Особливості усних перекладів

Є два основні види перекладів: усний та письмовий. Задача першого — відтворити все те, що було сказано в усній формі. Такий переклад найчастіше використовується під час ділових та телефонних переговорів, консалтингових заходів, презентацій, екскурсій, судових засідань. Щоб впоратися з поставленою задачею, перекладач повинен добре володіти іноземною мовою та розбиратися в тематиці, адже у нього буде обмаль часу на підбір відповідних слів.

Усі, кого цікавлять такі послуги, можуть їх замовити в Києві в агентстві перекладів — https://ftbtranslation.com/ua/. Тут працюють спеціалісти, які мають певні знання в тій чи іншій області. Вони допоможуть розв'язати будь-які питання, пов’язані з іноземною мовою.

Як проходить усний переклад

Залежно від формату події, кількості присутніх людей та інших учасників може використовуватися один з усних перекладів:

  1. Синхронний. Це складний вид перекладу, тому до нього залучають зазвичай двох фахівців, які через кожні 20–30 хвилин змінюють один одного.Щоб він здійснювався належним чином, потрібне спеціальне обладнання: кабінки, навушники та мікрофони (іноді застосовується техніка нашіптування). Спеціаліст відтворює сказане оратором майже разом із ним. По суті, вони говорять одночасно.


  2. Послідовний. При цьому можуть використовуватися логічні паузи, або кожне речення фахівець озвучує окремо. Такий переклад, у порівнянні з синхронним, є комфортнішим: він дозволяє передати інформацію максимально точно, у повному обсязі, але на виступ оратор повинен витратити часу у два рази більше.

При послідовному перекладі важливо, щоб спікер розумів важливість роботи фахівця та через кожні три чи чотири речення робив зупинки. У результаті перекладач зможе запам’ятати все сказане й найточніше передати інформацію слухачам. Якщо оратор не буде робити паузи, у фахівця можуть виникнути труднощі.

Опанувати майстерність важко, адже фахівець, крім знання мови, повинен бути комунікабельним, швидко орієнтуватися та правильно підбирати відповідні слова, перекладати сказане, не використовуючи поради колег, словники чи онлайн-ресурси. Також треба вміти адаптуватися під різні умови та справлятися зі значним розумовим навантаженням.

Пошуки фахівців для усного перекладу: що потрібно знати

Перекладач, який навіть ідеально володіє потрібною мовою, не завжди може працювати з науковими, технічними чи медичними текстами. Адже усний переклад на спеціалізовану тему містить багато термінів, у яких потрібно розбиратися. Через неправильно озвучений текст може виникнути нерозуміння наданої інформації, а отже, і проблеми в організаторів заходу. Щоб цього не сталося, потрібно правильно вибирати бюро перекладів з польської, грецької, португальської, литовської та інших мов.

Підбираючи фахівця для конференцій чи переговорів, варто звернути увагу на стажування в закордонних компаніях (це буде великою перевагою) та відгуки інших користувачів. Від професіоналізму спеціаліста залежить точність перекладу.

Реклама


20.07.2024 369
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

761
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14141 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6238

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1616
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

633
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13803
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

590
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2