
Сьогодні, 15 листопада, стартує Міжнародний Форум "НеФорма: Неформальна освіта як креативна індустрія".
Форум "НеФорма" як каталізатор розвитку якості неформальної освіти та як платформа для нетворкінгу експертів в неформальній та експериментальній освіті відбудеться вже вдруге. Ключовою темою першого форуму були міста та спільноти, що навчаються, передає Фіртка.
Цьогоріч продовжать тему дуальності процесів в неформальній освіті.
"Ми будемо говорити про "неформу" - потребу та здатність неформальної освіти привносити нові сенси, створювати нові продукти, які ще не мають чіткої форми. І про "форму" - креативну індустрію, як можливість, зберігаючи гнучкість і якість, забезпечити сталий розвиток неформальної освіти", - зазначають організатори.
"Потрібно формувати звичку навчання протягом життя. Для нас це сигнал, що з'являється все більше людей, які готові вчитися. Якщо ми говоримо про запит, то він зростає не тільки на методології, а й на більш ціннісний підхід. Тобто, уже мова не лише про знання і навички. Ми говоритимемо не лише про методологію. Незважаючи на те, що в неформальній освіті є багато успіхів, проте постає питання масштабування. Це важливо для того, щоб працювати з нашими продуктами не лише точково, а нести його в маси. Ми прагнемо синхронізуватися, зібрати більш повну картину того, що відбувається у світі в плані неформальної освіти", - зазначила засновниця громадської організації "Інша Освіта" та соціального підприємництва "Хата-Майстерня" Наталія Трамбовецька.
За словами організаторів форуму, неформальна освіта може давати державній системі зворотній зв'язок.
Крім того, вони наголошують на індивідуальному підході, адже у звичній освіті все одно у класах залишилось по 30 дітей. Неформальна освіта акцентує на людиноцентричності.
"Такий формат зустрічей дає можливість обмінюватися досвідом, знаходити нові моделі впровадження неформальної освіти", - кажуть організатори форуму.
На форумі планують представити кейси з ІТ- освіти, екоосвіти, "Зелену школу", "Робоклуб", а також мистецьку неформальну освіту.
В рамках цьогорічного Форуму на Промприладі відбудуться також і відкриті події: Живі розмови: Неформальна освіта як креативна індустрія (15 листопада 17:00-19:00) та Освітній бранч з представленням власних практик від учасників (17 листопада 10:00-13:00).
Організатори Форуму - Інша Освіта / Insha Osvita (Україна) у партнерстві з MitOst e.V. (Німеччина).
З програмою заходів можна ознайомитись за посиланням.