Нестача повітря, марення та самотність: історія тієї, хто вижив

Я не боялася, до тих пір, поки не почала задихатися.


Я глибоко вдихала, відчайдушно намагаючись зловити повітря. Коли це дало відчуття, ніби я дихаю вогнем, я зрозуміла, що вірус вразив мої ослаблені астмою легені.

Коронавірус прийшов за мною. І я його перемогла. Зараз я повністю одужала, переживши пекло і дізнавшись про прикрі прогалини в системі охорони здоров’я та про здатність людського організму протистояти.


Це сталося на другому тижні березня, коли вірус добрався до мене. Я прокинулася з ускладненим носовим диханням та м’язовими болями, яких ніколи раніше не відчувала. Я намагалася ігнорувати симптоми, оскільки була зайнята, працюючи редактором Bloomberg News, завершувала матеріал про першочергові дії США під час спалаху вірусу, включаючи неякісні коронавірусні комплекти для тестування та інші помилки на ранніх стадіях пандемії. Я планувала все це пережити.

Протягом наступних днів я відчувала нудоту. У мене був сухий кашель. Я більше не могла нехтувати очевидним, коли температура тіла досягла до 102,5 0F  (39,2 0C), а потім - 104 0F  (400C). У мене боліло горло, лихоманило та ломило все тіло.

Саме тоді почалася моя одіссея «Ковід-19». На цей час у Нью-Йорку було менше ніж 150 підтверджених випадків (зараз це понад 120 000), але довелося чекати годину, щоб отримати дзвінок від вже перевантаженого лікаря до медсестри в кабінеті мого лікаря.


Відсутність тестів

Медсестра припустила, що у мене грип. Я придушила сміх і попросила тест на коронавірус. Вона сказала, що у неї немає таких комплектів. Мені доведеться їхати до лікарні швидкої допомоги. Навіть тоді я, мабуть, не відповідала би критеріям, тому що не їздила до Китаю і не контактувала із зараженою людиною.

Я засмутилася, але не здивувалася. Щойно я закінчила статтю, в якій експерти з охорони здоров’я наголошували на недолугості протоколу, що встановлений Центром контролю та профілактики захворювань.

Лікарка сказала, що в Нью-Йорку не було випадків коронавірусу, тож я просто мушу змиритися. Я не погодилася і наполягала на тесті, оскільки читала про поодинокі випадки у місті. Проте, мене направили в клініку невідкладної допомоги приблизно в 12 кварталах для тесту на грип. 

Я, на щастя, замовила маску та попрямувала до клініки, одягнувши її. Медсестра закапала мені ніс, і лікар - без захисного спорядження - попри мої симптоми, послухав мені легені та поставити кілька питань. Медсестра повернулася і сказала, що мій тест на грип був негативним. Лікар все одно виписав «Таміфлю».

Пола Дуайєр вдома. Джерело: Bloomberg
На жаль, в той час я постійно була в компанії. Моя сусідка з коледжу, Ненсі, приїхала з Бостона в гості на вихідні, перш ніж я захворіла. Ми пообідали на Центральному вокзалі Гранд. Ми блукали по багатолюдним ринкам у Вольфсбурзі. Її дочка та друг приєдналися до нас на вечерю в моїй квартирі.
Через чотири дні у Ненсі були ті ж самі симптоми, що й у мене. Ми постійно надсилали повідомлення, допомагаючи одна одній залишатися позитивними. Ми не знаємо, чи були ми інфікованими, коли обидві ходили по магазинах, чи я її заразила, чи вона мене, але ми обоє знали, що у нас є вірус.

Від лихоманки до ознобу
Одразу після тесту на грип моя температура коливалася між 100 0F  (37,8 0C), а потім - 103 0F  (39,40C). Я не могла вживати їжу чи пиття, блювала ліками, які придбала без рецепта. Я приймала «Тайленол» проти лихоманки та «Адвіл» як протизапальний, але я не думаю, що вони залишалися в моєму шлунку досить довго, щоб працювати.
Відомо, що коронавірус дає поштовх для перебудови нашої імунної системи. М’язи та суглоби запалюються і це дуже болючі відчуття. Я ледве могла повернути шию чи поворухнутися, лежачи у ліжку. Я ледве йшла від кухні до вітальні.
Вночі бувало я прокидалася вся в поту. Потім наставав озноб. Я безконтрольно тремтіла під двома ковдрами в шкарпетках, фланелевій піжамі та лижній шапці.
Однієї ночі я марила, у моєму мозку переплуталися спогади про школу та коледж. Я марила, що я закінчила іспит, але пропустила автобус до початкової школи Св. Марії. Я зіскочила з ліжка і почала одягатися. Я побачила, що це було 2:30 ранку і зрозуміла, що у мене кошмар, викликаний лихоманкою.

