Омолоджений колектив Івано-Франківської філії НТКУ турбує невизначена фінансова складова

 
 
/data/blog/113754/c9c6f642208222e7f6d1dd7461c17bef.jpg
 
 
Директор виконавчий філії НТКУ «Івано-Франківська регіональна дирекція «КАРПАТИ» Галина Держипільська – про реформування компанії в Суспільне , новий сезон і про те, як телекомпанія готується до повноцінного підключення до системи SUSPILNE.NEWS.
 

Усі державні телерадіокомпанії (ДТРК), відповідно до закону про створення суспільного мовлення, мають увійти до складу публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Закінчується перший етап реформування, під час якого всі ДТРК увійшли до складу Національної телекомпанії України, ставши її філіями. Наразі триває процес припинення юридичних осіб ДТРК, по закінченню якого розпочнеться другий етап реформи — корпоратизація і створення ПАТ НСТУ. Сайт «Суспільне мовлення» поцікавився в регіональних ТРК, як проходить реформа, з якими труднощами стикаються компанії і які питання найбільше хвилюють їхніх працівників.

 

Директор виконавчий філії НТКУ «Івано-Франківська регіональна дирекція «КАРПАТИ» Галина Держипільська рік тому була призначена на посаду керівника компанії. У розмові з «Суспільним мовленням» вона підбила підсумки роботи за рік і поділилася планами на новий сезон.

 

Галині Держипільській вдалося знайти спонсорів, щоб оформити студії для двох телепроектів, придбати для них мінімальне освітлення, закупити деяке комп’ютерне обладнання, провести косметичний ремонт у фойє, замінити вікна.

 

Колектив Івано-Франківської філії НТКУ за останній рік значно омолодився, і не просто не боїться змін, а їх прагне, з розумінням зустрічає ті виклики, які диктує реформа Суспільного. Основною турботою залишається невизначена фінансова складова. Щодо концептуального наповнення процесу, у колектива запитань немає.

 

– Які оновлення (технічні, у новинах та програмах)  відбулися на телерадіокомпанії за останній рік?

– Якраз у серпні виповнюється рівно рік, як я призначена на посаду керівника компанії, тож, цілком доречним є підбиття підсумків роботи за цей період. Доволі складний, але водночас насичений період для всіх нас. По-перше, оновлення, не зважаючи на відсутність фінансової підтримки з бюджету (за 2015-2016 роки на капітальні вкладення, обладнання в загальному фонді не було виділено жодної гривні) все таки є. Своїми силами вдалося оформити студії для двох телепроектів, придбати для них мінімальне освітлення, закупити деяке комп’ютерне обладнання.

 

"Новини Прикарпаття"

Що стосується новинної служби і програмної концепції, то тут також є певний поступ. Телебачення «КАРПАТИ» працює в ефірі лише другий рік, тож, триває фактично процес становлення – підбір кадрів, їхнє навчання, пошук проектів в рамках поставлених для суспільного мовника завдань. Впродовж року вдалось переформатувати структуру компанії, ввівши в неї Службу новин (дотепер радіо та теле-об’єднання існували окремо). Задача новоствореної служби – забезпечувати новини як для радіо, так і ТБ. Перший крок зроблено, але запустити новинну службу заважає застаріле мережеве обладнання, вік якого налічує понад 20 років. Стрімко виходить із ладу комп’ютерне устаткування, що не дає реалізувати задумане. В проекті на осінь – запуск ньюзруму, але лишень за умов виділення необхідної суми на мінімальне оновлення мережевого обладнання. Це також дасть можливість повноцінно підключитись та функціонувати у системі SUSPILNE.NEWS.

 

З позитивних змін є також поява цьогоріч у штаті IT-складової. Це дозволило: 1) розробити новий сайт, який зараз працює фактично паралельно зі старим, а активно впроваджуватиметься восени; 2) налагодити співпрацю із сайтом Suspilne.news; 3) розпочати роботу над автоматизацією електронного документообігу та звітності.

Революційним для нас став досвід у висвітленні в прямому ефірі подій фестивалю PortoFrankoGogolFest. Фактично всі радіо- та тележурналісти мали можливість попрацювати в прямих ефірах як на фестивальних локаціях, так і в студії. Всі події мистецького фесту ми мали можливість стрімити (до речі, перші з-поміж інших філії НТКУ) на сайті Suspilne.news.

Окрім новин ТБ, які виходять в ефір 8 разів на день, маємо 5 вже напрацьованих телепроектів: науково-пізнавальні «Карта Прикарпаття», «Жити здорово», інформаційно-публіцистичний теле-радіопроект «Говорить Івано-Франківськ», культурно-мистецькі «Лейтмотив» та «Арт і Факт», ще три (прямоефірний дебатний «По суті», літературний «Кома» та молодіжно-розважальний «Вершки») з’явились цього року.

