"Необхідний індивідуальний підхід": що відомо про об’єднання університетів в Івано-Франківську

Декілька місяців обговорюють тему об'єднання вищих навчальних закладів.

Про це розповів перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій в програмі "Обласна рада: Позиція і дія", пише Фіртка.

"Це питання на слуху. Його обговорюють. Проте, пригадую його обговорювали й п'ять та десять років тому.

Втім, воно і сьогодні є актуальним", - каже Василь Гладій.

Зі слів посадовця, п'ятнадцять років тому в Україні нараховували 350 вищих навчальних закладів. Сьогодні є близько 300.

Василь Гладій продовжує, якщо проаналізувати за кількістю студентів у цих вищих навчальних закладах, то бачимо скорочення в рази. 

"Якщо порівняти п'ятнадцять років тому, то кількість випускників була орієнтовно 700 тисяч. Зараз маємо половину - 350 тисяч. Проте, велика частина з них - їде вчитися за кордон.

На жаль, у нас кількість іноземних студентів різко зменшилася, розуміємо причину. Тому ці кількісні показники говорять самі за себе. Потрібно не забувати, що реформа вищої освіти - це є умова щодо інтеграції держави в Європейський Союз. Це також потрібно враховувати.

Я думаю, що тут важливе питання не економії, бо насправді тут її немає. Тут більше питання щодо якості освіти.

Якщо подивитися на рейтинги університетів України: хтось знаходиться серед перших й навіть серед європейських рейтингів, а хтось пасе задніх. Тому, звичайно, тут є індивідуальний підхід.

Я підтримую думку, що кількість населення в місті не може бути критерієм для об'єднання. Це абсолютно не має ніякого значення для університету.

Важлива якість освіти", - уточнює Гладій.

Як додає посадовець, обласна рада безпосередньо на цей процес не впливає, адже йдеться про державні заклади.

"Звернення приймати можна. Знаємо, що Івано-Франківська міська рада прийняла вже відповідні звернення. Чи будуть враховані вони, це вже залежить від Міністерства освіти, від інших Міністерств, яким підпорядковані вищі навчальні заклади.

Я думаю, що тут індивідуальний підхід повинен бути. Сказати, що це взагалі не потрібно робити - це було б неправильно. Сказати, що це потрібно робити масово - також неправильно. Тому що потрібно враховувати специфіку кожного вищого навчального закладу, кожного міста.

Проте, цифри говорять самі за себе. Спостерігаємо у два рази зменшення кількості потенційних студентів. Ми можемо дійти до того, що в нас не буде студентів.

За декілька років можемо не мати студентів в університеті або ж кількість буде малою. Все ж таки 200-300 студентів в університеті - це вже може бути факультет, інститут у складі класичного університету. Тому підхід потрібний індивідуальний.

Це питання вкрай важливе", - резюмує Василь Гладій.


Нагадаємо, у 2024 році Міністерство освіти і науки України планує об’єднати заклади вищої освіти.

"Виступаю проти обʼєднання Прикарпатського національного університету, медичного університету та університету нафти і газу. Міністерство освіти пропонує з трьох самодостатніх вищів зробити два. Місто проти.

Ініціатива МОН обʼєднати ВНЗ не логічна. Не можна привʼязувати кількість населення до кількості університетів.

Адже більшість студентів наших вишів — це якраз таки мешканці з інших міст, областей та, навіть, країн. Кожен Івано-Франківський університет — унікальний. Кількість ВНЗ має визначатися якістю освіти", — зазначав міський голова Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту

"Категорично проти", — очільник Івано-Франківської громади щодо ініціативи об'єднання університетів

Івано-Франківська міська рада звернулась до Міносвіти та ВРУ, щоб не об’єднувати університети у місті


Коментарі ()

29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

339
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1533
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2798
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2368
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2349
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6982 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

234

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

505

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1355

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

461
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

328
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

716
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

205
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26697
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

679
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10627 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

219
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

239
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

554
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

698
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

755