Підтримка військових, розвиток освітньої галузі та безпека: очільник Ворохтянської громади про пріоритети в час війни

Що вдалося здійснити у Ворохтянській громаді у 2023 році?

Про це розповів голова Ворохтянської селищної громади Олег Дзем'юк в програмі "Про головне в деталях", передає Фіртка.

Як зауважив посадовець, загалом рік, що минув, видався успішним у фінансовому плані. Адже, з його слів, фактично був перевиконаний бюджет.

"Нам вдалося зреалізувати ряд важливих для громади проєктів. Найбільш важливий – це соціальний захист і допомога нашим військовослужбовцям. Насправді у нас працює ефективна програма підтримки військовослужбовців та їхніх сімей. Ми в сумі передбачили близько 7-8 мільйонів на такі потреби у бюджеті. Наші військовослужбовці, їхні сім'ї отримують матеріальну допомогу.

Також передбачили у бюджеті виплати для поранених та сімей загиблих захисників. І плануємо таку підтримку збільшувати, рухатися у тому напрямку, щоб наші військовослужбовці не залежно від того, чи вони зараз на передовій, чи вони вже вдома, щоб вони відчували, що мають підтримку від громади, від органів місцевого самоврядування", - каже Олег Дзем'юк.

Як додає очільник громади: торік вдалося реалізувати важливі проєкти - особливо в освітній галузі.

"Капітально відремонтували другий поверх садочка "Ліщинка" в селі Татарів. Там фактично створили три нові кабінети. І тепер діти й вихователі мають чудову можливість займатися в кращих умовах.

Також біля садочка відремонтували зливну каналізацію. Крім того, зробили чимало робіт в середині будівлі. У Ворохтянському ліцеї провели ремонт фоє, санвузлів. Зробили це на умовах співфінансування, з допомогою обласної ради.

Звичайно, у воєнний час ми фокусуємо увагу на тому, щоб підвищити рівні безпеки у громаді. Зокрема, йдеться про автодороги, адже в нас в Татарові є велике перехрестя. Це дорога Н-09 Мукачево-Львів і Р-24 Татарів-Кам'янець-Подільський.

Власне, цього року у співпраці зі Службою відновлення розвитку інфраструктури в Івано-Франківській області вдалося втілити доволі складний та амбітний проєкт. Ми встановили світлофори й ця територія стала набагато безпечнішою.

Поруч облаштували також зупинку громадського транспорту з дотриманням відповідних правил безпеки. Надіємося, що на цій території буде безпечніше і пішоходам, і водіям.

Загалом у громаді непогана ситуація. Єдине, що не дає спокою, це те, що ми живемо в часі війни. Насправді це примушує більше мобілізовуватися, працювати й думати, щоб зосередитись на тому, як нам краще забезпечити наших військовослужбовців, які сьогодні на передовій", - резюмував Олег Дзем'юк. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Допомога ЗСУ та безпека в громаді: іванофранківці розповіли, які сфери вважають пріоритетними для міської влади


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2632
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20384
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1789
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1277 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2300
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3930

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

445

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2050

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

740

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1344
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

413
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

937
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24438
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

679
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

633
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

778
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8113
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

582
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

812
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2100 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

769