Переваги та особливості програмування на Python

Python - це потужна та високорівнева мова програмування, що відрізняється простим у використанні синтаксисом.

Це ідеальна мова для тих, хто вирішив вперше навчитися програмуванню. У цьому допоможуть курси для початківців https://itea.ua/ru/courses-itea/bez-rubriki/android-basic/, які навчать основам програмування. 

Переваги програмування на Python

Перед початком варто познайомитися з самою мовою. Це можна зробити на курсах https://itea.ua/courses-itea/python-dev/python-advanced/, які призначені для початківців та досвідчених користувачів. Python має додатки різних напрямків: веброзробки, наукових і математичних обчислень для настільних, графічних, користувальницьких інтерфейсів (Pygame, Panda3D).  

Синтаксис мови простий, а довжина коду відносно коротка. Працювати на Python приємно, тому що він дозволяє вирішувати завдання, а не фокусуватися на складному синтаксисі. Python - це стара мова, створена Гвідо Ван Россумом. Розробка почалася в кінці 1980-х, а вже у лютому 1991 року вийшла перша версія. 

Призначення та сфера використання Python 

Наприкінці 1980-их, Гвідо Ван Россум працював над групою операційних систем Amoeba. Він хотів використовувати інтерпретовану мову, таку як ABC (ABC - простий і доступний в розумінні синтаксис), яка змогла б отримати доступ до системних викликів Amoeba. Це призвело до створення нової мови, яка пізніше отримала назву Python. 

Особливості програмування на Python: 

  • Проста мова, легка і доступна у вивченні 
  • Набагато простіше читати і писати програми на Python в порівнянні з іншими мовами, такими як: C++, Java, C# 
  • Python робить програмування цікавим і дозволяє сфокусуватися на рішенні, а не синтаксисі 
  • Чудовий вибір для новачків  
  • Безкоштовна, з відкритим кодом 
  • Можна вільно використовувати і поширювати програмне забезпечення, написане на Python, навіть для комерційного використання та вносити зміни до вихідного коду  
  • Над Python працює велика спільнота, постійно вдосконалюючи мову в кожній новій версії 
  • Портативність. Запускайте програми на Python з однієї платформи на іншу без будь-яких змін 
  • Код працює практично на всіх платформах, включаючи Windows, Mac OS X і Linux 
  • Ви можете з легкістю комбінувати фрагменти коду на C / C++ та інших мовах разом з кодом Python 

Це підвищить продуктивність програми, а також дає можливість для створення скриптів, написання яких на інших мовах вимагає більше налаштувань і часу. На відміну від C / C++, вам не потрібно турбуватися про такі складні завдання, як “збирання сміття" або управління пам'яттю. Коли ви запускаєте Python, він автоматично перетворює ваш код в мову, яку розуміє комп'ютер. Не потрібно думати про операції нижчого рівня. 

Партнерський матеріал


23.12.2021 1576
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2787
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20941
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1829
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1306 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2324
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3979

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

615

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2079

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

771

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1371
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

434
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

959
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24461
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

694
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

705
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

653
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

794
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8144
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

688 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

833
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2125 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

790