Особливості вероніки та її роль у садовому ландшафті

Вероніка широко поширена у всьому світі. Рослина цінується садівниками за свою декоративність та різноманітність сортів, за допомогою яких можна втілювати різні дизайнерські задуми. Щоб почати культивувати цей яскравий багаторічник, пропонуємо замовити саджанці вероніки в інтернет-магазині Florium. У каталозі представлені найпопулярніші сорти, які добре приживуться на садовій ділянці.

Вероніка відрізняється швидким зростанням, до того ж має гарну стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Це дозволяє рослині успішно пережити і посушливе літо, і холодну зиму.

Особливості вирощування вероніки

Садова вероніка вважається однією з найвибагливіших рослин. Види, яких налічується кілька сотень, відрізняються формами та розмірами, текстурою листя, квітами суцвіть. Це можуть бути невеликі ґрунтопокривні рослини, за допомогою яких у ландшафті можна створити унікальні килимові ділянки. Є й помітніші сорти, зростання яких може досягати метрової висоти.

У природі зустрічаються як однорічники, так і багаторічники. Рослина відрізняється довгим повзучим кореневищем, яке утворює висхідні пагони. Залежно від виду кореневища та тривалості життєвого циклу розрізняють сім життєвих форм вероніки, більшість із них знаходить застосування у садовому дизайні.

Наведемо основні правила догляду, необхідні для успішного культивування рослини:

  • добра освітленість — вероніка любить сонце, хоча окремі види можуть рости і в легкій тіні;
  • грунт має бути не дуже родючим, грунт потрібно добре дренувати, інакше існує ризик загнивання кореневища;
  • посадку можна виконувати навесні або восени;
  • багатий полив — 2-3 рази на тиждень — потрібен молодим рослинам, решті — під час посухи;
  • дорослі особини при нестачі опадів можна потроху поливати до і під час цвітіння;
  • мульчування ґрунту допоможе підтримувати декоративність;
  • після цвітіння обов'язковим є обрізання відцвілих пагонів;
  • добрива вносяться в ґрунт до посадки, а потім — з третього року розвитку рослин; для цього навесні використовуються комплексні мінеральні добрива.

Догляд за квіткою передбачає також раз на 2-3 роки проводити омолодження шляхом поділу куща в осінній період. Розмноження проводиться як розподілом куща, так і насінням і стебловими живцями.

Вероніка в ландшафтному дизайні

Вероніка здатна прикрасити собою простір і додати яскравості будь-якому ландшафту. Її використання виправдане під час створення:

  • альпійських гірок;
  • рокаріїв;
  • бордюрних композицій та міксбордерів;
  • килимових ділянок.

Також добре виглядають одиночні кущики вероніки, висаджені в горщики для квітів або дерев'яні ящики.

При виборі сортів для використання в садових композиціях варто враховувати, що ґрунтопокривні види цвітуть навесні, а вертикальні — влітку.

У числі популярних декоративних видів можна виділити колоскову веронику (Veronica spicata). Саме її яскраво-сині суцвіття найчастіше зустрічаються на українських клумбах. Доросла рослина досягає висоти до півметра, має невелику кількість стебел і сіро-зелене листя. Форма суцвіть нагадує колосся. Цвіте з червня до вересня.

Для розмноження рослин з різними забарвленням суцвіттями рекомендуємо придивитися до таких сортів:

  • сині — Blauriesin, Blue Indigo, Younique Baby Blue, Blauriesin;
  • білі — Icicle, Schneeriesin, Younique Baby White, Charlotte;
  • рожеві — Charming Pink, Spicata Rosa Zwerg, Rotfuchs, Pink Damask;
  • бузкові — Christa Bubble Gum, Dark Martje.

Для створення низькорослих композицій у саду можна вибрати веронику тирличкову (Veronica gentianoides) з білими або ніжно-блакитними квітами, які додадуть ландшафту кольору та текстури. Або ниткоподібну (Veronica filiformis) з стеблами, що стеляться, і світлими суцвіттями.

Для багатоярусних куртин підійде вероніка довголиста (Veronica longifolia) з білими або фіолетовими квітами, а також вероніка велика (Veronica teucrium) з широкою палітрою можливих забарвлень.

Реклама


03.05.2024 223
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

777
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11303 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1945
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1835
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2829
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4711

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

471

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1121

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1538

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1390
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1779
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1594
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8841
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

682
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

755
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1947
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

913
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

429
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

301 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

765 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

806