Новий житловий комплекс в Івано-Франківську номіновано на європейську премію!

Житловий комплекс в Івано-Франківську – Клубне містечко 12 від будівельної компанії VAMBUD  номінували на архітектурну премію Європейського Союзу імені Міса ван дер Рое від GaidArt i AtelierArchitecture+.

І це унікальна для нашого міста подія.

Що таке премія The European Union Prize for Contemporary Architecture — Mies van der Rohe Award? 

Дана премія дається один раз у два роки для визнання і винагороди якості архітектурних творів у Європі. Названа на честь Людвіга Міса ван дер Рое.

У цьогорічному відборі беруть участь 38 країн. Загалом номіновано 362 проєкти, серед них – Клубне містечко 12 від VAMBUD та ще 10 проєктів з різних міст України. Цього разу журі зосередилося на проєктах, що резонують з «зеленим курсом» Євросоюзу, який до 2050 року має перетворити Європу на кліматично нейтральний континент.

На премію роботи можуть номінувати незалежні експерти, національні архітектурні об'єднання та консультативний комітет премії. П'ять робіт-фіналістів відвідує журі, яке обирає переможця (Prize Winner) і "новітнього архітектора" (Emerging Architect Winner).

Клубне містечко 12 створено будівельною компанією VAMBUD спільно з GaidArt i AtelierArchitecture+.

Директор будівельної компанії VAMBUD Микола Ковальчук розповідає, що ідея була в тому, щоб збудувати проєкт не схожий на всі інші у місті, і зробити його таким, як зразкові малоповерхові житлові квартали у розвинутих країнах Європи. У Клубному містечку 12 все зроблено з урахуванням сучасних потреб мешканців: 

"Внутрішні двори є всі пішохідними, а для авто маємо окремий багаторівневий паркінг. Це нам дає можливість, щоб на території комплексу машин майже не було. Пішохідні двори – це перш за все безпека для нас та наших дітей. Також, у Клубному містечку 12 ми зробили патіо – власні присадибні ділянки для власників квартир на 1 поверсі. Наступним технічним завданням для проєктантів стали інклюзивні підʼїзди. З двору до ліфта – не більше 1 сходинки.

Найвищий будинок у комплексі має 6 поверхів, всі решту – 4. Це створює особливе відчуття простору, яке непритаманне для багатоповерхівок. Усе зроблене з урахуванням людського співвиміру: не потрібно піднімати голову, щоб роздивитися оточення чи побачити небо над головою. У такому просторі комфортно перебувати й у дворах хочеться проводити більше часу".

Всі ці найкращі практики застосовуватимуться і в наступних малоповерхових житлових комплексах БК VAMBUD, каже Микола Ковальчук. Кожен наступний проєкт повинен бути кращим за попередні. 

Далі зі слів автора архітектурної ідеї та співавтора розробки проєкту Володимира Гайдара:

Проєктом Клубне містечко 12 впроваджено багато цікавих елементів, не властивих сьогоденній житловій забудові Івано-Франківська. Ще до того, як така вимога стала обов'язковою в ДБН, ми запроєктували двори комплексу повністю пішохідними, без доступу автотранспорту. 

Для благоустрою двору використано прийоми паркової ландшафтної архітектури: інтуїтивні нерегулярні стежки, всипані парковою крихтою з тонкими, непомітними розмежувачами між газонами та мощенням, штучні зелені пагорби, локації з більш густими насадженнями дерев та окремі місця, акцентовані певними особливими породами дерев, освітлення території, яке не створює дискомфорту для очей, але дає достатньо світлових плям в середовищі двору. Використання декоративних трав та живих огороджень теж створює ненав'язливе  природнє зонування території. 

Набір і розташування функцій внутрішнього двору підібрані й розташовані так, щоб забезпечити повноцінне функціонування комплексу, як цілісної екосистеми, покликаної не тільки для якісного і комфортного проживання мешканців, а й для формування особливого комьюніті-середовища.

Варто додати, що Івано-Франківськ – історичне місто, яке за своїм масштабом і характером історичної забудови є малоповерховим.

Партнерський матеріал


28.10.2023 5442
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

13576
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1506
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1096
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2122
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3658
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1381

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1782

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

555

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1184

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1347
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

610
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24295
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

539
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

507
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

657
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1545
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

711
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7341
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

657
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1705 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

649
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

557