"Немає гормональних збоїв": прикарпатцям пояснили, чому важливо стерилізувати тварин

Чимало людей вважають, що тварина почне хворіти після стерилізації.

Чому це міф, журналістці Фіртки пояснила волонтерка, працівниця прихистку "Рудий пес" Любов Філь.

"По-перше, стерилізують тварину до першої тічки. Деякі ветеринари рекомендують це зробити після першої — але тоді у тварини вже стається гормональний збій. Тому робити варто все ж до, у віці п’яти-шести місяців.

Якщо ж пішла перша тічка, то це теж не критично і варто зробити стерилізацію, коли вона закінчиться.

По-друге, в Європі, до прикладу, стерилізують вже навіть з трьох-чотирьох місяців. Але, мені здається, це навіть трішки зарано.

Що робить насправді стерилізація? У тварини тоді немає ніяких гормональних збоїв, тобто ми маємо абсолютно нормальну собаку чи кішку.

Адже коли гормональний збій, у них навіть бувають зміни в поведінці. Можлива агресія, спроби втечі, тварини перегризають паркан та втікають", — каже Любов Філь.  

Волонтерка продовжує, часто на старості нестерилізовані тварини мають проблеми з раком молочних залоз.

"Коли тварині понад дев'ять років, можна часто спостерігати у неї піометру — гнійне запалення матки.

Якщо тварина не отримає ветеринарну допомогу, то помирає. А допомога в такому випадку полягає в стерилізації та прийманні антибіотиків. То в чому полягає різниця видаляти примусово все на старості? У той час це вже ризик для тварини.

Бувають такі собаки, які можуть мати слабкий імунітет чи серцеву недостатність, усе вже не в тому стані, як у віці двох-трьох років.

Багато хто також не стерилізує, а дає таблетки під час гормональних сезонів, бо думає, що це кращий варіант. Але насправді — гірший.

Від таблеток стається гормональний збій. Якщо людина може піти до гінеколога і підібрати собі ліки по своєму гормональному фону, то у тварин такого вибору немає.

Зараз дуже поширена онкологія у тварин. І не тільки через гормональні таблетки. Мені здається, що це цілий комплекс причин: середовище, гормони, можливо й війна, тому що котики, що приїхали до нас із зони бойових дій — усі з імунодефіцитом.

Раніше ми не стикалися з таким явищем і навіть не знали, що імунодефіцит, вірусна лейкемія може бути у тварин. Могли бути поодинокі випадки таких захворювань. Герпесвірус та каліцивірус завжди були присутні, але не ці хвороби".


Більше читайте у матеріалі: "Щастя не має породи": як на Івано-Франківщині функціонує притулок для тварин "Рудий пес"?


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"У кожної — свій характер": на що варто звернути увагу, беручи тварину з притулку

"Головне — не бути байдужим": як на Прикарпатті волонтери притулку "Рудий пес" допомагають тваринам

Наразі перебувають 89 чотирилапих: як на Прикарпатті притулок "Рудий пес" допомагає тваринам знайти дім


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1390
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1051
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2073
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3554
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1341
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1332

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1688

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

501

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1139

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1308
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

398
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24254
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

502
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

440
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

622
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1510
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

677
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4636
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

603
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1527 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

615
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

526