Особливості вероніки та її роль у садовому ландшафті

Вероніка широко поширена у всьому світі. Рослина цінується садівниками за свою декоративність та різноманітність сортів, за допомогою яких можна втілювати різні дизайнерські задуми. Щоб почати культивувати цей яскравий багаторічник, пропонуємо замовити саджанці вероніки в інтернет-магазині Florium. У каталозі представлені найпопулярніші сорти, які добре приживуться на садовій ділянці.

Вероніка відрізняється швидким зростанням, до того ж має гарну стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища. Це дозволяє рослині успішно пережити і посушливе літо, і холодну зиму.

Особливості вирощування вероніки

Садова вероніка вважається однією з найвибагливіших рослин. Види, яких налічується кілька сотень, відрізняються формами та розмірами, текстурою листя, квітами суцвіть. Це можуть бути невеликі ґрунтопокривні рослини, за допомогою яких у ландшафті можна створити унікальні килимові ділянки. Є й помітніші сорти, зростання яких може досягати метрової висоти.

У природі зустрічаються як однорічники, так і багаторічники. Рослина відрізняється довгим повзучим кореневищем, яке утворює висхідні пагони. Залежно від виду кореневища та тривалості життєвого циклу розрізняють сім життєвих форм вероніки, більшість із них знаходить застосування у садовому дизайні.

Наведемо основні правила догляду, необхідні для успішного культивування рослини:

  • добра освітленість — вероніка любить сонце, хоча окремі види можуть рости і в легкій тіні;
  • грунт має бути не дуже родючим, грунт потрібно добре дренувати, інакше існує ризик загнивання кореневища;
  • посадку можна виконувати навесні або восени;
  • багатий полив — 2-3 рази на тиждень — потрібен молодим рослинам, решті — під час посухи;
  • дорослі особини при нестачі опадів можна потроху поливати до і під час цвітіння;
  • мульчування ґрунту допоможе підтримувати декоративність;
  • після цвітіння обов'язковим є обрізання відцвілих пагонів;
  • добрива вносяться в ґрунт до посадки, а потім — з третього року розвитку рослин; для цього навесні використовуються комплексні мінеральні добрива.

Догляд за квіткою передбачає також раз на 2-3 роки проводити омолодження шляхом поділу куща в осінній період. Розмноження проводиться як розподілом куща, так і насінням і стебловими живцями.

Вероніка в ландшафтному дизайні

Вероніка здатна прикрасити собою простір і додати яскравості будь-якому ландшафту. Її використання виправдане під час створення:

  • альпійських гірок;
  • рокаріїв;
  • бордюрних композицій та міксбордерів;
  • килимових ділянок.

Також добре виглядають одиночні кущики вероніки, висаджені в горщики для квітів або дерев'яні ящики.

При виборі сортів для використання в садових композиціях варто враховувати, що ґрунтопокривні види цвітуть навесні, а вертикальні — влітку.

У числі популярних декоративних видів можна виділити колоскову веронику (Veronica spicata). Саме її яскраво-сині суцвіття найчастіше зустрічаються на українських клумбах. Доросла рослина досягає висоти до півметра, має невелику кількість стебел і сіро-зелене листя. Форма суцвіть нагадує колосся. Цвіте з червня до вересня.

Для розмноження рослин з різними забарвленням суцвіттями рекомендуємо придивитися до таких сортів:

  • сині — Blauriesin, Blue Indigo, Younique Baby Blue, Blauriesin;
  • білі — Icicle, Schneeriesin, Younique Baby White, Charlotte;
  • рожеві — Charming Pink, Spicata Rosa Zwerg, Rotfuchs, Pink Damask;
  • бузкові — Christa Bubble Gum, Dark Martje.

Для створення низькорослих композицій у саду можна вибрати веронику тирличкову (Veronica gentianoides) з білими або ніжно-блакитними квітами, які додадуть ландшафту кольору та текстури. Або ниткоподібну (Veronica filiformis) з стеблами, що стеляться, і світлими суцвіттями.

Для багатоярусних куртин підійде вероніка довголиста (Veronica longifolia) з білими або фіолетовими квітами, а також вероніка велика (Veronica teucrium) з широкою палітрою можливих забарвлень.

Реклама


03.05.2024 1355
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2832
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20974
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1926
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1312 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2333
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3999

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

636

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2106

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

786

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1379
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

54
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

439
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

969
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

62
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

712
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

711
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

722 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795