Помер ветеран лісового господарства

У середу, 2 лютого, на 95-му році життя відійшов у вічність Антон Йосипович Островський – лісівник, мисливствознавець, який здійснив неабиякий внесок у розвиток лісового та мисливського господарства Прикарпаття, перший «Заслужений лісовод України», ветеран лісового господарства, перший директор Карпатського державного природного парку.

Про це інформує Фіртка з посиланням на Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

«Колективи Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, державних лісогосподарських підприємств області висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Світла пам’ять про Антона Йосиповича назавжди збережеться серед лісівників Прикарпаття», - йдеться у повідомленні.


Довідково:

Антон Йосипович Островський народився 20 січня 1928 року на Хмельниччині. Закінчив Самбірський статистичний технікум, Львівський лісотехнічний інститут (1958 р.).

У 1956 році Антон Йосипович Островський розпочинає свій лісівничий шлях в Ангелівському лісництві. Шестигектарний розсадник саджанців разом з командою однодумців – майстром лісу, бригадою лісокультурниць, за 4 роки молодий лісівник-початківець перетворює на лісовий «дитячий садок» площею 1 130 гектарів.

Сьогоднішня краса лісів Рожнятівщини – це результат роботи Антона Йосиповича.

У 1959 році трудову діяльність лісівник продовжує директором Жаб'євського лісгоспу. У 1964-му займає посаду заступника директора з лісового господарства ЛК «Осмолода», де працює 18 років. На той час це перше державне лісомисливське господарство на теренах Радянського Союзу. У розпорядженні лісокомбінату 83 тис. гектарів лісу і мисливське господарство.

У 1981 році Антона Островського призначають директором Карпатського державного природного парку, де він закладає основи природоохоронної, моніторингової та наукової діяльності. Під керівництвом досвідченого господарника збудовані заправна станція, склади, гараж для автомобілів, кілька відпочинкових місць, розпочате зведення трьох контор лісництв тощо.

Антон Островський працював над створенням добротної практичної бази учбово-дослідного лісгоспу Львівського лісотехнічного інституту, де впродовж дев’яти років був головним лісничим.

З 1995 року Антон Островський працював начальником відділу лісового господарства «Калуського держлісгоспу». З 2001 по 2009 рр. – інженер-мисливознавець у Калуському лісгоспі.

Антон Йосипович Островський – науковець-винахідник. Вивчав глухаря, організував перше на Прикарпатті форельне господарство, яке працює й сьогодні, запатентував машину для підготовки ґрунту під посадку лісокультур на зволожених нерозкорчованих вирубках.

«Здавалося б, так просто посадити смерічку – взяти саджанець, мотики і посадити правильно. А якщо це в горах, де багато каміння?! Тому доводилося людей багато вчити, багато перевіряти. Але мені завжди хотілося до лісу, туди, де його вирощують, де про нього дбають», – говорив лісівник.

За досягнуті успіхи в лісовому господарстві Антон Йосипович нагороджений золотою медаллю «Ветеран праці», йому першому в Україні присвоєно звання «Заслужений лісовод України».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Помер перший телевізійний ведучий програми “Галицькі вісті” Ярослав Гнесь

Помер відомий професор з Прикарпаття

Помер відомий на Прикарпатті телеоператор

Помер відомий науковець з Прикарпаття 

На Івано-Франківщині помер священник


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2374
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19387
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1740
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1211 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2259
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3858

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

118

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2002

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

690

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1301
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

377
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

901
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24396
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

626
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

608
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

742
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1636
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8043
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

465
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

774
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2047 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

731