Олександр Шевченко: Увійде в історію і прославить Україну той президент, котрий зробить суд незалежним

Нещодавно народний депутат України Олександр Шевченко взяв участь в ефірі програми «Право на владу».

 

Тема передачі стосувалась необхідності створення майбутнього антикорупційного суду.

 

«З 2014 року ми всі, як і міжнародна спільнота, чекали поки в Україні запрацюють суди. Але цього не сталося. І досі наповнювалися за квотним принципом: частину вирішує Банкова, частину вирішують депутати від провладної коаліції. Вони ж і суди формували на свої уподобання. Таким чином ми отримали ситуацію сьогодні, коли суди залежні від волі Президента чи якихось інших провладних чиновників. І тому міжнародна спільнота нам не довіряє», – зазначив Олександр Шевченко.

 

Також політик додав, що найгірше, з чим нині доведеться боротися українцям, це корупція. Цей процес впливає і на функціонування української системи правосуддя, і на процес створення антикорупційного суду.

 

«Я за те, щоб судді чи будь-які інші чиновники були забезпечені, щоб вони мали соціальні гарантії. Але якщо хтось із них візьме хоч одну гривню, він повинен отримати від десяти років і до пожиттєвого ув’язнення. І для корупціонерів треба зробити спеціальну тюрму, тому що сидіти прийдеться дуже довго. Без повної вертикалі, без некорумпованої першої поліцейської інстанції, не може бути повноцінного антикорупційного суду. Якщо запрацює апеляція антикорупційна, яка буде висвітлюватись журналістами, яка буде незалежна від влади, НАБУ і спеціальна антикорупційна прокуратура, тоді в нас усе вийде. І в результаті, боротьба з корупцією на першопочатках буде завершена», – поділився Олександр Шевченко.

 

Проте, на жаль сьогодні ситуація не з найкращих. І так звана «боротьба з корупціонерами», зазначив нардеп, нагадує радше показові вистави. Такі дійства, зазвичай, створюють красиву картинку на телебаченні, проте не дають жодного результату.

 

«В нашій країні боротьба з корупцією виглядає як спортивна рибалка. Показують нам по телевізору прекрасні фільми, як ловлять корупціонерів, з літаками. В результаті, розповідають, як ми добре будемо жити, бо вже ці хабарники сидять. Але ані народ, ані міжнародна спільнота уже не вірить у таку ситуацію. Ще рік, два, три назад я сподівався. Небесна Сотня, тисячі людей, які загинули на сході, – що це буде мотивацією для будь-якої влади не стати новими януковичами. На жаль, цього не сталось. Я хочу сказати, що якщо антикорупційний суд не запрацює, то ми продамо суверенітет, будемо маріонетками в руках то одних, то інших. Якщо не запрацює, не дай Бог, антикорупційний суд, на який не буде впливати ані Президент, ані Кабмін, ані перепрошую, США чи Росія, то нічого хорошого в далекій перспективі не буде», – сказав нардеп.

 

Також Олександр Шевченко додав, що на створення суду, перш за все, має бути воля керівників держави. В тому числі Президента.

 

«Судова гілка повинна бути незалежною. Я вам хочу сказати, що та людина, той Президент, який колись це зробить, який дозволить та ініціює закон про імпічмент президента, той який дозволить проголосувати у Верховній Раді про відкликання будь-якого чиновника, в тому числі і депутатів із їхніх посад: люди їх обирали і мають право відкликати, той дійсно прославиться, його будуть пам’ятати багато років. В будь-якому випадку створення антикорупційного суду буде. Хочуть наші чиновники цього, чи не хочуть. У цій інституції мають працювати абсолютно нові, незаплямовані люди. У нас нарешті має сформуватись судова еліта. Але не з тих старих чиновників, які були до цього. Щоб це сталося, раз у місяць всі судді, топ-чиновники, депутати, губернатори мають проходити детектор брехні. Якщо ти не пройшов детектор брехні, значить до тебе є питання у антикорупційного суду чи НАБУ», – сказав Олександр Шевченко.

 

Саме ця думка нардепа отримала найбільшу підтримку аудиторії. Своє схвалення слів Олександра Шевченка висловили майже 90 % присутніх у залі.

 

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня


29.01.2018 868 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

150
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13143 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1495
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

817
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6020
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1669

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

592

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1412

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1226

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1128
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

476
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

606
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1522
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

549
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

832
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5866
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13347
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

177
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

485
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

435
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

747 2