
На цьому під час засідання обласної Ради регіонального розвитку наголосив голова облдержадміністрації Олег Гончарук.
Очільник Прикарпаття розповів про медичні послуги у сільській місцевості, які, завдяки реформі в галузі охорони здоров’я, перейшли на якісно новий рівень, реалізацію програми будівництва лікарських амбулаторій, впровадження «Нової української школи», розвиток інклюзивної освіти, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ІФ ОДА.
«У рамках реформи 185 медичних закладів області, що надають первинну медичну допомогу, підключені до медичної інформаційної системи, - розповів Олег Гончарук. – Більш ніж половина населення області уклали декларації із сімейними лікарями».
За словами керівника області, медичні заклади уже отримують нове обладнання, розпочався процес закупівлі автомобільного транспорту. Загалом же, за період 2015-18 років лікувальні заклади отримали більш ніж дві тисячі одиниць сучасного медичного обладнання на загальну суму понад 175 млн гривень, у тому числі за кошти місцевих бюджетів – на суму понад 82 млн гривень.
Протягом останніх років на Прикарпатті збудовано та введено в експлуатацію чимало важливих об’єктів: Коломийську поліклініку проектною потужністю до однієї тисячі відвідувань за зміну; новий корпус Галицької центральної районної лікарні, будівництво якого розпочалося ще три десятиліття тому, але довгий час було законсервоване; Центр діагностики та лікування в обласній клінічній лікарні, у якому встановлений перший в області сучасний операційний ангіограф; сучасний кабінет комп’ютерної томографії в обласній дитячій клінічній лікарні; відділення екстреної медичної допомоги та кабінет з ангіографічним обладнанням у Коломийській центральній районній лікарні; новозбудований корпус Прикарпатського центру репродукції людини у місті Івано-Франківську.
«Невдовзі на Івано-Франківщині запрацює єдина диспетчерська служба Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, яка буде обслуговувати територію всієї області, - підкреслив Олег Гончарук.
Ще однією ключовою реформою, яка успішно впроваджується у нас, є реформа в галузі освіти «Нова українська школа». Головна її мета – створити школу, у якій буде приємно навчатися.
У рамках проекту «Нової української школи» вперше за багато років держава виділила кошти на нові меблі, оргтехніку, дидактичні матеріали на загальну суму 47,5 млн гривень.
Окрім того, слід додати, що в області введено в експлуатацію школу в селі Княжолука Долинського району; школу в мікрорайоні Дора міста Яремче; Станковецький навчально-виховний комплекс у Долинському районі; побудовано 58 дитячих садочків, що дало змогу додатково створити більш як 3700 місць для дітей дошкільного віку.
Важливе місце в процесі організації навчання, на думку Олега Гончарука, сьогодні відводиться інклюзивній освіті. Так, організовано інклюзивне навчання для понад чотирьох сотень дітей з особливими освітніми потребами.
Протягом останніх років за кошти освітньої субвенції з державного бюджету зі співфінансуванням місцевих бюджетів закуплено 57 шкільних автобусів.