмової згоди іншого Учасника.
  1. Фонд збиратиме та реінвестуватиме доходи, що вносяться до Фонду, за вирахуванням витрат, понесених Фондом, та зароблятиме дохід від майбутньої монетизації усіх відповідних природно-ресурсних активів, що є у державній власності України (незалежно від того, чи вони перебувають у прямій або непрямій державній власності України), як визначено у розділі 3.

  2. Уряд України вноситиме до Фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації усіх відповідних природно-ресурсних активів, що є у державній власності України (незалежно від того, чи вони перебувають у прямій або непрямій державній власності України), визначених як родовища корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інших видобувних матеріалів та інша інфраструктура, відповідні до природно-ресурсних активів (таких, як термінали скрапленого природного газу та портова інфраструктура) за згодою обох Учасників, як може бути додатково описано в Угоді про Фонд. Щоб уникнути сумнівів, такі майбутні джерела надходжень не включають теперішні джерела надходжень, які вже входять до складу загальних доходів бюджету України. Часові рамки, обсяг та стабільність внесків будуть визначені далі в Угоді про Фонд.

    На свій власний розсуд Фонд може зараховувати або повертати Уряду України фактичні витрати, понесені за новоствореними проєктами, від яких Фонд отримує доходи.

    Внески, зроблені у Фонд, будуть реінвестуватися принаймні раз на рік в Україні з метою сприяння безпеці, захисту та процвітанню України, що буде додатково визначено в Угоді про Фонд. Угода про Фонд також матиме положення щодо майбутніх дивідендів.
  1. Відповідно до чинного законодавства Сполучених Штатів Америки, Уряд Сполучених Штатів Америки буде підтримувати довгострокові фінансові зобов'язання для розвитку стабільної та економічно процвітаючої України. Подальші внески можуть складатися з коштів, фінансових інструментів та інших матеріальних і нематеріальних активів, критично важливих для відбудови України.

  2. Інвестиційний процес Фонду буде розроблений таким чином, щоб інвестувати в проєкти в Україні та залучати інвестиції для збільшення розвитку, обробки і монетизації всіх державних і приватних активів, включаючи наступне, і не тільки це: родовища корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інших видобувних матеріалів, інфраструктуру, порти та державні підприємства, як може бути додатково описано в Угоді про Фонд. Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України мають намір, щоб інвестиційний процес призводив до створення можливостей для розподілу додаткових коштів та більшого реінвестування для забезпечення достатнього надходження капіталу для відбудови України, як буде визначено в Угоді про Фонд.

    Учасники залишають за собою право робити необхідні дії для захисту та максимізації цінності  своїх економічних інтересів  у Фонді. 
  1. Угода про Фонд включатиме належні заяви та гарантії, у тому числі необхідні для забезпечення того, щоб будь-які зобов'язання, які Уряд України може мати перед третіми сторонами, або такі зобов'язання, які він може взяти на себе в майбутньому, не спричиняли продаж, переміщення, передачу, заставу чи інші обтяження внесків Уряду України у Фонд, або активів, від яких походять такі внески, або розпорядження коштами з боку Фонду.

    При розробці Угоди про Фонд Учасники прагнутимуть уникати конфліктів із зобов'язаннями України в рамках її вступу до Європейського Союзу або її зобов'язаннями за домовленостями з міжнародними фінансовими організаціями та іншими офіційними кредиторами.
  1. Угода про Фонд передбачатиме, серед іншого, визнання того, що як сама Угода про Фонд, так і діяльність, передбачена в ній, мають комерційний характер.

    Угода про Фонд підлягатиме ратифікації Парламентом України відповідно до Закону України "Про міжнародні договори України".
  1. В Угоді про Фонд буде приділено особливу увагу механізмам контролю, які унеможливлять послаблення, порушення або обхід санкцій та інших обмежувальних заходів.

  2. Текст Угоди про Фонд буде невідкладно розроблений робочими групами під головуванням уповноважених представників Уряду України та Уряду Сполучених Штатів Америки. Контактними особами, відповідальними за підготовку Угоди про Фонд на основі цієї Двосторонньої угоди, є: від Уряду Сполучених Штатів Америки: Міністерство фінансів; від Уряду України: Міністерство фінансів та Міністерство економіки.

  3. Ця Двостороння угода та Угода про Фонд становитимуть невід'ємні елементи архітектури двосторонніх та багатосторонніх угод, а також конкретні кроки для встановлення тривалого миру, зміцнення економічно-безпекової стійкості та відображення цілей, визначених у преамбулі цієї Двосторонньої угоди.

    Уряд Сполучених Штатів Америки підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в Угоді про Фонд.
  1. Ця Двостороння угода є обов'язковою для виконання і буде виконуватися кожним Учасником відповідно до їхніх внутрішніх процедур. Уряд Сполучених Штатів Америки та Уряд України зобов'язуються негайно приступити до проведення переговорів щодо Угоди про Фонд.

Підписано англійською та українською мовами, обидва тексти є рівно автентичними.    

Від Уряду Сполучених Штатів Америки:

 

Скотт К. Г. Бессент

Міністр фінансів

Від Уряду України:

 

Юлія Свириденко

Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України

 


Коментарі (3)

без лоха "жизнь плоха" 2025.02.26, 19:32

О це, щось не з "етеру" посилання, значить по ділу, а дурня.

Отже:

 

  • зароблятиме дохід від майбутньої монетизації усіх відповідних природно-ресурсних активів, що є у державній власності України (незалежно від того, чи вони перебувають у прямій або непрямій державній власності України), як визначено у розділі 3.

