Після купівлі міською радою "Локомотиворемонтного заводу" з підприємства звільнилась сотня працівників

Як повідомлялось минулого року Івано-Франківська міська рада, за ініціативи міського голови, взяла участь у конкурсі, виграла та викупила акції "Локомотиворемонтного заводу". Генеральним директором «Локомотиворемонтного заводу» (ЛРЗ) призначили депутата Івано-Франківської міської ради Руслана Терешка.

Зараз на заводі в Івано-Франківську бракує кваліфікованих працівників робітничих професій. Про це в інтерв'ю Західному кур'єру повідомив Руслан Терешко.

За його словами, торік звільнилося 100 чоловік, тобто було 300, а стало – 200.

"Коли я очолив підприємство, наприкінці року було 205-210 працівників. Десь у цьому діапазоні їх кількість тримається і зараз. Хтось звільняється, хтось йде на пенсію, а ми набираємо нових працівників. На сьогоднішній день ми намагаємося налагодити співпрацю з профтехучилищами. До нас приходять молоді хлопці після ПТУ, і ми, відверто кажучи, намагаємось їх втримати. Ми навіть зробили декілька кімнаток для приїжджих, адже не секрет, що в основному наші працівники з навколишніх сіл та районів. Ми пропонуємо їм місце для ночівлі, облаштували невеликий хостел чи то готель. Тому основні зусилля ми докладаємо для залучення нових працівників. Водночас нам вдалося зберегти той кістяк, який вже працював раніше. Це працівники пенсійного чи передпенсійного віку, в яких немає бажання виїхати за кордон", - розповів Руслан Терешко.

Водночас ЛРЗ конкурує з комерційними підприємствами в Івано-Франківську за подібною спеціалізацією (токар, зварник, слюсар, – ред.) для того, щоб за рахунок заробітної плати наближатися до їхніх пропозицій.

"Це важко, адже ми державне підприємство. Ми платимо заробітну плату офіційно, відповідно, в людей йде трудовий стаж, діє накопичувальна система перед виходом на пенсію. Тому воно стримує старше покоління в нас на підприємстві. З молодими складніше, адже вони хочуть вже і сьогодні. Але я їм кажу, що вони наберуться тут за два-три роки дуже великого досвіду", - додав директор заводу.

 

Довідка Фіртки:

Івано-Франківський ЛРЗ заснований в 1866 році. Основна спеціалізація - ремонт колісних пар і формування нових, а також виготовлення автомотрис. З 6 березня поточного року після перемоги в конкурсі ФДМ на заміщення вакантної посади керівника завод очолив Олег Сирота, який раніше обіймав посаду начальника відділу зовнішніх правових відносин Івано-Франківського ЛРЗ, а до цього - експерта з питань інвестицій та капітального будівництва НЕК "Укренерго".


Читайте також:

У Франківську працівники заводу подарували Марцінківу локомотив (фото)

Олег Сирота очолив Івано-Франківський локомотиворемонтний завод

«Івано-Франківським локомотиво-ремонтним заводом» керуватиме Олександр Ющішин

Марцінків: Рейдерська атака на Івано-Франківський локомотиворемонтний завод повторюється

Івано-Франківську досі не передали право власності на локомотиворемонтний завод

Виконком затвердив склад комісії, яка займеться розробленням стратегії розвитку ЛРЗ

Муніципальна варта охоронятиме "Локомотиворемонтний завод"

Марцінків прийшов на "Локомотиворемонтний завод" з десятком охоронців (фото)

Фонд держмайна повторно виставив на продаж "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод"

Івано-Франківська міська рада є поки єдиним бажаючим купити "Локомотиворемонтний завод"

Наступного тижня стане відомо, скільки готова витратити міська влада на купівлю "Івано-Франківського локомотиворемонтного заводу"

Хитрі схеми, звільнення працівників та вивезення обладнання. Як франківський ЛРЗ роками доводили до банкрутства (документи)

Гендиректор ЛРЗ сумнівається, що місто купує завод для того, щоб розвивати (лист)

В Івано-Франківську влада хоче купити збитковий "Локомотиворемонтний завод" за шалені гроші

Олег Гончарук: Для мене не зрозуміла інертна позиція "Укрзалізниці" стосовно ЛРЗ


22.10.2018 2404 1
Коментарі (1)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

312
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13660 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1552
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6116
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1710

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

630

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1267

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1567
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5915
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13551
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

234
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

534
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

476
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

782 2