Передусім – психологічна підтримка: на Прикарпатті запрацювали мобільні групи для допомоги переселенцям (ФОТО)

На Івано-Франківщині почали працювати мобільні групи, які надають психологічну, соціальну та юридичну підтримку переселенцям.

Їхню роботу організували в межах проєктної ініціативи «Екстрене реагування задля збереження життя ВПО в Івано-Франківській області ACT APPEAL UKR 221».

Про це інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Такі мобільні групи працюватимуть у Надвірнянській, Калуській, Богородчанській і Верховинській громадах. За словами Лесі Аронець, керівниці громадської організації «Громадський центр «Еталон»», громадська організація реалізує ініціативу за підтримки Угорської екуменічної служби допомоги.

«Ця служба допомагає людям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Вони першими прийшли до нас на допомогу у 2008 році, коли на Івано-Франківщині була повінь.

У 2012 році вони ділилися своїм досвідом, як діяти у надзвичайних ситуаціях. У 2014, коли ми приймали перших переселенців, представники служби приїхали з продуктами до нас», - каже Леся Аронець.

Працівники центру «Еталон» відвідали 12 місць компактного проживання переселенців у чотирьох громадах, де розпочали роботу мобільні групи. Там вони провели анкетування серед жителів та визначили потреби людей. Леся Аронець каже, що передусім тим, хто вимушено приїхав на Івано-Франківщину, потрібна психологічна підтримка.

читайте також: Руслан Марцінків: Мешканці Чернієва категорично проти, щоб у їхньому селі будували житло для переселенців

«Простіше, коли в певному місці проживають жителі одного населеного пункту. До прикладу, в Калуші перебувають односельці з Макарова, що на Київщині. Було 160 людей звідти, зараз — 120. Вони одне одного підтримують, вони – як велика родина. Але, на превеликий жаль, їм немає куди повертатися.

Під час першої нашої зустрічі люди поставилися до нас із пересторогою, вдруге – вже краще. Потім ми взагалі обіймалися. Їм потрібен час, важливо, щоб люди адаптувалися. У цьому можуть допомогти психологи», - пояснює Леся Аронець.

За її словами, для переселенців підготували буклети із порадами щодо того, як зміцнити психологічне здоров’я, покращити емоційний стан, як батькам поводитися із дітьми у стресових ситуаціях.

Щовівторка і щочетверга із дорослими та дітьми працюватимуть психологи. Леся Аронець розповідає, що вони проводитимуть групові заняття та надаватимуть індивідуальні консультації.

До проєкту долучаються психологи та юристи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. До них переселенці можуть звернутися онлайн.

У мобільних центрах експерти надаватимуть підтримку не тільки окремим переселенцям, а й центрам компактного проживання людей з інших регіонів.

«Ми зараз збираємо пропозиції від центрів компактного проживання переселенців. Можливо, їм треба закупити роутери, чи, скажімо, сушарки чи бойлери. Ми зможемо з цим допомогти», - говорить Леся Аронець.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


28.04.2022 Тіна Любчик 873
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

18519
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1664
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1160
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2201
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3766
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1440

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1882

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

625

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1255

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1403
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

305
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

816
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24340
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

535
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

567
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

704
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1599
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7885
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

239
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

731
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1968 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

695