  • Уряд України вноситиме до Фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації усіх відповідних природно-ресурсних активів, що є у державній власності України (незалежно від того, чи вони перебувають у прямій або непрямій державній власності України), визначених як родовища корисних копалин, вуглеводнів, нафти, природного газу та інших видобувних матеріалів та інша інфраструктура, відповідні до природно-ресурсних активів (таких, як термінали скрапленого природного газу та портова інфраструктура)

Це що, бляха таке? Прибутки від усього навіть те що не видобуватиметься Фондом йтимуть американцям у розмірі 50% ренти з українських надр, "які вносить держава Україна? А американці типу мають ще щось внести і це у Зеленського-Шмигаля угода? Це ж 50% податку на самих себе, які йтимуть у фонд, який в стилі будапештського меморандуму "використовуватиме гроші на відбудову" якоюсь додатковою угодою невказаною.

Тобто немає основного - скільки американці забиратимуть грошей з України і що внесуть у "свої 50%"?

Трамп ж вимагав щоб ця його частка було "борги за минуле". І тут нічогісінько не сказано що це не так. Що має внести гроші. Що навіть і з реальними грошима з США є шкідливо для України забирати 50% доходів від українських компаній і інших, які добуватимуть, і віддавати у фонд. Це ж податок 50% до всіх решта?

Ну лохи. І ще хваляться. Капець. "Етер" їм по ходу.

 

ось воно 2025.02.26, 20:17
У новинах зявилась реакція Трампа на це: "Ми змогли укласти угоду, де ми збираємося повернути свої гроші, і ми отримаємо багато грошей у майбутньому, і я вважаю, що це доречно". Українські ЗМІ такі українські, виставляють "прогинання" за перемогу. Погана ознака підготовки до капітуляції. Бо Трамп не збирається нічого вносити додатково американських грошей у фонд за надане Зеленським право рекетнути репараційно українські надра і відповідно українські компанії будь-які і порти на 50%. Бо невідомо чи ці компанії зможуть захочуть працювати у таких у мова віддаючи 50% видобутих копалин чи доходів з порту, і тоді американці лишались би в дурнях, які заплатили Зеленському за право рекету щось там на 50% якось обрахувавши це, а "коровка здохла", добувай сам. Тож або Трамп в пятницю, попри голосіння укр змі "перемога", не збирається нічого вносити у фонд і словами "враховуючи минулу допомогу" не відбудешся, а реально зарахування за внесок що швидше всього, або... Трамп вижене Зеленськго з Білого Дому з цими жидівськими штуками "дайте грошей зараз і забирайте собі 50% копалин і портів майбутніх", які, як мені здається, він на дух не переносить. Ну й кашу закрутили крючконосі в оточені Зеленського. Замість простих основних моментів не захованих у словоблудді, не проданих. Ніякого боргу України - обіцянка Трампа самому собі чи виборцям - його справа. Накладати 50% ренти на всі копалини чи просто чи взамін пару десятків мільярдів неприпустимо. Хто працюватиме на "фонд"? Чому бідний, бо дурний. Чому без ядерної зброї, без ракет і літаків стратегічних, чому не підготовлений до вторгнення, а тепер чому без копалин і портів? Недивує що москалі одразу активізувались і зустріч у Саудівській американцям призначили. Далі буде "дубль два" угода про капітуляцію і "репарації України за спробу вступу у НАТО" з таким самим словами "перемога" без надр без допомоги без частини земель, які лишаться плацдармами нападу, і розшатаною зрадою оборону України, ще й з росією, яка нічого не дотримуватиметься і продовжуватиме обстрілювати і наступати. Не в підходящий момент Зеленський дає слабину, а говорив наче правильно все тільки діяльність навпаки виходить.
ступінь чи степінь 2025.02.27, 10:09

Щось не так в інформпросторі. І тепер зрозумів що. Порохоботи по темі копалин "успокоєні "несподівано". Ті що піною з рота екрани забризкували "який Зеленський нікчема і агент кремля і виборці його і всі українці хто не за Порошенка дебіли бидло вкраїнчики " бо Зеленський не ту мастерку одів і Зеленська не те плаття без фотографії Порошенка на грудях. Особливо у твітер неможливо було зайти, вакханалія симбіозу порохоботів і росіян претензій до "не таких українців", здавалось наче вони собі там обличчя роздирають як у фільмі "Крізь обрій" від нестримної ненависті до українців.

А тут мовчать, легенько так, обходять тему, "американці хороші - Зеленський, українці погані" в заголовках-ютубах "чекалкіних" і інших офігєвших. А про угоду "ні-ні".

Типу "давай, давай Зеленський підписуй".. Ось така "опозиція".

Бо щоб там не розповідав Зеленський, а з оприлюдного тексту і з позиції Трампа немає відповіді: що вносять американці за право отримання прибутків з 50% українських копалин нафти і портів, в тому числі зароблених іншими що є репарацією.

Не на 50% вирощування буряка і сої податку для США поширюється тому "хай топить себе Зеленський"?

Грендланці вистояли проти Трампа, а Зеленські Порошенки здались майже одразу? От вам і "еліта" і "захист інтересів". Як потім розривати і посилати американців з такими "договорами"? Позашлюбні діти підписантів будапештського.

 

 

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

386
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1745
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3253
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1176
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1203
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1260 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

298

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1148

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

990

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

359
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2519
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1260
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1350
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

576
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15213
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7510
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

366
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

802 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

498
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

410
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

498