Нарешті, тест
Цей коронавірус підступний; начебто відомо, хто найбільш уразливий для захворювання. У мене була сильна дитяча астма, і хоча я переросла її в підлітковому віці, мої легені ніколи не були повністю здорові. Я використовую інгалятор взимку, коли холодне повітря змушує задихатися.
Прочитавши, як швидко хворі Covid можуть одужати, як тільки перенесли пневмонію, я почала панікувати, коли проблеми з диханням погіршилися. Я зв'язалася зі своїм лікарем. Медсестра запропонувала мені звернутися у лікарню, де робили аналізи на Covid. Я це зробила, але мені сказали, що це неправда. Медсестра сказала, що мені слід зателефонувати на «гарячу лінію» департаменту охорони здоров’я Нью-Йорка.
Прочекавши в черзі близько години, до мене підійшов чоловік, щоб зібрати дані та сказав, що мені перетелефонують.
Ніхто цього так і не зробив.
Вихідні я провела у безкінечному тумані ознобу, болю та лихоманки.
У понеділок прорив: з кабінету мого лікаря надійшло повідомлення, що я можу пройти обстеження, якщо завітаю на сайт на Манхеттені. Там медсестра запхала дуже довгу паличку з тампоном до моєї ніздрі, поки я не відчула, ніби вона дійшла до мого мозку. Я майже втратила свідомість від болю та запаморочення.
Через два дні я отримала повідомлення, що мій тест позитивний. Я відчула майже полегшення; принаймні у мене було офіційне підтвердження. Поки моя блювота, лихоманка, болі та озноб почали стихати, найбільше страхів викликали мій сухий кашель та утруднене дихання. Лікар направив мене до лікарні на рентген грудної клітки.

Поворот
У відділенні швидкої допомоги можна було чути какофонію з кашлю. Оскільки я мала позитивний результат тесту мене розмістили в окремій палаті. І там я прочекала понад шість годин, поки привезли мобільний рентгенівський апарат. Через годину помічник лікаря прийшов сказати, що у мене пневмонія, і я повинна розглянути варіант госпіталізації.
Звичайно я була проти. Мені хотілося повернутися у свою квартиру, щоб продовжувати боротьбу з вірусом, який як я відчувала, вже перемагаю. Лікарка погодилася відпустити мене додому, озброївши рецептом потужного антибіотика.
"Будемо сподіватися, що ваша пневмонія бактеріальна, а не вірусна", - сказала вона. "А якщо це вірусне?" - запитала я, знаючи відповідь, -. "Антибіотик не буде працювати".
Це спрацювало. Після п’ятиденного курсу мені стало легше дихати. У мене знизилася температура. Я змогла поїсти, хоча все ще не відчувала смаку їжі. Я повернулася на роботу, з дому, звичайно. Знадобилося ще два тижні, перш ніж я змогла відновитися, щоб повністю повернутися до роботи.
Я отримала багато співчуття з приводу того, що пережила таку хворобу, але, на щастя, я живу одна. Принаймні, я могла пересуватися по своїй квартирі, і ніхто не бачив мене в такому розбитому стані.
Ненсі, яка також отримала позитивний результат тесту, довелося самоізолюватися в одній з кімнат, хоча це не убезпечило її чоловіка від інфікування; він страшенно страждав від високої температури, лихоманки та блювоти. На щастя, ми не заразили дочку Ненсі та її друга, або якщо і заразили, то у них все минуло безсимптомно. Щоб бути в безпеці, вони перебували на карантині впродовж двох тижнів.
Зрештою, я щаслива, що пережила це. А також вдячна моєму сину та іншим членам сім’ї, друзям та колегам, які підтримували мене: надсилали пошту, текстові повідомлення, дзвонили. Я була одна фізично, а не психологічно. І це все змінило.
за матеріалами Bloomberg


10.04.2020 2835
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1576
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3033
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1068
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1109
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1135 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3357 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

140

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1037

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

856

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

393
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

244
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2431
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1230
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

503
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15129
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7436
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

258
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

316
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

425
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

715