Перспективні електрокари: у чому секрет популярності

Останніми роками електромобілі активно витісняють машини з двигунами внутрішнього згоряння. Причина тенденції, що стрімко набирає обертів, — численні переваги екологічного транспорту. Експерти прогнозують, що до 2040 року його кількість у світі перевищить 400 млн. Дедалі більше охочих купити електромобіль в Україні підтверджує і статистика, за даними якої у 2023 році різко зросли продажі саме таких машин. Водночас найпопулярнішими є транспортні засоби автоконцернів Volkswagen, Renault, Hyundai та Honda. Саме їхні електрокари найчастіше вибирають українці. Однак асортимент доступних моделей доволі широкий — можна купити авто й інших, не менш відомих компаній.

Електрокари: друге дихання

Перший бум электротранспорту трапився ще в 70-х роках XX століття. Однак він захлинувся, оскільки запропоновані передовими виробниками моделі були, м'яко кажучи, недосконалими. Занадто багато проблем з обслуговуванням і швидкий знос у сукупності з дорожнечею інноваційних машин призвели до охолодження автолюбителів. Тож мода на електромобілі стрімко сплинула.

Серед ключових проблем, з якими зіткнулися конструктори, що створюють екологічні машини:

  • низька потужність двигуна, а отже, і невелика швидкість авто;
  • дорожнеча комплектувальних;
  • швидкий знос акумуляторів.

За минулі десятиліття електрокари сильно змінилися. Людству критично важливо перейти на використання екологічних видів транспорту заради збереження довкілля. Із цієї причини в напрямі вдосконалення електрокарів були зосереджені значні зусилля. Вони зумовили результати, що вражають.

Головні особливості та переваги сучасних електромобілів

Стильні, потужні, безпечні. Саме такими є сучасні електрокари. Їх дедалі частіше вибирають прогресивні водії, які йдуть у ногу із часом та його тенденціями.

Переваги таких машин вражають:

  • Низькі витрати на обслуговування. ТО машин з електромоторами значно дешевше, ніж транспорту з ДВЗ. Багато маніпуляцій на кшталт заміни мастила, які потрібні в бензинових і дизельних авто, в електрокарах не виконують. До того ж проблему дорогих акумуляторів вдалося успішно розв’язати. Вартість таких елементів скорочується на 20–30% приблизно кожні 2 роки.
  • Відсутність шуму. Рух із мінімальним гулом мотора можливий завдяки конструкційним особливостям електрокарів. Важливо лише підібрати гуму, яка не буде скрипіти й не видаватиме інших добре чутних звуків.
  • Висока залишкова вартість. Визначається тим, що деталі електромобілів зношуються менше, у них не так багато комплектувальних, які потрібно регулярно міняти.
  • Комфорт і безпека. Електромобіль виробляє миттєву потужність. Це забезпечує плавність і стабільність руху. До того ж не потрібне перемикання передач, а отже, авто не витрачає зусилля на розгін і гальмування. Завдяки миттєвому крутному моменту параметри продуктивності електрокарів вражають. За десятиліття удосконалень вдалося домогтися чудових швидкісних показників. Сьогодні мчати на електрокарі трасою на 250 км/год — не проблема. Водночас більшість авто оснащують такими стандартними функціями як автоматичне екстрене гальмування, попередження про зміну смуги руху.

Однак ключовою перевагою будь-якого електрокара залишається екологічність. Машини не викидають в атмосферу небезпечні забруднювачі. Водночас заряджаються від електрики, яка може вироблятися екологічно чистими джерелами.

Реклама


01.03.2024 799
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2693
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20786
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1804
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1292 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2306
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3946

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

579

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2059

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

750

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1356
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

945
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24445
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

662
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

688
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

640
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

784
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

642
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

823
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2110 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

774