Особливості усних перекладів

Є два основні види перекладів: усний та письмовий. Задача першого — відтворити все те, що було сказано в усній формі. Такий переклад найчастіше використовується під час ділових та телефонних переговорів, консалтингових заходів, презентацій, екскурсій, судових засідань. Щоб впоратися з поставленою задачею, перекладач повинен добре володіти іноземною мовою та розбиратися в тематиці, адже у нього буде обмаль часу на підбір відповідних слів.

Усі, кого цікавлять такі послуги, можуть їх замовити в Києві в агентстві перекладів — https://ftbtranslation.com/ua/. Тут працюють спеціалісти, які мають певні знання в тій чи іншій області. Вони допоможуть розв'язати будь-які питання, пов’язані з іноземною мовою.

Як проходить усний переклад

Залежно від формату події, кількості присутніх людей та інших учасників може використовуватися один з усних перекладів:

  1. Синхронний. Це складний вид перекладу, тому до нього залучають зазвичай двох фахівців, які через кожні 20–30 хвилин змінюють один одного.Щоб він здійснювався належним чином, потрібне спеціальне обладнання: кабінки, навушники та мікрофони (іноді застосовується техніка нашіптування). Спеціаліст відтворює сказане оратором майже разом із ним. По суті, вони говорять одночасно.


  2. Послідовний. При цьому можуть використовуватися логічні паузи, або кожне речення фахівець озвучує окремо. Такий переклад, у порівнянні з синхронним, є комфортнішим: він дозволяє передати інформацію максимально точно, у повному обсязі, але на виступ оратор повинен витратити часу у два рази більше.

При послідовному перекладі важливо, щоб спікер розумів важливість роботи фахівця та через кожні три чи чотири речення робив зупинки. У результаті перекладач зможе запам’ятати все сказане й найточніше передати інформацію слухачам. Якщо оратор не буде робити паузи, у фахівця можуть виникнути труднощі.

Опанувати майстерність важко, адже фахівець, крім знання мови, повинен бути комунікабельним, швидко орієнтуватися та правильно підбирати відповідні слова, перекладати сказане, не використовуючи поради колег, словники чи онлайн-ресурси. Також треба вміти адаптуватися під різні умови та справлятися зі значним розумовим навантаженням.

Пошуки фахівців для усного перекладу: що потрібно знати

Перекладач, який навіть ідеально володіє потрібною мовою, не завжди може працювати з науковими, технічними чи медичними текстами. Адже усний переклад на спеціалізовану тему містить багато термінів, у яких потрібно розбиратися. Через неправильно озвучений текст може виникнути нерозуміння наданої інформації, а отже, і проблеми в організаторів заходу. Щоб цього не сталося, потрібно правильно вибирати бюро перекладів з польської, грецької, португальської, литовської та інших мов.

Підбираючи фахівця для конференцій чи переговорів, варто звернути увагу на стажування в закордонних компаніях (це буде великою перевагою) та відгуки інших користувачів. Від професіоналізму спеціаліста залежить точність перекладу.

Реклама


20.07.2024 403
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16148
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1537
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1108
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2137
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3677
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1391

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1800

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

573

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1196

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1360
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

671
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24307
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

554
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

522
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

667
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1560
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

722
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7451
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

673
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1743 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

659
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

564