Недорогі телевізори: головні відмінності від преміальних моделей

Не варто думати, що найдорожчий телевізор обов'язково найкращий. Виробники мультимедійних систем поєднують різні характеристики в одному пристрої.

Можуть запропонувати відмінну матрицю, але заощадити на процесорі або зробити все з точністю навпаки. Не можна вважати недорогі телевізори — технічно слабкими або застарілими, а топові — ідеальними моделями без вад.

Багато бюджетних TV забезпечують високу якість зображення і оснащуються корисними додатковими опціями. Просто вони не отримують відразу всі доступні інновації, як моделі, що претендують на преміальність.

Бюджетні телевізори з поліпшеними характеристиками

Недорогі TV поступаються топовим лише за деякими параметрами. Стрімкий розвиток технологій забезпечує їхнє швидке здешевлення. Вони стають доступними для більшості TV. Наприклад, сьогодні не проблема купити за помірною ціною телевізор 4K з діагоналлю 50 дюймів, достатньо перейти за посиланням https://comfy.ua/ua/flat-tvs/tag__nedorogie/, а ще рік тому з такими варіантами виникали складнощі.

Просто недорогі телевізори із зазначеними параметрами позбавлені додаткових інноваційних фішок. Розібратися, чим відрізняється бюджетний TV від преміального, найпростіше на конкретних характеристиках.

Діагональ і тип матриці

Купити телевізор з екраном 50+ дюймів при обмеженому бюджеті не проблема. Преміальні пристрої отримують дисплеї 60–65 дюймів і більше, але різниця між цими варіантами для глядача часом несуттєва.

Класичні матриці LED, NanoCell формують кольорове зображення за допомогою світлодіодів. Вдосконалені OLED — з використанням квантових точок, а їхня ціна може бути вдвічі вищою за стандартні варіанти. Різниця в чіткості передачі кольору та енергоефективності.

Параметри зображення

На вартості пристрою відбивається кількість кольорів, які відтворює матриця. У бюджетних моделях їх мільйони, а в преміальних — уже мільярди. Користувач бачить зображення з неоднаковою точністю відтінків.

Контраст визначає різницю між протилежними кольорами. Для гарної картинки потрібен нормальний запас міцності за глибиною чорного і яскравістю білого. Завдяки квантовим точкам і функції HDR преміальні моделі демонструють кращі показники.

Частота оновлення

Від цієї характеристики залежить плавність картинки. Доступні показники — від 50 до 120 Гц і вище. Зі збільшенням частоти зростає число кадрів, які матриця показує за секунду. Від цієї характеристики залежить деталізація зображення у швидких сценах. Однак вона принципово важлива в іграх, а не для фільмів.

Інновації та спеціальні можливості — ключові параметри, за наявністю яких преміальні телевізори завжди обходять бюджетні. Це може бути локальне підсвічування, підвищена плавність, потужний процесор, просунутий звук тощо. Вони забезпечують покращений комфорт для користувача, але вимагають суттєвої переплати.

Реклама


16.04.2024 625
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

433
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2978
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21132
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2004
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1520 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2394

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

65

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

743

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2174

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

851
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

181
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

481
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1017
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

180
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

798
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

764
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

699
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8240
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

903 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

898
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2193 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

841