Переваги дротових та бездротових камер відеоспостереження

Системи відеоспостереження допомагають захищати як житлову, так і комерційну власність. Початковий вибір, попри кількість камер, що підключаються, стоїть у визначенні потрібного типу відеомоніторингу — дротового або бездротового.

Відмінності дротових та бездротових камер відеоспостереження

Термін бездротовий означає не спосіб отримання живлення до відеокамери, а обміну відеоінформацією. Дротовим пристроям для передачі відзнятого матеріалу потрібен кабель: для аналогових або цифрових систем використовується коаксіальний або інтернет кабель відповідно.

Бездротові камери обмінюються відео по Wi-Fi, тому їх підключають тільки до електромережі. Якщо відеокамера працює від акумулятора, вона називається автономною бездротовою.

Переваги та недоліки

Дротові відеокамери

Найчастіше від використання дротових охоронних систем відштовхує необхідність проведення кабельного розведення. Це потребує більше часу і підключення кабелями всіх компонентів. Також це ускладнює модернізацію чи переміщення відеомоніторингу, тому частіше вибирають інвестувати у нову, ніж переносити наявну систему.

Проте саме кабельна інфраструктура забезпечує на весь період експлуатації відеомоніторингу найважливішу перевагу — надійність: аудіо- та відеосигнали з камери передаються без переривання та перешкод. Ще одним плюсом вважається низька вразливість для злому.

Аналогові відеокамери працюють тільки з відеореєстратором, локальне або хмарне зберігання архіву таких пристроїв не передбачено.

Бездротові відеокамери

Бездротові камери відрізняються великою мобільністю в установці. Їх розміщують у зручних місцях, які мають стабільне покриття Wi-Fi сигналу. Під час вибору місця слід враховувати, що камеру підключають до джерела живлення.

Бездротові пристрої найчастіше вибирають, коли бажають мати можливість швидко модернізувати систему. Також такі камери легко брати із собою у нову квартиру чи офіс. Важливий плюс бездротових відеокамер — легкість налаштування через мобільний додаток. Більшість високотехнологічних ATIS, EZVIZ, IMOU, Dahua камер підключаються до Розумного дому через брендову або універсальну програму, наприклад, Google Assistant або Amazon Alexa.

Якщо Wi-Fi занадто повільний або камера знаходиться далеко від маршрутизатора, можливі збої або затримки відео. Поганий сигнал через підключення інших пристроїв — телефонів, ноутбуків, може іноді навіть перешкоджати доступу до перегляду в реальному часі з відеокамери.

Wi-Fi-камери можна використовувати як самостійну систему без підключення до відеореєстратора. Зберігання відеопотоку в хмарі вважається з одного боку плюсом, оскільки забезпечує доступ до архіву з будь-якої точки світу, з іншого — мінусом через необхідність оплачувати послуги зберігання.

Отже, який тип відеомоніторингу вибрати?

Якщо завдання полягає у побудові надійного та довговічного відеоспостереження, найкращим варіантом буде використання дротової системи. Дротове відеоспостереження найчастіше вибирають для захисту великих комерційних об'єктів, яким потрібні підвищені параметри безпеки.

Для швидких та гнучких рішень з мінімальним налаштуванням та витратами на монтаж краще вибирати Wi-Fi-пристрої. Бездротовий відеомоніторинг закриває базові потреби у безпеці та підходить для квартири, невеликого за площею будинку чи офісу.

Партнерський матеріал


30.12.2021 1944
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2594
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20083
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1778
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1265 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2285
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3914

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

409

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2036

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

720

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1333
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

401
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

928
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24425
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

665
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

768
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1659
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8090
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

553
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

801
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2086 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

758