"Нескорені" : в Івано-Франківську створять реабілітаційний центр для військових та цивільних

З міського бюджету Івано-Франківська планують виділити десять мільйонів гривень на реконструкцію приміщення для створення реабілітаційного центру "Нескорені". Це — частина грошей з необхідних для відкриття закладу. Основну суму планують залучити з грантів.

Таке питання винесуть на сесію міської ради, яка відбудеться 19 грудня. Наразі проєкт погодив виконавчий комітет.

Про це повідомив заступник міського голови Івано-Франківська Святослав Никорович, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

З його слів, приміщення, яке хочуть реконструювати, має шість поверхів. Воно розташоване в мікрорайоні Софіївка в Івано-Франківську.

Там планують створити сучасний медичний центр з рекреаційною зоною та басейном, спортивно-ігровим майданчиком та науково-практичним реабілітаційним хабом. Передбачено також укриття.

Наразі там прибрали територію та поставили охорону. Проєкт розробили спільно з центральною міською клінічною лікарнею, на балансі якої й буде новий заклад.

"Він розрахований на те, щоб приймати в рік від півтори до двох тисяч людей. Це — повноцінний реабілітаційний центр. Там буде фізична реабілітація, ментальна та соціальна інтеграція ветеранів.

Послуги психіатрії обов'язково сучасної, а не тієї — радянської каральної", — розповідає Святослав Никорович.

Проєкт планують реалізовувати за грантові гроші. Десять мільйонів гривень з міського бюджету хочуть виділити для співфінансування. Зараз, зі слів заступника міського голови Франківська, шукають грантодавців.

Проєкт презентували вже в Польщі, Чехії та Німеччині. Орієнтовна вартість будівництва — 3 мільйони євро, а обладнання — 7-12 мільйонів євро.

"Ми його вже на деякі гранти подавали, очікуємо на якісь перші результати. Створили також благодійний фонд, який буде супроводжувати цей проєкт. Ми розуміємо, що це є потребою №1 в місті. І як тільки війна закінчиться, ця потреба значно зросте.

Ми не впевнені, що наші комунальні й приватні заклади впораються з тією кількістю людей, яким потрібна ця допомога, зокрема й психологічна.

Особливо це стосується людей, які або когось втратили, або хтось з їхніх рідних поранений, або перебувають на війні в постійному стресі. Ми повинні їм створити умови, щоб вони могли цей стрес правильно знімати", — каже Святослав Никорович.

Реабілітаційний центр розрахований не лише для військових, а й для цивільних. Проєкт планують реалізувати до двох років. Якщо знайдуть фінансування, то навесні-влітку 2025 розпочнуть будівельні роботи.

"Ми зрозуміли, що ніякого поділу між військовими й цивільними не треба робити, тому що після війни всі будуть жити разом.

Соціум має змінюватися, бо ми повинні навчитися розуміти тих людей, які віддали своє життя і здоров'я на війні. Тому ніякого поділу не робили.

Ми вважаємо, що це допоможе нашій громаді швидше адаптуватися до нових викликів", — говорить заступник міського голови Івано-Франківська Святослав Никорович.

Медична команда реабілітаційного центру складатиметься з ерготерапевтів, логопедів, фізичних терапевтів, травматологів, соціальних працівників, неврологів, протезистів-ортезистів, психотерапевтів та психологів. Послуги надаватимуть безоплатно.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Мені просто болить", — ветеран з Івано-Франківська про потребу будівництва реабілітаційного центру

Реабілітаційний центр для військових поблизу міського озера: як обговорювали питання на сесії Івано-Франківської міської ради (ВІДЕО)


17.12.2024 Діана Струк 491
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1712
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

851
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

941
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2027
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3526
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2434 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

669

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

642

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

660
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10307
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1156
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5226
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

968
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2765
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1151
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

363
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

679
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

585
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

631
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

985 2