 

"Карта Прикарпаття"

 

Проводове радіо «КАРПАТИ» налічує 76 років в ефірі, але цього року колектив радіо значно оновився і помолодшав. Притоку молоді сприяла і поява у 2013 році ФМ-складової, яку ми намагаємось розвивати. На заваді стоїть знову ж таки застаріле обладнання, постійні збої в системі, відсутність в обласному центрі і на більшості території Прикарпаття високої частоти, де ми виходимо в ефір в УКХ-діапазоні, а ФМ-частоти маємо лишень у трьох районах. Всупереч цим складнощам у радіоефірі також цього року з’явилось понад десять проектів:«Сила громади», «Наші герої», «З думкою про мир», «Україна і ми», «Світ Стефаника», «Рік Франка на «Карпатах», «Гортаючи сторінки старих газет», «Духовна ліствиця» і т.д. В межах нашої області ми залишаємось єдиними виробниками унікального інформаційного радіопродукту, що враховує потреби всіх верств населення. 

 

Не можу не зауважити, що вдалося цього року зробити комфортнішим наше приміщення. За рахунок спонсорських коштів замінено 10 вікон і проведено косметичний ремонт у фойє. 

 

– Чи готуються нові проекти на осінь?

– Нові проекти можливі тільки за умов оновлення технічної складової. Є задуми збагатити як радіоефір, так і телевізійний простір «КАРПАТ», працювати далі над удосконаленням якості новинних сюжетів. На жаль, сьогодні реальним питанням залишається втримати те, що вже маємо.

– Чи є у вас проблеми з проведенням реформи Суспільного мовлення? Як їх вдалося вирішити?  

– Реформа Суспільного мовлення триває. Ми здійснили без особливих проблем перевід колективу від обласної державної телерадіокомпанії до філії НТКУ, поточні питання вирішуємо спільно і досить злагоджено. Остаточний перехід, як і інші компанії, завершили припиненням реєстрації ОДТРК як юридичної особи.

– Скільки людей працює у телерадіокомпанії після останнього 10% скорочення?

– Тут маємо особливу ситуацію в порівнянні із загальноукраїнською. У нас не відбулось скорочення. Поясню, чому, на цифрах: на початок 2015 року в штаті налічувалось7 людей в адміністративному корпусі, 19 творчихпрацівників (з них всього 6! на ТБ), 17 - в апаратно-студійному та виробничо-технічному відділах, 9 – на господарсько-транспортній дільниці. Цифри вражаючі з огляду на наявність на той час і РМ, і ТБ, і ФМ-складової. Тому впродовж року штат ми збільшували і цей процес триває. На сьогодні в телевізійній службі працює 9 журналістів, на проводовому та ФМ-радіо –18. Завдання із підбором кадрів ускладнює низька оплата праці, коли журналіст за досить напружену впродовж місяця роботу отримує на руки 1400 грн.(!). У нас і надалі залишаються вільні вакансії вкрай необхідних спеціалістів, але недостатність фінансування унеможливлює їхній прийом на роботу. На сьогодні налічуємо в компанії неповних 68 ставок.

Надія бачить те, чого немає, але буде, тож, тільки надія і допомагає утримувати колектив в цих непростих умовах.

– Як співробітники сприймають перехід на суспільне мовлення? З якими запитаннями звертаються до керівництва щодо процесу створеннясуспільногомовлення?

– Загалом позитивно, бо, як я вже зазначала раніше – колектив значно омолодився, а молодь не просто не боїться змін, вона їх прагне. Втім, середнє та старше покоління також із великим розумінням і підтримкою зустрічає ті виклики, які диктує реформа Суспільного. Основною турботою залишається невизначена фінансова складова. Щодо концептуального наповнення процесу, чи то творчих ініціатив, тут проблем і запитань ми не маємо. 

 – Які у телекомпанії стосунки з облдержадміністрацією? Чи вдається відійти від їх впливу, можливо, тиску? 

 

– Ми не маємо жодних зобов’язань перед ОДА чи ОР. Якщо минулі роки ОР виділяла на висвітлення своєї діяльності в нашому ефірі якісь кошти (досить символічні), то цьогоріч цього не сталось, тож, про жодний тиск мови іти не може.

 

Ми співпрацюємо в режимі – ми вас запрошуємо на ефір, аби задати вам питання, ми їдемо на події, які на нашу думку є важливими і висвітлюємо їх (принаймні, намагаємось, вчимось) так, щоб це було об’єктивно, достовірно, із дотриманням балансу думок, відокремлюючи факти від коментарів.

 

Ольга Жук


16.08.2016 784 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1645
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3097
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1098
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1129
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1161 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3409 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

185

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1071

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

885

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

402
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

284
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2451
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1210
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1270
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

520
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15153
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7454
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

289
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

270
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

357
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

351
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

441